Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Bachledovej doliny. Ukážeme Vám, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná.

Spoločne s nami spoznáte tunajšie lesy. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia.

Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na niekoľkých zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka. Dozviete sa z nich zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane i ničivej sile počasia.

Myslíme na vodičov, seniorov, najmenších návštevníkov Bachledky, školy aj škôlky. Pre väčšie skupiny sa ponúka aj možnosť sprievodcu – pracovníka Pieninského národného parku.

CENNÍK:

  • Dospelý 10EUR
  • Dieťa 3-14r a senior nad 65r a ZŤP-S 7,50EUR
  • Rodinná vstupenka (2x dospelý, 2x dieťa) 25,00EUR
  • Ďalšie dieťa do 14 rokov 6,00EUR
OTVÁRACIE HODINY:
máj – jún:   9:00 – 17:00 h
júl – august:    9:00 – 18:00 h
september:   9:00 – 17:00 h
október – apríl:    9:00 – 16:00 h
Posledný vstup je stále hodinu pred koncom otváracej doby

Zdroj: chodnikkorunamistromov.sk