THERMAL CORVINUS Veľký Meder

Adresa Promenádna 3221/20, 932 01 Veľký Meder Email info@thermal-corvinus.sk Telefón +421 917 22 03 04 Web www.thermal-corvinus.sk

THERMAL CORVINUS Veľký Meder – super zábava a oddych pre celú rodinu

THERMAL CORVINUS  VEĽKÝ MEDER

Známe Termálne kúpalisko a aquapark THERMAL CORVINUS je pýchou Žitného ostrova a patrí medzi najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie turistické destinácie na Slovensku. Príjemný relax v objatí 80 hektárového lesoparku a pôžitok z termálnej vody termálne kúpalisko a aquapark vo Veľkom Mederi ponúka už od roku 1974.

V areáli rozsiahleho kúpaliska je návštevníkom k dispozícii 13 bazénov zameraných na rôzne druhy odpočinku spolu s výberom veselých atrakcií. Z celkového počtu až 13 bazénov je 7 celoročných a 6 vonkajších s teplotou termálnej vody 25–38°C. Nájsť tu môžete aj celoročné vnútorné tobogany s kúzelnými svetelnými efektmi, monumentálny toboganový park a v korunách vysokých stromov lesoparku unikátnu lezeckú dráhu TARZANIA. Nechýba takisto útulný saunový a vitálny svet umiestnený v príjemnom relaxačnom prostredí.

Počas letnej sezóny návštevníkov privíta snáď najväčší skokanský bazén z radu termálnych kúpalísk na Slovensku. Tvoria ho tri skokanské mostíky nachádzajúce sa vo výške 1,50 metra 2,60 metra a 3,60 metra nad hladinou vody a ďalšie štartovacie kocky. Okrem zážitku zo skákania ponúka pre zdatnejších lezeckú stenu nad vodou alebo úžasný pohľad z vodopádov. Súčasťou areálu je aj vyhľadávaný SprayPark vybavený nespočetným množstvom vodných trysiek a interaktívnymi hernými atrakciami určenými pre deti do 10 rokov.

K dispozícii je takisto jemne hladkajúca rieka s unášajúcou vodou a perličkovým kúpeľom v dobovej jaskyni, ktorá prinesie zážitkové kúpanie pre plavcov i neplavcov. Tešiť sa môžete aj na ostrov s vodnou mečovou fontánou a obrovský vlnový bazén ponúkajúci vlnenie, aké zažijete pri ozajstnom mori, pričom je čiastočne prepojený s detským bazénom ponúkajúci zábavu v spoločnosti emblematického havraníka.

Návštevníci sa budú cítiť príjemne nielen v bazénovej a relaxačnej časti. Odpočinkovú náladu pocítia už vo vstupnej priestrannej hale, kde sa nachádzajú moderné pokladničné pracoviská ako aj terminál na uplatnenie vstupeniek zakúpených online. Súčasťou haly je aj štýlová reštaurácia ako aj informačné centrum pre návštevníkov.

Všetkých určite príjemne prekvapí originálny dizajn priestorov, ktoré sú inšpirované motívmi z čias kráľa Mateja Korvína (1443 – 1490), uhorského kráľa, ktorého legenda o jeho pôsobení vo Veľkom Mederi dodnes žije. Toto obdobie pripomínajú maľby na stenách i niektoré architektonické stavebné prvky. Zaujímavosťou je, že kúpalisko vnieslo do svojho loga čierneho havrana so zlatým prsteňom, rodový znak Hunyadiovcov, ako aj názov kúpaliska, odvodený od mena panovníka (Corvinus).

Jedným z hlavných dôvodov návštevy termálneho kúpaliska a aquaparku THERMAL CORVINUS je výnimočná termálna voda, ktorá dokáže zrevitalizovať celý organizmus. Jej zdrojom sú dva geotermálne vrty hlboké 1500 a 2500 metrov, s teplotou vody 54°C a 72°C a výdatnosťou 8 l/s a 15 l/s. Celková

mineralizácia vody na základe rozborov vykazuje hodnotu 1100mg/l, vďaka čomu sa zaraďuje do triedy „stredne mineralizovaných termálnych vôd“. Toto chemické zloženie, ale aj fyzikálne vlastnosti a to najmä teplota vody a osmotická koncentrácia majú blahodarné účinky na ľudský organizmus.

AKTUÁLNY CENNÍK 

Cenník vstupov a doplnkových služieb nájdete tu: www.thermal-corvinus.sk/cennik/

Vstupenky sú aktivované do oranžových čipových náramkov,  ktoré umožňujú 1 vstup denne !

