Pozor! S nástupom jesene prichádza aj bolesť hlavy

Thumbnail
Kategórie:

Bolesť hlavy a migrény patria k tým najnepríjemnejším zdravotným problémom. Ich počet a pravidelnosť sa zvyšuje s nástupom jesenného obdobia.

Je to v dôsledku začiatku školského roku, nových projektov a celkového stresu po oddychových prázdninách. Skôr, ako však siahnete po tabletke, skúste si doplniť magnézium. Jedným z dôvodov bolesti môže byť aj jeho nedostatok. O to dôležitejší je jeho príjem počas tohto náročného obdobia.

Nenahraditeľné magnézium

Nie nadarmo sa mu hovorí aj „prvok života“. Toto pomenovanie dostal preto, že je nevyhnutný pre existenciu väčšiny tvorov na zemi. Magnézium zodpovedá za svalové sťahy srdca, usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami a podieľa sa na tvorbe viac ako 300 enzýmov. Na jeho dostatok by sme mali obzvlášť dbať pri stálej ale i zriedkavej psychickej a fyzickej záťaži.  Odporúčaná denná dávka je 375  mg na osobu na deň. Potreba magnézia sa zvyšuje s pribúdajúcim vekom, v tehotenstve a pri dojčení či ochoreniach srdca.

Keď telu chýba

Za nedostatkom magnézia stoja mnohé problémy. Najbadateľnejšie sú svalové kŕče, no veľmi nepríjemným prejavom môžu byť aj úzkosť a depresie. Posledné výskumy totiž dokazujú, že nedostatok magnézia nevplýva len na fyzickú stránku zdravotného stavu. Magnézium je zodpovedné za reguláciu hladiny vápnika a glutamátu v bunkách.  Ich prebytok v organizme je nežiaduci, pretože poškodzuje neuróny. Mnohých ľudí, ktorí nemajú v tele dostatok magnézia trápi aj nespavosť, závrate, silné migrény, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, vyčerpanosť, únava, problémy s pamäťou a učením sa.

Účinky magnézia

  • Funguje ako prevencia proti bolesti hlavy
  • Má preventívny účinok pri menštruačných migrénach
  • Podporuje koncentráciu
  • Pomáha v obrane proti stresu
  • Pôsobí relaxačne na svaly
  • Posilňuje kosti
  • Hydratuje

Čo s jeho nedostatkom?

V ideálnom prípade sa o jeho optimálnu hladinu postará vhodná strava a tekutiny. Nájdeme ho napríklad v zelenej zelenine, orechoch, semenách, celozrnných výrobkoch a vo vode. Avšak nachádza sa v nich ale len v malých dávkach. Za výborné zdroje horčíka sú považované ďatle, banány, ananás, mandle, kešu, strukoviny ako hrach, či varená šošovica, špenát, artičoky, varené kuracie mäso, sezamové semeno, droždie, pšeničné klíčky a tuniak. V súčasnosti je ale zložité získať dostatok magnézia  z jedla. Riešením preto môže byť užívanie výživových doplnkov. Nájdete ho napríklad v šumivých tabletách, ktoré stačí rozpustiť vo vode a vypiť. Majte vždy po ruke Maxi Vita Magnézium + B6 šumivé tablety. S pomocou Maxi Vita Magnézium sa nielen budete cítiť viac bdelo, ale zároveň aj látky obsiahnuté v doplnku prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu, normálnej činnosti imunitného systému a nervovej sústavy a udržaniu normálneho stavu kostí a zubov. Výživový doplnok Maxi Vita Magnézium + B6 sú šumivé tablety bez pridaného cukru vhodné i pre diabetikov. Balenie obsahuje 20 tabliet, pričom odporúčané dávkovanie je jedna tableta denne pre to správne naštartovanie vášho organizmu.

Zdroj: www.vitar.sk

Podobné články