Objavte krásy Slovenska s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Slovensko je nádherná krajina, preto by sme Vám radi priniesli pár zaujímavých miest v regióne, spolu s konkrétnymi aktivity pre rodiny s deťmi počas voľných letných dní.

Nízke Tatry, Tále

Okolie Nízkych Tatier je svojou dispozíciou vhodné pre absolvovanie ľahších peších túr aj náročnejších turistických výstupov – Chopok, či Ďumbier. Medzi atrakcie regiónu rozhodne patrí splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač), Čiernohorská železnica v Čiernom Balogu, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry v obci Vlkolínec. Za návštevu určite stojí zachovaný Hrad Slovenská Ľupča, či zrúcanina Muránskeho Hradu. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie jaskyne v okolí patrí Bystrianska jaskyňa s unikátne hlbokou priepasťou Peklo. Zaujímavou letnou aktivitou môžu byť cyklotúry na E-bikes, ktoré môžete absolvovať po novoznačených cyklotrasách na Horehroní. Požičovne E-bikov nájdete priamo v meste Brezno aj v ubytovacích zariadeniach regiónu.

Strávte aktívne leto v rodinnom Hoteli Partizán**** uprostred Nízkych Tatier. Vaše deti budú nadšené z rodinného wellness, novej detskej herne na ploche 200 m2, Mraveniska, maskotov a našich akčných animátorov, s ktorými si užijú kopec zábavy vnútri i v okolí hotela.

Doprajte deťom nezabudnuteľné prázdniny! Deň detí s Vílou Ellou, zahájenie letných prázdnin „kurzom prežitia“ a originálne animácie v znamení návratu k prírode budú určite zážitkami, ktoré sa im natrvalo vryjú do pamäti. Fotky s maskotmi Partizánom Ferdom a Ferduškou si odnesú domov na pamiatku. Kompletný kalendár podujatí nájdete na www.partizan.sk v sekcii BLOG alebo sledujte facebook Hotela Partizán.

 

Liptov

Zamilovali ste si s deťmi Liptov? Ak je odpoveď áno, tak odporúčame navštíviť Villa Betula Resort. Stredisko Villa Betula Resort pri Liptovskej Sielnici je vďaka najväčšiemu detskému ihrisku Babyland na Liptove a bohatému animačnému programu ideálnou destináciou pre rodinnú dovolenku. Otvorené je celoročne a ubytovaným aj neubytovaným hosťom ponúka komplexné služby vrátane reštaurácie a desiatok exteriérových a interiérových atrakcií pre deti aj dospelých.

V areáli Babylandu nájdu návštevníci najväčšie exteriérové detské ihrisko na Liptove so zvieracou farmou a konským rančom a tiež veľkoplošnú detskú zábavnú halu. Na rodiny tu čakajú rôzne preliezačky so šmykľavkami a toboganmi, ale aj fontánový raj, trampolínová aréna, nafukovacie hrady, jazdenie na veľkých koňoch a malých poníkoch, šliapacie káry, prírodný bazén, obrovský lezecký lanový labyrint, pieskoviská, indiánsky stan típí, zábavný štvorbicykel a množstvo ďalších atrakcií.

Srdcom zábavnej haly je trojetážové bludisko na ploche približne 400 m2 s rôznymi prekážkami a  veľkým guľôčkovým bazénom. Pár stoviek metrov od Babylandu je prírodná pláž pri Liptovskej Mare a v blízkom okolí sú aj aquaparky Tatralandia, Bešeňová a Lúčky, jaskyne v Demänovskej a Jánskej doline či turisticky zaujímavé doliny pre rodiny s deťmi Prosiecka, Kvačianska, Bobrovecká a Žiarska.

Vysoké Tatry – Štrbské pleso

Srdcom Vysokých Tatier je už od dávna považovaná najvyššie položená horská osada Štrbské Pleso, miesto posadené hlboko do tatranskej prírody a pritom jednoducho dostupné. Priamy dotyk s prírodou si vedia vychutnať všetky vekové kategórie a všetky stupne náročnosti návštevníkov. Prechádzka okolo Štrbského plesa je vhodná pre všetky vekové kategórie a je možná aj s kočiarom. Kratšie túry na Jámske pleso alebo vodopád Skok či Popradské pleso sú ideálne pre celé rodiny. Medzi náročnejšie patrí výstupy na Predné Solisko a najnáročnejšie sú výstupy na Bystrú Lávku, Kôprov štít, či veľmi známy Kriváň a Rysy.

Ale nie len prírodou je Štrbské Pleso známe, je to miesto člnkovania sa na plese, úžasnej lyžovačky a tiež miesto, kde sa opakovane konajú aj kultúrne, zábavné a športové podujatia, ako napríklad Night run – nočný vytrvalostný beh, Svište na plese – víkend plný hier pre deti, Lúčnica v Tatrách – vystúpenia spevu a tanca, Benátska noc – večerné člnkovanie na Štrbskom plese spojené s rôznymi umeleckými vystúpeniami a rôzne iné.

