TOP slovenské aquaparky

Thumbnail
Kategórie:

Ak hľadáte miesto, kde sa v toto horúce leto schladiť a zabaviť pri vode, aquapark je rozhodne to správne miesto!

THERMALPARK DUNAJSKÁ STREDA

THERMALPARK Dunajská Streda je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V krásnom prostredí v srdci Žitného Ostrova ponúka kvalitné služby a dokonalú relaxáciu pre všetky vekové kategórie.

Na ploche 18 hektárov sú návštevníkom k dispozícii štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov. Termálna voda s teplotou do 39 °C, ktorá sa nachádza až v troch bazénoch, má priaznivé účinky hlavne na pohybové ústrojenstvo.

Pre rodiny s deťmi ponúka kúpalisko zábavu predovšetkým v letnom období. Tešiť sa môžu na detský bazén so zábavnou šmykľavkou, toboganovú vežu so siedmimi toboganmi, vodný zážitkový park Wibit na jazere a pestrý animačný program. Milovníci pohybu sú v hlavnej sezóne očakávaní na športových ihriskách ako plážový volejbal, minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, teqball  či vonkajší šach. Prírodné jazero, ktoré je súčasťou kúpaliska, ponúka možnosť na kúpanie, oddych a vodné športy.

Masážne centrum s pestrou ponukou masáží a špeciálnych procedúr a saunový svet zaručia návštevníkom bezkonkurenčný oddych a uvoľnenie.

Thermalpark ponúka svojim návštevníkom možnosť ubytovania priamo v areáli. Možnosti ubytovania nájdete TU. Skočte z izby priamo do bazéna a užite si dovolenku ako pri mori!

Tešíme sa na Vás počas celého roka!

 

AQUAPARK TATRALANDIA

Užívajte si 10 bazénov, 6 toboganovtropický rajreštaurácieWellness & Spa a iné počas celého roka.

Novinkou tohto leta je ZOOKONTAKT Tatralandia. Nový areál, v ktorom môžete popri zábave v aquaparku spoznať život exotických zvierat úplne zblízka. Popri zvieratkách je možné sa zabaviť na doplnkových atrakciách ako sú kolotoč, vodné člnky, vláčik či trampolína a zároveň si spraviť selfie s niektorou z dvanástich kovových miniatúr svetoznámych stavieb. Je to výlet na celý deň, zážitok na celý život.

Tatralandia je areálom vodnej zábavy s ubytovaním a zároveň jediným, kde si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia. Nachádza sa v regióne Liptov, v oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom. Liptov obklopujú najväčšie slovenské hory Vysoké a Nízke Tatry, ako aj Veľká a Malá Fatra či Chočské vrchy.

Objavte s nami Tatralandiu, miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je celoročný prímorský raj Tropical Paradise a ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia.

Na to, aby ste si užili Tatralandiu naplno, jeden deň nestačí. Pretože je ideálnym miestom na viacdňovú dovolenku v lete ale aj v zime pre všetky vekové kategórie.

Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkámatrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom.

A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročnej haly Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A cez špeciálnu fóliu strechy Tropical Paradise sa môžete opaľovať celý rok, v lete či v zime.

Letom sa zábava v Tatralandii určite nekončí. Práve naopak! Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch, zrelaxovať v 10 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Centre.

Tí, ktorí si túžia užíť pravú liptovskú zimu, len nasadnú do skibusu, ktorý ich pohodlne prepraví do najvychytenejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku, do Jasnej.

Jednoducho zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste, v Tatralandii.

 

HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ

Holidaypark Kováčová je novovybudovaný moderný areál, v ktorom prežijete príjemné chvíle oddychu v termálnej minerálnej vode.
Pri vrte má termálna voda teplotu 48,5°C. V bazénoch vás čaká voda s príjemnou teplotou od 26 do 38°C.

Holidaypark v Kováčovej je obľúbený rodinný aquapark. Disponuje ponukou 9 interiérových aj exteriérových bazénov a ponúka návštevníkom “strechu nad hlavou” aj v prípade nepriaznivého počasia. Občerstvenie je zabezpečené v reštaurácií a 5 bufetoch. Holidaypark organizuje počas celého leta animácie pre deti, počas víkendov aj tematické výpravy a aktivity.

Okrem rozľahlých detských bazénov nájdete v Holidayparku aj detské a dopravné ihrisko. Je známy svojím FIT zameraním, niekoľkokrát denne si môžete zacvičiť vo vode (aquagym, aquazumba, aquatabata, aquadance) aj na suchu (joga, jumping, work out stroje v parku), cvičenie je v cene vstupného.

