TOP letné aktivity pre rodiny s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

2 mesiace prázdnin sú až príliš na to, aby ste každý deň vymysleli skvelý program, preto Vám s tým trošku pomôžeme. 🙂

29. júna odzvonil školský zvonček posledný krát v tomto školskom roku a nastal obľúbený čas roka. Čas prázdnin!!! Väčšina rodičov sa už dlhšiu dobu na tieto dva mesiace pripravovala, aby našla ten najlepší program, avšak vždy sa nájde priestor pre zmenu a plány zvyčajne nejdú podľa našej predstavy. Radi by sme Vám preto dali pár tipov na letné aktivity, ktoré budú baviť všetky deti!

1. Postavte si bunker

Domáci bunker je perfektnou aktivitou pre viacero ľudí pokiaľ ste ochotní obetovať trochu priestoru v obývačke. Kreativite sa medze nekladú a použiť môžete všetko cez vankúše, paplóny, deky až po kreslá stoly a stoličky. Tak, pustíte sa do stavby svojej vlastnej pevnosti?

2. Zahrajte sa s vodnými balónmi

Veľmi obľúbená aktivita, ktorá má bohužiaľ jednu nevýhodu. Pre ľudí, ktorí bývajú v panelákoch nie je moc praktická za predpokladu, že nechcete ďalšie dva dni sušiť steny. Ponúka však možnosti ako triafanie terču alebo staré dobré ohadzovanie medzi sebou (niekde vonku :)). Nezabudnite však na poriadnu prípravu, tým myslím mať pripravené množstvo balónov a hadičku na ich plnenie, inak sa môže stať, že hlavnou aktivitou bude ich napúšťanie.

3. Prejdite sa po horách

Deti, hlavne tie bližšie k puberte nemajú k tejto aktivite moc blízko, no naša krásna slovenská príroda ponúka viac ako pekný pohľad. Vie dopriať množstvo spomienok a zážitkov v kruhu rodiny a to všetko s nádherným výhľadom na okolie. A navyše – v tieni stromov bude príjemnejšie ako v meste. 😉

4. Kreslite si kriedami na chodník

Určite si pamätáte to množstvo hodín strávených pri hraní škôlky a skákaním do všemožných útvarov nakreslených na zemi. Dopustili by ste, aby Vaše deťúrence takéto aktivity nepoznali? Aj v dnešnej dobe elektroniky sa nájdu hry, ktoré sa dajú touto formou zahrať.

5. Zažite večerné kúpanie

Kúpanie ako také je neodmysliteľnou súčasťou leta. No je tu aj ďalšia možnosť ako si ho spraviť ešte príjemnejším. Posledné roky je veľmi obtiažne vydržať cez deň na priamom slnku. Môžete však využiť vyhriatu vodu letným slnkom a vybrať sa k vode aj vo večerných hodinách a naskytne sa Vám príjemný moment, ktorý ocení azda každý.

6. Stanujte!

Čo dodať k tejto aktivite. Snáď len nájsť si kvalitný stan, určiť si správny dátum podľa počasia, nájsť to správne miesto a môže sa vyraziť 🙂

7. Choďte na zmrzlinu

Schladiť sa v lete zmrzlinou! Čo môže byť lepšie v strede dňa? 🙂

8. Pozrite si letné kino

Aj toto môže byť super program na večer. Zmobilizujete rodinku, vyberiete film a môžete vyraziť. Počas leta v mnohých slovenských mestách nájdete aj premietanie vonku na námestiach či v amfiteátroch.

9.  Spoločne sa bicyklujte či korčuľujte

Perfektná možnosť zvýšiť si kondíciu a prehĺbiť rodinné puto, práve množstvo aktivít a hlavne rozličných aktivít pomáha pri vytváraní kamarátskeho vzťahu so svojimi deťmi.

10. Navštívte cez víkend hrad

Mnohé slovenské hrady a zámky majú počas celého leta pripravené rôzne programy pre rodiny s deťmi – šermovanie, rytierske dni, tvorivé dielne, dni princezien, špeciálne tematické prehliadky..

11. Spravte si náučné prehliadky v prírode

Naučte sa s deťmi rozoznávať stromy, kvety, či motýle. Nemusíte ísť na žiadnu dlhú a nudnú prehliadku so sprievodcom, to by deti určite nebavilo.. Ak sa však sami naučíte základné druhy, a potom ich budete spolu hľadať na prechádzke, určite máte o zábavu postarané.

12. Vezmite deti na túru

Nemusíte ísť na dlhú túru, stačí aj krátka – dôležité však je ísť po vyznačenej trase, a zbierať body za hľadanie značiek na stromoch! Na záver je najlepšie mať nejaké občerstvenie, aby mohli byť deti odmenené za hľadanie značiek na trase. 🙂

13. Spoznajte spolu nočnú oblohu

V letných dňoch sa síce stmieva neskoro, ale obloha býva jasná a nádherná. Naučte sa spolu hlavné súhvezdia, a každý večer ich tak môžete hľadať. Aj my všetci vieme, kde je Veľký a Malý voz, aj nám to raz ukázali rodičia. Poznajú to však aj Vaše deti? 🙂

14. Uvarte si spolu špeciálny obed

Nachystajte si nejaký špeciálny recept, netradičný, či už na obed, alebo na koláč, a hor sa do varenia!

15. Vybláznite sa v aquaparku

Bezény, tobogány, rôzne atrakcie, langoš v bufete.. To všetko patrí k letu a k návšteve aquaparku. Ak sa neviete rozhodnúť kam ísť, pozrite si náš ZOZNAM NAJLEPŠÍCH SLOVENSKÝCH AQUAPARKOV. 

16. Schlaďte sa v jaskyni

Na Slovensku máme celkovo 14 sprístupnených jaskýň, kde je vstup povolený deťom od 6 rokov. Prečítajte si náš ZOZNAM VŠETKÝCH JASKÝŇ, kde nájdete podrobné informácie o polohe, o vstupoch, aj o dĺžke a náročnosti trasy.

17. Naplánujte si denný tábor

V dnešnej dobe je na výber obrovské množstvo denných táborov s rôznymi tematickými zameraniami, a tak aj Vaše dieťa sa určite rado niečo nové naučí v jednom z nich. V Bratislave odporúčame tento NAJLEPŠÍ VÝBER DENNÝCH TÁBOROV.

Podobné články