 

ZARIADENIA S CELOROČNOU PREVÁDZKOU

 • KRYTÝ BAZÉN

V prevádzke je od roku 2001. Nachádza sa v ňom bazén atypického tvaru s rozlohou 300 m2, hĺbkou 120 cm a teplotou vody 27-31°C. V strede bazéna je vyvýšený perličkový bazén s teplotou vody 30-34°C a na okraji detský bazén s vodnými atrakciami pre deti, s teplotou vody takisto 27-31°C. Súčasťou tohto komplexu sú

oddychové miesta s lehátkami, dva kryté celoročne prevádzkované tobogany s dĺžkou 2 x 60 m a bar.

 • POLOKRYTÝ SEDACÍ BAZÉN

Do prevádzky bol uvedený v roku 2004. Celková plocha bazéna so sedadlami a vodnými tryskami po celom obvode je 550 m2, z ktorej je jedna tretina krytá a zvyšná otvorená. Vonkajšia časť je prístupná cez otvor v stene a poskytuje jedinečnú možnosť kúpania sa pod ochranou sálajúcej pary aj v najtuhšej zime, vonku na otvorenom priestranstve. Teplota vody v bazéne je 36-38°C, hĺbka 96 cm. Polokrytý a krytý bazén sú navzájom prepojené a pre návštevníkov priechodné.

 • KRYTÝ PLAVECKÝ BAZÉN

Plavecký bazén má teplotu vody 25-30°C a hĺbku od 100 cm do 180 cm. Plavci majú k dispozícii 4 plavecké dráhy na ploche 212,5 m2. V bazéne sa organizujú plavecké kurzy pre deti i dospelých. Bazén je prepojený s krytým bazénom.

 • RODINNÝ A ZÁBAVNÝ BAZÉN

Vodná plocha bazéna je 369 m2, teplotou vody 29-33°C má klesajúce dno s hĺbkou od 30 do 80 cm. Bazén s interaktívnym vodným ihriskom ponúka deťom nezabudnuteľné chvíle, veselé zážitky a maximálnu zábavu pre celú rodinu. Súčasťou haly je bar pre občerstvenie návštevníkov.

 • REKREAČNÝ BAZÉN

Bazén s vodnou plochou 483 m2 má rovnomernú hĺbku 120 cm a teplotu vody 30-35°C. Sú v ňom zabudované hydromasáže i vodopády so sedadlami.

ZARIADENIA SO SEZÓNNOU PREVÁDZKOU

 • VLNOVÝ BAZÉN S DETSKÝM BAZÉNOM A SPRAYPARKOM

Dominantou zážitkového sveta pre všetky vekové kategórie je vlnový bazén o ploche 1440 m2, teplotou vody 28-30°C a hĺbkou od 0 do 220 cm. Simulácia vlnenia vody v bazéne privodí neopakovateľnú atmosféru morských vĺn. Detský bazén s hĺbkou vody 30 cm poteší detičky pestrofarebnými vodnými elementmi s vodným prúdom i šmýkačkou. Nespočetné množstvo vodných trysiek SprayParku a šantenie medzi vodnými clonami zabezpečia jedinečný zážitok pre tých najmenších.

 • BAZÉN S UNÁŠAJÚCOU VODOU

Jedinečný bazén s unášajúcou vodou o ploche 369 m2, teplotou vody 28-30°C, hĺbkou 120 cm, relaxačnou jaskyňou, ostrovom s fontánou a mečom kráľa Mateja, dobovými strážnymi vežami, pieskovou plážou a hniezdom čierneho havrana s ukradnutým kráľovským prsteňom poskytnú úžasný zážitok a relax pre celú rodinu.

 • SKOKANSKÝ BAZÉN

Bazén s nepravidelným tvarom o ploche 215 m2 , hĺbkou vody 190-390 cm, teplotou vody 26 – 28°C, umožňuje skákať do vody zo skokanských blokov a plošín z výšky 1,5; 2,6 a 3,6 metrov nad hladinou vody. Okrem zážitku zo skákania ponúka pre zdatnejších lezeckú stenu. Pastvou pre oči sú i unikátne vodopády skákacieho mostíka.

 • TALIANSKY BAZÉN

Bazén je vybudovaný vo vonkajšom areáli pri lesoparku. Má rozlohu 313 m2, teplotu vody 25-28°C a klesajúce dno s hĺbkou od 80 do 160 cm.

 • PLAVECKÝ BAZÉN

Plavecký bazén s vodnou plochou 1176 m2, s dĺžkou 50 m, šírkou 25 m, rovnomernou hĺbkou 180 cm a teplotou vody 20-25°C ponúka priestor pre prívržencov plávania.

