Dodajte jej sily! Oslabenú imunitu treba riešiť

Thumbnail
Kategórie:

Oslabená imunita má hneď niekoľko príznakov, zároveň ale platí, že sa u každého prejavuje individuálne. V praxi rozoznávame fyzickú únavu (svaly, kĺby), nekoncentrovanosť, bolesť hlavy, neschopnosť sústrediť sa, psychické problémy, celý zástup vírusových a bakteriálnych ochorení a problémov s nimi súvisiacich. Konkrétne máme na mysli napr. bežnú virózu, nádchu, zápal hrdla či močového mechúra až po závažnejšie pľúcne problémy. Pokojne sa dá povedať, že na nás na každom rohu číha nejaký problém. Problém, ktorý keď sa „usídli“ v organizme, máme čo robiť. Telesná schránka je v plnej permanencii, telo v zvýšenej aktivite poradiť si s neželaným „hosťom“ čo najskôr. A hlavne účinne.

Ako zabrániť oslabovaniu imunity?  

Pohyb – Imunitu si buduje náš organizmus celý život. Pre naše telo je najprirodzenejším dostatok pohybu, spánku a slnečných lúčov. Je zároveň alfa a omega zostať zdravým počas väčšiny roka. Dobrou radou je využiť každú možnú chvíľu na pohyb. Zacvičme si počas prestávok v práci. Ak na to práve nie je priestor, pomôže aj krátka prechádzka, prešľapovanie z nohy na nohu na spôsob pochodovania, ponaťahovanie si stuhnutého svalstva, končatín.

Namiesto dopravných prostriedkov je dobré ísť do práce či školy pešo. Ak to vo väčšej časti nejde, snažme sa nedostatok pohybu dorovnať cvičením ráno a večer. Nutné je však dodať, že ani prílišná fyzická aktivita nie je to pravé (nepreceňujme sa) – skôr naopak, je jedným z faktorov, ktorý nabúra obranyschopnosť nášho organizmu. Ideálne sú najmä prechádzky na slnku, 30-45-minútová rýchla chôdza urobí organizmu dobre.

Spánok – Rovnako dôležitý je spánok. Telo jednoducho potrebuje zregenerovať. Ak je organizmus oddýchnutý, lepšie sa dokáže „popasovať“ s nástrahami v podobe zdravotných problémov. Dospelý človek by mal spať 7-9 hodín, ľuďom nad 65 rokov postačí „leňošiť“ aj o hodinu menej.

Stravovanie – Čo sa dôležitosti týka, tak na rovnakej méte stojí aj zlé, nedostatočné a nepravidelné stravovanie, a rovnako tak to platí aj o príjme tekutín. Každý jeden výživový poradca, fitnes tréner či profesionálny športovec vám povie, že najdôležitejšou je vyvážená strava. Aj tu platí, že pri každom človeku je to individuálne, niekoľko zásad je ale dobré dodržiavať. Naučme sa teda jesť 4-6x denne a to v menších porciách, pričom treba dbať na to, aby strava bola čo najpestrejšia. Dôležitým momentom je dodržiavanie pitného režimu – voda je top, konkurujú aj nesladené bylinkové čaje. Určite do svojho jedálnička nezabudnime zaradiť potraviny bohaté na vlákninu, teda zeleninu, ovocie, strukoviny, celozrnné výrobky, ďalej bielkoviny (kuracie či morčacie prsia, vajcia, tofu, sója) či komplexné sacharidy (zemiaky, bezvaječné cestoviny, ryža). Na opačnej strane potom obmedzme príjem jednoduchých cukrov – sladené nápoje, všeobecne sladkosti, a rovnako tak odsuňme na perifériu tuky s nasýtenými mastnými kyselinami, čo v praxi znamená povedať nie slanine, smotane, údeným výrobkom, škvarkom a pod.

Stres – Na imunitu výrazne vplýva aj stres, nepohoda či zlé psychické rozpoloženie. Snažme sa preto k životu a povinnostiam pristupovať optimisticky, zbytočne sa nestresovať, naučiť sa vyhodnocovať veci – čo je dôležité, čo menej, čomu venovať energiu. Na znovu nabratie pozitívnej nálady dobre pôsobí športová aktivita či prechádzka v prírode.

Doplnok v podobe enzýmov

Je nutné správnym prístupom k životu neustále posilňovať obranyschopnosť organizmu. Významnú rolu hrajú pre ľudský organizmus potrebné vitamíny, probiotiká a enzýmy. Enzýmy sú nenahraditeľnou súčasťou biochemických procesov v tele. Bez týchto molekúl by reakcie v ľudskom tele prakticky nemohli prebiehať. Niektoré z nich v našom tele riadia činnosť imunitného systému.

Pre zdravý životný štýl zakomponujte do svojho dňa novinku výživový doplnok Wobecare Enzym. Tento doplnok obsahuje flavonoid rutín a vysokoaktívne enzymatické zloženie pozostávajúce z prírodného pôvodu – bromelaín (proteolytický enzým získaný z ananásu) a trypsín (proteolytický enzým živočíšneho pôvodu prirodzene vyskytujúci sa u cicavcov). Wobecare Enzym je jednoduchý na užívanie – postačia iba 3 tobolky denne. Technológia „Enzyme-shield“ (enzýmový štít) zaručuje ochranu enzýmov v tobolkách pred pôsobením žalúdočných štiav a predĺžené uvoľňovanie v tenkom čreve. Doplnok môžete užívať dlhodobo bez prerušenia na základe vašich potrieb. Firma Mucos Pharma má rozsiahle skúsenosti s enzymatickými produktmi (napr. Wobenzym*), ktoré majú na trhu už viac než 50-ročnú tradíciu.  Wobecare Enzym je výživový doplnok z prírodných zdrojov na vnútorné použitie.

*Starostlivo čítajte písomnú informáciu pre používateľov. Wobenzym je liek na vnútorné použitie.

Zdroj: www.wobecare.sk

Podobné články