Odporúčame Vám rodinný hotel Solisko priamo na brehu Štrbského plesa s plným vybavením pre ubytovanie a príjemný pobyt rodín s deťmi. Pokojné a bezpečné miesto na hranie a športovanie. Súčasťou areálu hotela rozloženom priamo na brehu Štrbského plesa je aj vonkajšie detské ihrisko pre deti rôznych vekových kategórii. Detské vonkajšie ale aj vnútorné animácie sú k dispozícii počas celého leta a počas víkendov.

 

Belianske Tatry

Pozývame Vás do Belianskych Tatier, ktoré ponúkajú scenérie zelene a hôr, tichú krásu a pokoj. Oddych pre rodinky ako stvorený. Rázovitá dedinka Ždiar je klenotom Slovenska, vyčnievajúca svojím folklórom a zvyklosťami. Vyberte si z bohatej ponuky:

• 5 km od Ždiaru určite navštívte nezabudnuteľný Chodník korunami stromov
 Vláčik Maguráčik premáva celé leto. Spoznajte krásy Monkovej doliny a Ždiaru
  Adventure minigolf v Ždiari – ihrisko má 9 jamiek a deti sa pri ňom zároveň náučnou formou zoznámia so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne
• Rodinná zábava v SUN Bachledovej
 – bobová dráha, lanovka, náučný chodník, vyhliadková veža, detský park
• Milovníkov tradícií a folklóru poteší návšteva Ždiarskeho múzea priamo v obci. Vyskúšať si ždiarsky kroj a simuláciu Ždiarskej svadby, je jedinečná možnosť, vcítiť sa do tradícií tohto kraja
Bicyklom krížom krážom: Osturňa, Magurské sedlo, Sun Bike Bachledová
Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline (8 km)

Ak sa chcete ponoriť do ticha prírody a túžite po dokonalom relaxe a oddychu s úžasným výhľadom na štíty Belianských Tatier odporúčame Vám ubytovanie v Mountain resort Ždiar v štýle: apartmán, chaleb (zrub) alebo izba. Polpenzia podávaná formou bufetu poteší určite maminy.

 

Malé Karpaty, Modra – Harmónia

Krásne prírodné prostredie Malých Karpát, známy vinársky a vinohradnícky kraj, len 30 minút jazdy autom od Bratislavy. Modra – Harmónia je východiskový bod pre výlety do Modranského lesoparku, s mnohými turistickými a cykloturistickými trasami. Medzi prírodné a historické zaujímavosti určite patrí Hrad Červený Kameň so Sokoliarskym dvorom Astur s letovými ukážkami dravcov a jaskyňa Driny, ktoré s deťmi nesmiete vynechať. Pre rodičov tento kraj ponúka ochutnávky krajových špecialít na svojej Malokarpatskej vínnej ceste.

Moderný nový hotel rezortového typu Hotel pod Lipou **** sa nachádza v rekreačnej oblasti Harmónia pri Modre, v krásnom prírodnom prostredí Malých Karpát, len 40km severovýchodne od Bratislavy. Rezort s celkovou plochou 24 ha tvorí komfortný boutique hotel**** s kapacitou 49 lôžok, dependance hotela**+ s kapacitou 60 lôžok, nový športový areál s detským ihriskom, vonkajší letný bazén so záhradou, jazierko, lanové centrum a vlastná keramická dielňa.

Rezort je mimoriadne vhodný pre organizovanie teambuildingov a firemných školení, spoločenských akcií, family days a svadieb ako i pre pobytových hostí, ktorí vyhľadávajú relax a športové vyžitie v prírode. Výnimočnosťou rezortu je možnosť výberu ubytovania v dvoch rozdielnych štandardoch (**+/****) v nadväznosti na spoločné kvalitné a komplexné doplnkové služby.

 

Bratislava

Spoznajte hlavné mesto Slovenska aj s celou Vašou rodinou! Odporúčame Vám výlet na Bratislavský hrad. V krásnom počasí sa viete pokochať z vyhliadkovej veže UFO, poprechádzať v Sade J. Kráľa, či v letných mesiacoch na T-com pláži. V horšom počasí je v okolí Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti, či Prírodovedné múzeum. Priamo v prístave si kúpite lístok a nič Vám nebráni v plavbe loďou na Devín, kde nezabudnite navštíviť hrad Devín. Toto je len zlomok, čo Bratislava svojim návštevníkom ponúka.

Ubytovanie Vám odporúčame v Hoteli Barónka**** v 4* rodinných apartmánoch vhodných pre 4 osoby.  Hotel Barónka sa nachádza v pokojnej a tichej lokalite blízko k prírode. Hostia môžu využiť hotelový bazén a reštauráciu. Pred hotelom sa nachádza hotelové parkovisko. Do centra sa dostanete rýchlo využitím priamych liniek MHD.

Podobné články