 

 

AQUAPARK SENEC

Ak milujete vodu v akejkoľvek podobe, láka vás letné osvieženie a veľa vodnej zábavy, Vaša cesta by toto leto určite mala smerovať do AQUAPARKU Senec, 5 minút od diaľnice D1 (výjazd križovatka Blatné).  Je nepodstatné, či ste plavec, neplavec, milovník opaľovania alebo si chcete len s rodinou užívať  spoločnú atmosféru oddychu a pohody.  V 7 rôznych bazénoch, s teplotou vody od 27 do 38 °C, si príde na svoje každý. Vo viacerých bazénoch nájdete masážne lavice, vodné trysky, vodné gejzíry, protiprúdy alebo vodné dáždniky. Plavci majú k dispozícii SWIMARÉNU s 25 metrovým bazénom.  Zažite tu kúsok exotiky – nechajte sa vo veľkom kolese unášať prúdom vody na “lenivej rieke” lemujúcej bar na ostrove alebo si priamo v bare doprajte osvieženie  miešanými nápojmi a koktailami.

Hladina adrenalínu vám bude určite stúpať na 4 tobogánoch a 6 šmýkačkach s vlastnými dojazdovými bazénmi. Ich náročnosť je odstupňovaná podľa vašich skúseností a aj odvahy.

Hlad a smäd určite zaženiete v niektorom z vonkajších bufetov alebo si môžete dať čerstvý šalát alebo sendvič v reštaurácii SUBWAY® s letnou terasou. Pokiaľ máte maškrtný jazýček, zastavte sa na domáce palacinky.

Popri kúpaní si môžete aj zašportovať  na plážovom ihrisku alebo si zahrať na tráve minifutbal. Lopty sa dajú požičať bezplatne. Ak si chcete dopriať popri relaxe pri vode aj masáž, od pondelka do piatku môžete vo wellness využiť zľavu 20%.

 

 

AQUACITY POPRAD

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru.  Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

Oheň a voda. Dva základné prvky elementov života. Doprajte si vnútornú a fyzickú rovnováhu v našom Fire & Water Wellness & Spa. Energia vody a ohňa je čistá, silná a nepoddajná. Pochádzajú z hlbín vesmíru a aj keď sú od seba odlišné, jeden bez druhého nemôžu existovať. Najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku Fire & Water Wellness & Spa vás očarí širokou ponukou výnimočných wellness služieb. Nájdete v ňom rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu so saunovými show, oddychové miestnosti, ľadovú jaskyňu, relaxačný bazén, zátoku lásky alebo vírivku. Počas vášho wellness pobytu sa môžete osviežiť v 14m dlhom Wellness bare s ponukou zdravých ovocných štiav, wellness nápojov alebo smoothies. Moderný a nadčasový dizajn wellness centra, efektné farebné osvetlenie, zlaté obklady v saunách ulahodia každému oku a zaručia vám poriadny relax a nezabudnuteľný zážitok.

 

VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 9 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

V Bešeňovej nájdete okrem harmónie pre telo a dušu aj zábavu pre všetkých členov rodiny na 7 toboganoch, v bazéne s vlnobitím. Vďaka tomu sa Bešeňová stáva dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

 

 

AQUAPARK ORAVICE

Náš aquapark ako jeden z mála ponúka vo všetkých bazénoch 100% geotermálnu vodu. To zaručuje plné využitie jeho priaznivých účinkov na organizmus. V krásnej Bobroveckej doline vyvierajú horúce pramene, ktoré z podzemia výdatne napájajú oravské termálne bazény. Bazény v stredisku Meander Ski & Thermal Resort ponúkajú širokú škálu aktivít, ktoré vyhovujú potrebám každého hosťa. Doplnkové služby sauny, masáže alebo vírivky ponúkajú komplexnú dávku relaxácie a regenerácie.

Priestranný vnútorný bazén má teplotu 38 ° C. Vstúpiť do neho môžete pohodlne dvomi širokými schodiskami alebo pomocou bezbariérového vstupu. Bazén je po obvode vybavený podvodnými sedadlami. Nájdete tu jeden z chrličov a uprostred podvodné žriedlo. Vodným priechodom sa môžete dostať do vonkajšieho relaxačného bazéna, kde si môžete vyskúšať napríklad podvodné ležadlá s perličkovým kúpeľom alebo masáž pod chrličom. Vonkajší bazén je zážitkom tiež v zime. Príjemne teplá voda vám umožní kúpanie aj v tých najväčších mrazoch. Bezpochyby najobľúbenejšou atrakciou nášho areálu je bazén s morskými vlnami. Vďaka výkonným motorom v „podpalubí“ dokážeme vytvoriť realistické morské vlnobitie. Príďte si k nám zabaviť vo vlnách aj vy.

