TOP slovenské aquaparky

Thumbnail
Kategórie:

Ak hľadáte miesto, kde sa v toto horúce leto schladiť a zabaviť pri vode, aquapark je rozhodne to správne miesto!

THERMALPARK DUNAJSKÁ STREDA

THERMALPARK Dunajská Streda je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V krásnom prostredí, v srdci Žitného Ostrova, ponúka kvalitné služby a dokonalú relaxáciu pre všetky vekové kategórie.

Na ploche 18 hektárov sú návštevníkom k dispozícii štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov. Termálna voda s teplotou do 39 °C, ktorá sa nachádza až v troch bazénoch, má priaznivé účinky hlavne na pohybové ústrojenstvo.

V letnom období ponúka THERMALPARK DS pestré možnosti pre oddych, zábavu i športové vyžitie.  Pre malé deti ponúka vyžitie v detskom bazéne so zábavnou šmykľavkou a pestrý animačný program. Väčší nadšenci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať toboganovú vežu so siedmimi toboganmi.

Milovníci pohybu sú očakávaní na športových ihriskách ako plážový volejbal, minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, teqball či vonkajší šach. Prírodné jazero, ktoré je súčasťou kúpaliska, ponúka možnosť na kúpanie, oddych a vodné športy.

V širokej ponuke nájdete aj celoročne otvorené masážne centrum s pestrou paletou masáží a procedúr, a moderný saunový svet, ktoré zaručia návštevníkom bezkonkurenčný oddych a uvoľnenie.

Vykročte spolu s nami v ústrety skvelej dovolenke!

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

Detsky bazen_2_resize

 

AQUAPARK TATRALANDIA

Vstúpte do aquaparku Tatralandia a doprajte si nezabudnuteľné zážitky plné dobrodružstva a zábavy v tropickom raji pre celú rodinu, kde ani týždeň nestačí!

Zažite zábavnú dovolenku na Liptove, počas ktorej si môžete naplno vychutnať bezstarostný relax aj zábavu. Relaxujte v čírej, slanej alebo termálnej vode a v tropickej atmosfére so živými rastlinami, s garantovanou teplotou nad 30 °C  a nemusíte sa báť zlého počasia.

Zažite adrenalín na 28 toboganoch, z toho 6 celoročných s nástupom a dopadom v interiéri. Nezabudnuteľný, je pocit voľného pádu na tobogane Delphin, ktorý je jedinečný svojho druhu a najbližší sa nachádza až v Dubaji. Je to adrenalínová jazda na nafukovacom rafte pre 4 osoby s grandióznym ukončením v U-rampe. Alebo skúste rodinnú jazdu aj s tými najmenšími, na tobogane 4family, tiež na 4rafte ale v pokojnejšom štýle ale s množstvom vizuálnych efektov. Doprajte si dokonalý relax v bazénoch s masážnymi hlavicami, vodným hríbom aj vodnými tryskami. Pre zvedavcov alebo aj športovcov je k dispozícii interiérový surf simulátor Surf Waves, ktorý ponúka dovolenkový zážitok zo zdolávania morských vĺn v bezpečnom prostredí a pod dozorom inštruktora. Surfovanie je aj pre najmenších. Už deti od 4 rokov môžu na vlastnej koži vyskúšať silu vĺn a v bezpečnom surf rafte objavovať krásu a silu vodného živlu.

Novinkou tohto leta je ZOOKONTAKT Tatralandia. Nový areál, v ktorom môžete popri zábave v aquaparku spoznať život exotických zvierat úplne zblízka. Popri zvieratkách je možné sa zabaviť na doplnkových atrakciách ako sú kolotoč, vodné člnky, vláčik či trampolína a zároveň si spraviť selfie s niektorou z dvanástich kovových miniatúr svetoznámych stavieb. Je to výlet na celý deň, zážitok na celý život.

2_680x340

 

HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ

Holidaypark v Kováčovej je obľúbený rodinný aquapark. Disponuje ponukou 9 interiérových aj exteriérových bazénov a ponúka návštevníkom “strechu nad hlavou” aj v prípade nepriaznivého počasia. Občerstvenie je zabezpečené v reštaurácií a 5 bufetoch. Holidaypark organizuje počas celého leta animácie pre deti, počas víkendov aj tematické výpravy a aktivity.

