Kam do aquaparku na Slovensku

Thumbnail
Kategórie:

Hľadáte vhodný aquapark na Slovensku pre Vašu rodinu? Slovensko ponúka prakticky v každom kraji aquaparky, vyberať je z čoho. Posúďte sami!

Hľadáte oddych, zábavu alebo wellness? Aquaparky a thermalparky u nás sú vo všetkých cenových úrovniach, stačí si vybrať. Množstvo vodných atrakcií lákajú nielen deti ale aj dospelých a celé rodiny. Slovenské aquaparky ponúkajú od množstva adrenalínovej zábavy prostredníctvom tobogánov, šmýklaviek a divokých riek, aj bohatú ponuku perfektne vybavených relaxačných a oddychových zariadení. Vyberte si aquapark – skúšajte, oddychujte.

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ:

AQUAPARK NOVOLANDIA

V areáli termálneho kúpaliska sú štyri bazény: sedací, detský (z nereze), plavecký a relaxačný (s oddelenou časťou pre menšie deti a so šmykľavkou).

Okolie poskytuje priestor na aktívny odpočinok i pre pokojný relax. Aquapark poskytuje návštevníkom zľavy pre študentov a dôchodcov. Pre návštevníkov je k dispozícii aj občerstvenie.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 10:00 – 21:30

1

HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ

Holidaypark v Kováčovej je obľúbený rodinný aquapark. Disponuje ponukou 9 interiérových aj exteriérových bazénov a ponúka návštevníkom “strechu nad hlavou” aj v prípade nepriaznivého počasia. Občerstvenie je zabezpečené v reštaurácií a 5 bufetoch. Holidaypark organizuje počas celého leta animácie pre deti, počas víkendov aj tematické výpravy a aktivity.

Okrem rozľahlých detských bazénov nájdete v Holidayparku aj detské a dopravné ihrisko. Je známy svojím FIT zameraním, niekoľkokrát denne si môžete zacvičiť vo vode (aquagym, aquazumba, aquatabata, aquadance) aj na suchu (joga, jumping, work out stroje v parku), cvičenie je v cene vstupného.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 9:00 – 21:00

 

BRATISLAVSKÝ KRAJ:

AQUAPARK SENEC

Ak milujete vodu v akejkoľvek podobe, láka vás letné osvieženie a veľa vodnej zábavy, Vaša cesta by toto leto určite mala smerovať do AQUAPARKU Senec, 5 minút od diaľnice D1 (výjazd križovatka Blatné).  Je nepodstatné, či ste plavec, neplavec, milovník opaľovania alebo si chcete len s rodinou užívať  spoločnú atmosféru oddychu a pohody.  V 7 rôznych bazénoch, s teplotou vody od 27 do 38 °C, si príde na svoje každý. Vo viacerých bazénoch nájdete masážne lavice, vodné trysky, vodné gejzíry, protiprúdy alebo vodné dáždniky. Plavci majú k dispozícii SWIMARÉNU s 25 metrovým bazénom.  Zažite tu kúsok exotiky – nechajte sa vo veľkom kolese unášať prúdom vody na “lenivej rieke” lemujúcej bar na ostrove alebo si priamo v bare doprajte osvieženie  miešanými nápojmi a koktailami.

Hladina adrenalínu vám bude určite stúpať na 4 tobogánoch a 6 šmýkačkach s vlastnými dojazdovými bazénmi. Ich náročnosť je odstupňovaná podľa vašich skúseností a aj odvahy.  V nedeľu 5. augusta tu bude už 10. ročník Majstrovstiev Slovenska o najrýchlejšiu jazdu na 104 metrov dlhom tobogáne so štartom vo výške 12 metrov. Ak si trúfate, môžete sa prihlásiť.

Hlad a smäd určite zaženiete v niektorom z vonkajších bufetov alebo si môžete dať čerstvý šalát alebo sendvič v reštaurácii SUBWAY® s letnou terasou. Pokiaľ máte maškrtný jazýček, zastavte sa na domáce palacinky.