 

 

SPA & AQUAPARK TURČIANSKE TEPLICE

Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú zároveň aj centrom mesta Turčianske Teplice. Celému areálu dominuje architektonický skvost a kultúrna pamiatka – Modrý kúpeľ, dnes nazývaný Zlatý kúpeľ alebo Royal Bath, ktorý je prepojený s kúpeľným hotelom Royal Palace*****.
V tesne blízskosti hotela Royal Palace sa nachádzajú dva liečivé pramene – Kollár a Živena. Liečivú minerálnu vodu si klienti hotela môžu vychutnať aj vo vnútornej kolonáde, ktorá skrášľuje kúpeľnú dvoranu hotela. Oba liečivé pramene sú vysoko mineralizované a pomáhajú pri urologických, nefrologických a metabolických ochoreniach.
Z hotela Royal Palace vedie priamy vstup nielen do SPA & AQUAPARK, ale aj do majestátneho centrálneho kúpeľného parku s rozlohou 12 ha, ktorý je tiež zaradený medzi kultúrne pamiatky. Môžete si dopriať príjemné naozaj dlhé prechádzky – park meria až 2,5 km – korunami košatých stromov. Príjemnú atmosféru dotvárajú botanicky zaujímavé dreviny, sochy, ale aj netradičné kúpeľné lavičky.
V Spa&Aquaparku majú návštevníci k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny, teda priame vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény sa nachádzajú vo vonkajšej časti aquaparku.
Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra**** a Veľká Fatra***, kde nájdete kúpeľno-rehabilitačné priestory slúžiace na liečebné a rehabilitačné procedúry a masáže. Poslednou časťou našich kúpeľov je Liečebný dom Aqua**.

 

THERMAL CORVINUS VEĽKÝ MEDER

Termálne kúpalisko Veľký Meder Thermal Corvinus  je aquapark s prevádzkou 365 dní. Aj počas štátnych sviatkov celoročne očakáva svojich milých hostí. Areál termálneho kúpaliska Veľký Meder Thermal Corvinus je obklopený 100 ha lesoparkom a nachádza sa medzi Komárnom a Dunajskou Stredou, 15 kilometrov od maďarských hraníc a 66 km od hlavného mesta Slovenska Bratislavy.

Termálne kúpalisko Veľký Meder dovolenka pre seniorov, dovolenka pre páry, dovolenka pre rodiny a pre príjemné víkendy.

Termálne kúpalisko Veľký Meder má vo všetkých 9 bazénoch termálnu vodu s teplotou 26 – 38 stupňov C °, ktorá má blahodarné účinky na chrbticu, pohybové ústrojenstvo, svalstvo a má regeneračné účinky na ľudský organizmus. Veľký Meder termálne kúpalisko – chemické zloženie geotermálnej vody má priaznivé účinky na liečenie kĺbových ochorení, ochorení chrbtice aj svalovú únavu a celkovo priaznivo pôsobí na regeneráciu organizmu.

Krytý komplex termálneho kúpaliska Thermal Corvinus Veľký Meder okrem 4 bazénov ďalej ponúka návštevníkom wellness, perličkový kúpeľ, masáž, biosolárium, saunový svet, bioptron liečbu, kozmetický salón, magnetoterapiu Bemer, termoakupresúrne masážne lôžko Ceragem, samoobslužnú reštauráciu a bar.

V sezóne návštevníci mesta Veľký Meder majú k dispozícii 9 bazénov s vodnou plochou 3 400 m2. Pre spríjemnenie pobytu našich klientov ďalej ponúkame reštaurácie a bufety so širokým výberom jedál a nápojov, 3 tobogány, aquaaerobic, športové ihriská, ostrov drobčekov, elektroautíčka, stolný tenis a detské ihriská.

 

TERMÁLNE KÚPALISKO PODHÁJSKA

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.

Wellness centrum Aquamarin ponúka ideálny priestor pre Váš oddych a pohodlie. Názov zážitkového wellness centra je odvodený od drahého kameňa akvamarín (lat. aqua marina = morská voda).