Okrem rozľahlých detských bazénov nájdete v Holidayparku aj detské a dopravné ihrisko. Je známy svojím FIT zameraním, niekoľkokrát denne si môžete zacvičiť vo vode (aquagym, aquazumba, aquatabata, aquadance) aj na suchu (joga, jumping, work out stroje v parku), cvičenie je v cene vstupného.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta 27.6. – 1.9.2020:

 • Denne: 9:00 – 20:00

12

AQUAPARK SENEC

Ak milujete vodu v akejkoľvek podobe, láka vás letné osvieženie a veľa vodnej zábavy, Vaša cesta by toto leto určite mala smerovať do AQUAPARKU Senec, 5 minút od diaľnice D1 (výjazd križovatka Blatné).  Je nepodstatné, či ste plavec, neplavec, milovník opaľovania alebo si chcete len s rodinou užívať  spoločnú atmosféru oddychu a pohody.  V 7 rôznych bazénoch, s teplotou vody od 27 do 38 °C, si príde na svoje každý. Vo viacerých bazénoch nájdete masážne lavice, vodné trysky, vodné gejzíry, protiprúdy alebo vodné dáždniky. Plavci majú k dispozícii SWIMARÉNU s 25 metrovým bazénom.  Zažite tu kúsok exotiky – nechajte sa vo veľkom kolese unášať prúdom vody na “lenivej rieke” lemujúcej bar na ostrove alebo si priamo v bare doprajte osvieženie  miešanými nápojmi a koktailami.

Hladina adrenalínu vám bude určite stúpať na 4 tobogánoch a 6 šmýkačkach s vlastnými dojazdovými bazénmi. Ich náročnosť je odstupňovaná podľa vašich skúseností a aj odvahy.  V nedeľu 5. augusta tu bude už 10. ročník Majstrovstiev Slovenska o najrýchlejšiu jazdu na 104 metrov dlhom tobogáne so štartom vo výške 12 metrov. Ak si trúfate, môžete sa prihlásiť.

Hlad a smäd určite zaženiete v niektorom z vonkajších bufetov alebo si môžete dať čerstvý šalát alebo sendvič v reštaurácii SUBWAY® s letnou terasou. Pokiaľ máte maškrtný jazýček, zastavte sa na domáce palacinky.

Popri kúpaní si môžete aj zašportovať  na plážovom ihrisku alebo si zahrať na tráve minifutbal. Lopty sa dajú požičať bezplatne. Ak si chcete dopriať popri relaxe pri vode aj masáž, od pondelka do piatku môžete vo wellness využiť zľavu 20%.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta 27.6. – 6.9.2020:

 • Denne: 9:00 – 21:00

AQUACITY POPRAD

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami:

 • 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov
 • 350 vodných atrakcií ( masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby)
 • 3 vonkajšie termálne bazény ( 28°- 38°C )s vírivkami a vodnými atrakciami ( plavecký, sedací a relaxačný)
 • vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show
 • vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
 • detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi
 • 50m plavecký bazén a parná sauna

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Pondelok : 9:00 – 21:00
 • Utorok – Nedeľa : 9:00 – 21:00

2

 

VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 9 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

V Bešeňovej nájdete okrem harmónie pre telo a dušu aj zábavu pre všetkých členov rodiny na 7 toboganoch, v bazéne s vlnobitím. Vďaka tomu sa Bešeňová stáva dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta od 26.6. do 1.9. 2020:

 • Pondelok – Nedeľa: 9:00-21:00

3

AQUAPARK ORAVICE

Priestranný vnútorný bazén má teplotu 38 ° C. Vstúpiť do neho môžete pohodlne dvomi širokými schodiskami alebo pomocou bezbariérového vstupu. Bazén je po obvode vybavený podvodnými sedadlami. Nájdete tu jeden z chrličov a uprostred podvodné žriedlo. Vodným priechodom sa môžete dostať do vonkajšieho relaxačného bazéna, kde si môžete vyskúšať napríklad podvodné ležadlá s perličkovým kúpeľom alebo masáž pod chrličom. Vonkajší bazén je zážitkom tiež v zime. Príjemne teplá voda vám umožní kúpanie aj v tých najväčších mrazoch. Bezpochyby najobľúbenejšou atrakciou nášho areálu je bazén s morskými vlnami. Vďaka výkonným motorom v „podpalubí“ dokážeme vytvoriť realistické morské vlnobitie. Príďte si k nám zabaviť vo vlnách aj vy.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:
 • Nedeľa až Štvrtok 10:00 až 21:00
 • Piatok a Sobota 10:00 až 22:00