Popri kúpaní si môžete aj zašportovať  na plážovom ihrisku alebo si zahrať na tráve minifutbal. Lopty sa dajú požičať bezplatne. Ak si chcete dopriať popri relaxe pri vode aj masáž, od pondelka do piatku môžete vo wellness využiť zľavu 20%.

Letná sezóna je v plnom prúde až do 2. septembra. Viac sa dočítate na www.aquaparksenec.sk

TRNAVSKÝ KRAJ:

THERMALPARK DUNAJSKÁ STREDA

Thermalpark Dunajská Streda je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V krásnom prostredí v srdci Žitného Ostrova ponúka kvalitné služby a dokonalý relax pre všetky vekové kategórie.

Návštevníkom túžiacich po osviežení sú k dispozícii štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov. Pre malé deti ponúka kúpalisko vyžitie v detskom bazéne so zábavnou šmykľavkou a detský letný klub s pestrým programom. Väčší nadšenci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať tobogánovú vežu so siedmimi tobogánmi.

Milovníci pohybu sú v hlavnej sezóne očakávaní na športových ihriskách (plážový minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, vonkajší šach).

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

7

THERMAL CORVINUS VEĽKÝ MEDER

Thermal Corvinus Veľký Meder leží medzi Dunajskou Stredou a Komárnom. Ponúka krytý plavecký a rekreačný bazén s perličkovým kúpeľom a detským bazénikom, rodinný a zábavný bazén s vodnou vežou a zábavnými prvkami a polokrytý sedací bazén.

Vo vonkajšom areále je plavecký bazén, taliansky bazén a detský bazén s hracími elementami. Teplota vody je od 27 do 38°C.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

8

AQUAPARK TRNAVA

RELAX AQUA & SPA ponúka 4 bazény. Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. K dispozícii máte relaxačný bazén, oddychový bazén, detský bazén a vonkajší bazén ako aj vnútornú a vonkajšiu vírivku.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 09:00 – 21:00

13

NITRIANSKY KRAJ:

TERMÁLNE KÚPALISKO PODHÁJSKA

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.

Bazénový svet – ponúka 9 bazénov s termálnou i úžitkovou vodou s množstvom vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí.

Vitálny svet – ponúka komplex služieb pre relaxáciu – komplex sáun, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • od 4.6.2018 do 16.9.2018
 • Pondelok: 13:00-19:00
 • Utorok – Nedeľa: 09:00 – 19:00

9

THERMAL AQUAPARK ŠTÚROVO

Ďalším vodným atraktívom južného Slovenska je termálne kúpalisko v Štúrove, v ktorom okrem bazénovej časti nájdete aj krytú plaváreň, park tobogánový svet či kolotoče. Vadaš Thermal Resort disponuje deviatimi bazénmi s teplotou 26 – 36°C a šiestimi tobogánmi. Najväčšej obľube sa teší dominanta kúpaliska, bazén vo forme morskej zátoky Lagúna, ktorým prúdia vlny ako na skutočnom morskom pobreží.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • od 1.6.2018 do 2.9.2018
 • Denne: 09:00 – 20:00

10

ŽILINSKÝ KRAJ:

AQUAPARK TATRALANDIA

Tatralandia sa od leta 2016 stala najväčším areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžete aj zasurfovať. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy. V lete tu nájdete 14 bazénov, 28 šmýkačiek a toboganov, zábavné atrakcie, tropický raj, reštaurácie, wellness & spa a iné.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta

 • Denne: 09:00 – 21:00

1

VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 9 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

V Bešeňovej nájdete okrem harmónie pre telo a dušu aj zábavu pre všetkých členov rodiny na 7 toboganoch, v bazéne s vlnobitím. Vďaka tomu sa Bešeňová stáva dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Pondelok – Nedeľa: 9:00-21:00