VNÚTORNÝ BAZÉNOVÝ SVET

 

VADAŠ THERMAL RESORT ŠTÚROVO

Vo Vadaš Thermal Resort s celkovou rozlohou 30 hektárov nájdete celkom 14 zážitkových bazénov, z toho 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených.

Zážitkové a relaxačné bazény, inšpirované prírodou, ponúkajú rôzne anti-stresové a relaxačné prvky, medzi nimi divokú rieku, hydromasáže a trysky, chrliče, relaxačné lavice a iné vodné atrakcie pre dokonalý relax a zábavu. V blízkosti zážitkových bazénov detský bazén zaručuje zábavu aj pre tých najmenších.

Resort okrem bazénov ponúka zábavu aj v toboganovom parku, na multifunkčnom športovom ihrisku, na kolotočoch, v lanovom parku a na celoročne otvorenom rybárskom jazere.

Blahodarné relaxačné účinky, interiér inšpirovaný prírodou a exkluzívny výhľad na ostrihomskú baziliku – to všetko nájdete vo wellness centre hotela Thermal***, ktorý očakáva svojich hostí po celý rok!

Centrum je sprístupnené priamym prechodom z hotela, teda hostia môžu aj v župane prejsť a užívať si jedinečné účinky termálnej vody.

Wellness ponúka skvelú možnosť aby ste si fyzicky aj psychicky oddýchli od každodenného zhonu, okrem našich hotelových hostí je centrum otvorené aj pre širokú verejnosť.

Vo wellness centre, v celkovej rozlohe 900 m2 ponúkame tri bazény s termálnou vodou, vírivku s exkluzívnym výhľadom na ostrihomskú baziliku, saunový svet (parná, infra a fínska sauna), soľnú kabínu a zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou pre dosiahnutie dokonalej relaxácie.

Termálna voda nie len vitalizuje vašu pokožku ale vďaka obsahu zdraviu prospešných minerálov má pozitívne účinky na vaše telo a myseľ.

Vyskúšajte priaznivé účinky termálnej vody už celoročne!

 

AQUARELAX DOLNÝ KUBÍN

Aquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet  s ponukou  vodných atrakcií rôzneho druhu. V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál. Trávnatá plocha s rozlohou 200 m²  v prírodnej scenérii ponúka detský bazén, športové ihriská a zapožičanie športových potrieb, nafukovacie atrakcie, lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko, šliapacie káry, slnečnú terasu s ležadlami a bufet s občerstvením.

Vodný svet ponúka pre návštevníkov vodné atrakcie rôzneho druhu.

Veľký multifunkčný bazén pod základňou pyramídy s dĺžkou 26 metrov a šírkou 19 metrov. Hĺbka bazéna je od 110 do 130 cm. Teplota vody je 32 °C.

Súčasťou bazénu a jeho okolia sú bublinkovače, masážna lavica pre 6 osôb, 3 masážne sprchy, vodný hríb, 6 masážnych trysiek, divoká rieka, hojdací záliv, ostrov, 2 vírivé vaňe s teplotou vody 36 °C, 4 vyhrievané lavice, 200 lehátok, 2 fontánky s pitnou vodou , 2 tobogany, dvojšmýklavka NIAGARA a relaxačná terasa na opaľovanie v letnej sezóne.

Zažite príjemný oddych v novootvorenom wellness centre, kde nájdete infra saunu, fínsku saunu, parnú bylinkovú a parnú soľnú saunu. Po príjemných chvíľach strávených v saunách Vám je k dispozícii ochladzovací bazén, vírivka pre 6 osôb a relaxačná miestnosť.

 

AQUAPARK TRNAVA

RELAX AQUA & SPA ponúka 5 bazénov. Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. K dispozícii máte relaxačný bazén, oddychový bazén, detský bazén a vonkajší bazén ako aj vnútornú a vonkajšiu vírivku.

Pripravené sú atrakcie pre deti aj dospelých, ako napríklad lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha a plávajúce lekná. Pre najmenšie deti máme k dispozícii detskú zónu, ktorá je jednou z častí vonkajšieho bazéna. Milovníci vodného adrenalínu si môžu užiť aj jazdu dvoma tobogánmi. Súčasťou letného areálu je vodný bar, kaviareň, bufet, Algida stánok, reštaurácia na prvom poschodí, prezliekarne, sprchy, skrinky. Návštevníci si môžu vybrať slnenie na lehátkách pri bazéne alebo ležanie na zelenom trávniku.

 

 

Podobné články