Rodinné koliesko v Schaubmarovom mlyne

15:00
Adresa Cajlanská 2834/255, 902 01 Pezinok Cena 4,00 € Email edu.schaubmarovmlyn@sng.sk Web www.sng.sk

Dizajn, kultúra, každodenný život, vidiek, príroda, aj súčasné slovenské umenie pre rodiny s deťmi.

Kreatívne programy pre rodiny s deťmi sú zamerané na prepojenie súčasného umenia, každodenného života a jedinečnosti priestoru Schaubmarovho mlyna. Necháme sa inšpirovať geniom loci vidieckej usadlosti a priblížime si svet umenia s využitím vlastných tvorivých nápadov pod vedením skúsenej lektorky. Vzdelávacie a tvorivé aktivity sú určené pre celú rodinu, pričom každé stretnutie je tematické: ročné obdobia, sviatočné udalosti, vidiek, umenie, atď.

Veková kategória: od 5 rokov

Termíny: vždy jednu nedeľu v mesiaci o 15.00 | 11. 2. | 18. 3. | 22. 4. | 27. 5. | 24. 6.

Cena: 4 € / rodina

Prihlasovanie: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk

11. 2. 2018 – RADOSŤ Z PLNÉHO PAPIERA:

Na februárovom stretnutí si spoločne prezrieme výstavu Medzi selankou a drámou a povieme si, na čo je nám vôbec umenie. Kresliť vie a môže každý. A každý z nás je originál. Vyskúšajme si, ako funguje fantázia každého z nás.

18. 3. 2018 – OBRAZY, KTORÉ VYČNIEVAJÚ ZO STENY:

Na marcovom stretnutí preskúmame, z čoho všetkého sa môžu tvoriť obrazy. Čo všetko môže byť v obraze ukryté a z čoho by sa dal obraz poskladať. Zažijeme netradičné maľovanie a uvidíme, čo zaujímavé vytvoríme.

22. 4. 2018 – OČI + ÚSTA + NOS = TVÁR:

Na aprílovom stretnutí si posvietime na to, čím sú si sochy na výstave Medzi selankou a drámou podobné. Spoločne zistíme, či sa aj my môžeme stať sochami a vytvoríme si rodinné súsošie.

27. 5. 2018 – UŽITOČNÉ ÚŽITKOVÉ UMENIE:

Na májovom stretnutí sa porozprávame o tom, či môže byť umenie užitočné. Kto má za úlohu vymyslieť, ako budú vyzerať veci, ktoré bežne doma, v práci či v škole používame? Vytvoríme si spoločne niečo užitočné priamo na mieru.

24. 6. 2018 – Z KRUHU VON:

Na júnovom stretnutí si prejdeme novú výstavu slovenskej keramiky a preskúmame rôzne keramické formy a tvary – nádoby, taniere, figúry. Zistíme, na čo nám slúži forma a vyskúšame si jej odlievanie.

Zdroj: www.sng.sk