3

AQUAPARK ORAVICE

Priestranný vnútorný bazén má teplotu 38 ° C. Vstúpiť do neho môžete pohodlne dvomi širokými schodiskami alebo pomocou bezbariérového vstupu. Bazén je po obvode vybavený podvodnými sedadlami. Nájdete tu jeden z chrličov a uprostred podvodné žriedlo. Vodným priechodom sa môžete dostať do vonkajšieho relaxačného bazéna, kde si môžete vyskúšať napríklad podvodné ležadlá s perličkovým kúpeľom alebo masáž pod chrličom. Vonkajší bazén je zážitkom tiež v zime. Príjemne teplá voda vám umožní kúpanie aj v tých najväčších mrazoch. Bezpochyby najobľúbenejšou atrakciou nášho areálu je bazén s morskými vlnami. Vďaka výkonným motorom v „podpalubí“ dokážeme vytvoriť realistické morské vlnobitie. Príďte si k nám zabaviť vo vlnách aj vy.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:
 • Nedeľa -Štvrtok: 10:00h – 19:30h
 • Piatok – Sobota: 10:00h – 21:00h

4

SPA & AQUAPARK TURČIANSKE TEPLICE

Areál SPA & AQUAPARK  leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Mesto sa nachádza v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou, v srdci Slovenska, a zároveň len pár kilometrov od geografického stredu Európy.

NÁJDETE TU:

 • PLAVECKÝ bazén 25 m – vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami
 • ATRAKČNÝ bazén – vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi
 • TOBOGÁNY „KAMIKADZE“ (47 m) a „ATRAKČNÝ MOVIE“ (97 m) – celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi
 • SEDACÍ bazén – vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 10:00 – 21:00

5

AQUARELAX DOLNÝ KUBÍN

Aquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet  s ponukou  vodných atrakcií rôzneho druhu. V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál. Trávnatá plocha s rozlohou 200 m²  v prírodnej scenérii ponúka detský bazén, športové ihriská a zapožičanie športových potrieb, nafukovacie atrakcie, lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko, šliapacie káry, slnečnú terasu s ležadlami a bufet s občerstvením.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Pondelok – Piatok: 10:00 – 22:00
 • Sobota – Nedeľa: 10:00 – 22:00

11

PREŠOVSKÝ KRAJ:

AQUACITY POPRAD

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami:

 • 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov
 • 350 vodných atrakcií ( masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby)
 • 3 vonkajšie termálne bazény ( 28°- 38°C )s vírivkami a vodnými atrakciami ( plavecký, sedací a relaxačný)
 • vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show
 • vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
 • detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi
 • 50m plavecký bazén a parná sauna

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Pondelok: 11:00 – 21:00
 • Utorok – Štvrtok: 10:00 – 21:00
 • Piatok – Nedeľa: 10:00 – 22:00

2

AQUAPARK PREŠOV

V celoročnom krytom areáli kúpaliska AQUAPARK DELŇA PREŠOV nájdete množstvo atrakcií a neuveriteľných 1500m2 vodnej plochy vo viacerých nerezových bazénoch.

Nájdete tu:

 • Plavecký bazén 25×8 m
 • Oddychový bazén s atrakciami
 • Detský bazénik
 • Vírivky s teplou vodou
 • Vlnolamy, vodopády, trysky
 • 100 m tobogán a 30 m šmýkačka

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Denne: 10:00 – 21:00

14

 AQUARUTHENIA SVIDNÍK

Kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí. Nájdete tu celkovo 9 bazénov, detský svet, tobogany, umelé vlny, wellness a mnoho iného.

Cenník nájdete TU.

Otváracie hodiny počas leta:

 • Utorok – Štvrtok: 13:00 – 20:00
 • Piatok: 13:00 – 21:00
 • Sobota: 10:00 – 21:00
 • Nedeľa: 10:00 – 20:00

svidnik

Podobné články