 • DETSKÝ BAZÉN

Bazén pre deti s vodnou plochou 263 m2, rovnomernou hĺbkou 30 cm, teplotou vody 27-31°C a hracími elementami je obkolesený zelenými stromami. Vedľa neho je umiestnené detské ihrisko „korytnačí hrad“, ktoré ponúka v lete deťom nezabudnuteľné zážitky.

ATRAKCIE

 • TOBOGANOVÝ PARK

Pôžitok z voľnosti a hry farieb, patričnú dávku adrenalínu a nezabudnuteľný zážitok zabezpečia odvážlivcom tobogany TUNNEL- FUNNEL, VAHADLO, FAMILY SLIDE, MULTISLIDE spolu so 7 šmýkacími dráhami a 450 m dlhou šmýkacou plochou.

 • LANOVÁ DRÁHA TARZANIA

Najdlhšia lezecká dráha na Slovensku sa nachádza vo vonkajšom areáli v korunách stromov lesoparku. Až 600 metrov prekážok pozostávajúcich z troch trás je určených všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. Dospelí môžu otestovať svoju vytrvalosť a zdatnosť na modrej (450 m) a červenej (568 m) trase 7 m nad zemou. Deti môžu liezť vo výške 1 m nad zemou na zelenej trase, ktorá meria 77,60 metrov.

 • FUTBALOVÉ IHRISKO

Ponúka priestor na športové aktivity návštevníkov.

 • KORYTNAČÍ HRAD
  • HRAD ORLIAKA MORSKÉHO
  • INTERIÉROVÉ DETSKÉ IHRISKO

Deti sa v letnom období môžu vyšantiť na exteriérových detských ihriskách s vkusnou a účelnou architektúrou, ktorá robí každý kútik ihriska originálnym a jedinečným. Hracie prvky sú vyhotovené z agátového dreva. Interiérové detské ihrisko vo vstupnej hale kúpaliska ponúka detičkám priestor plný rôznorodých atrakcií.

 • ANIMAČNÉ PROGRAMY

SLUŽBY

 • VITÁLNY A SAUNOVÝ SVET

Vitálny a saunový svet s jedinečnou architektúrou exteriéru ako aj interiéru je miestom oddychu, relaxu a načerpania nových síl. Nachádza sa tu:

 • INFRA SAUNA

Vlhkosť: 10-20 %

Teplota : 45 – 50°C.

 • FÍNSKA SAUNA

Vlhkosť: 10-15 %

Teplota : 80 – 100°C.

 • PARNÁ SAUNA

Vlhkosť: 90 -95 %

Teplota : 40 – 45°C.

 • BYLINKOVÁ SAUNA

Vlhkosť: 45 – 60 %

Teplota : 45 – 60°C.

 • SOĽNÁ KOMORA
 • OCHLADZOVACÍ BAZÉNIK

13 -15 °C

hĺbka 150 cm

 • JACUZZI

32 -36 °C

hĺbka 80 cm

 • BIOSOLÁRIUM
 • MAGNETOTERAPIA BEMER, AKUPRESÚRNE MASÁŽNE LÔŽKO CERAGEM

ĎALŠIE SLUŽBY PRE TELO A DUŠU 

 • SALT & SPA STUDIO
 • MASÁŽE
 • BIOTERAPIA S RYBIČKAMI
 • KOZMETICKÝ SALÓN LUCKA
 • PEDIKÚRA
 • REŠTAURÁCIE

Pobyt a ubytovanie vo Veľkom Mederi

Ak sa sem chystáte na dlhší pobyt, v okolí termálneho kúpaliska nájdete zariadenia rôzneho typu ponúkajúce ubytovanie vo Veľkom Mederi. Ľahko si vyberiete si podľa ceny ubytovania, podľa vzdialenosti od kúpaliska, či poskytovaných služieb. Dovolenku a pobyt vo Veľkom Mederi môžete tráviť aj spoznávaním okolia, či už návštevou zaujímavých miest na Žitnom ostrove, alebo vďaka neďalekej hranici s Maďarskom sa môžete vybrať práve do Maďarska.

Kontakty:

TERMÁL s.r.o., Promenádna ul. 3221/20, 932 01 Veľký Meder

Tel./fax: +421 31 555 21 04 Mob. +421 907 635 389, +421 917 220 304

e-mail: info@thermal-corvinus.sk

www.thermal-corvinus.sk

Zdroj: www.thermal-corvinus.sk