4

SPA & AQUAPARK TURČIANSKE TEPLICE

Areál SPA & AQUAPARK  leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Mesto sa nachádza v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou, v srdci Slovenska, a zároveň len pár kilometrov od geografického stredu Európy.

NÁJDETE TU:

 • PLAVECKÝ bazén 25 m – vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami
 • ATRAKČNÝ bazén – vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi
 • TOBOGÁNY „KAMIKADZE“ (47 m) a „ATRAKČNÝ MOVIE“ (97 m) – celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi
 • SEDACÍ bazén – vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

5

 

THERMAL CORVINUS VEĽKÝ MEDER

Thermal Corvinus Veľký Meder leží medzi Dunajskou Stredou a Komárnom. Ponúka krytý plavecký a rekreačný bazén s perličkovým kúpeľom a detským bazénikom, rodinný a zábavný bazén s vodnou vežou a zábavnými prvkami a polokrytý sedací bazén.

Vo vonkajšom areáli  sa nachádza: plavecký bazén, taliansky bazén, detský bazén s hracími elementami a letný zážitkový svet s vlnovým bazénom, skokanským bazénom a s bazénom s unášajúcou vodou a detským bazénikom a SprayPark. Teplota vody je od 25 do 38°C.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 20:00

8

TERMÁLNE KÚPALISKO PODHÁJSKA

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.

Bazénový svet – ponúka 9 bazénov s termálnou i úžitkovou vodou s množstvom vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí.

Vitálny svet – ponúka komplex služieb pre relaxáciu – komplex sáun, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta do 30.9.2020:

 • Pondelok: 13:00-19:00
 • Utorok – Nedeľa: 09:00 – 19:00

9

THERMAL AQUAPARK ŠTÚROVO

Ďalším vodným atraktívom južného Slovenska je termálne kúpalisko v Štúrove, v ktorom okrem bazénovej časti nájdete aj krytú plaváreň, park tobogánový svet či kolotoče. Vadaš Thermal Resort disponuje deviatimi bazénmi s teplotou 26 – 36°C a šiestimi tobogánmi. Najväčšej obľube sa teší dominanta kúpaliska, bazén vo forme morskej zátoky Lagúna, ktorým prúdia vlny ako na skutočnom morskom pobreží.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta od 20.6.2018 do 31.8.2020:

 • Denne: 09:00 – 20:00

10

AQUARELAX DOLNÝ KUBÍN

Aquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet  s ponukou  vodných atrakcií rôzneho druhu. V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál. Trávnatá plocha s rozlohou 200 m²  v prírodnej scenérii ponúka detský bazén, športové ihriská a zapožičanie športových potrieb, nafukovacie atrakcie, lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko, šliapacie káry, slnečnú terasu s ležadlami a bufet s občerstvením.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 10:00 – 21:00

11

AQUAPARK TRNAVA

RELAX AQUA & SPA ponúka 5 bazénov. Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. K dispozícii máte relaxačný bazén, oddychový bazén, detský bazén a vonkajší bazén ako aj vnútornú a vonkajšiu vírivku.

Pripravené sú atrakcie pre deti aj dospelých, ako napríklad lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha a plávajúce lekná. Pre najmenšie deti máme k dispozícii detskú zónu, ktorá je jednou z častí vonkajšieho bazéna. Milovníci vodného adrenalínu si môžu užiť aj jazdu dvoma tobogánmi.Súčasťou letného areálu je vodný bar, kaviareň, bufet, Algida stánok, reštaurácia na prvom poschodí, prezliekarne, sprchy, skrinky. Návštevníci si môžu vybrať slnenie na lehátkách pri bazéne alebo ležanie na zelenom trávniku.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

13

Podobné články