12 TIPOV kam s deťmi v Bratislave a okolí.

Thumbnail
Kategórie:

Kam do prírody a medzi zvieratká v Bratislave a okolí?

 1. Keď je pekne, veľmi obľúbenou lokalitou je Železná studnička, kde si každé dieťa príde na svoje. Je to zelený raj v Bratislave. Môžete nakŕmiť kačičky, zahrať sa na preliezkach alebo si urobiť výlet lanovkou na Kamzík. Kúsok od jej hornej stanice sa nachádza bunker, ktorý určite zaujme malých vojakov a aj oteckov.
 2. Ďalšou príjemnou oddychovou lokalitou je Kačín, na ktorý sa dostanete buď zo Železnej studničky (cez víkend tam premáva aj MHD) alebo z Lamača. Deti sa tam vyšantia na preliezkach.
 3. Nezabúdame ani na Sad Janka Kráľa, kde z jednej strany sa nachádza detské ihrisko za Auparkom a v letnom období obľúbená pláž na Tyršovom nábreží.
 4. Ak máte radi zvieratká, určite sa deti radi zabavia v ZOO a jej Dinoparku.
 5. Ak si chcete urobiť výlet na farmu, tak dávame do pozornosti Biofarmu Príroda v Stupave.
 6. Ak máte chuť zavítať k našim rakúskym susedom tak najbližšie to máte z Devínskej Novej Vsi na hrad Schloss Hof, kde mávajú tematické víkendy pre rodiny s deťmi spolu s rôznymi atrakciami a zvieratkami.
 7. Ak už máte väčšie deti, ktoré zvládnu aj malú túru, tak dávame do pozornosti rozhľadňu Konigswarte kúsok za hranicami.
 8. Ak máte radi históriu tak si nenechajte ujsť s deťmi výhľad z Devína alebo choďte sa zahrať na malých archeológov na Sandberg 🙂
 9. Taktiež za zmienku stoja aj zámocké parky v Rusovciach, Stupave, Pezinku a Malackách, ktoré dýchajú kľudom a históriou a ocenia ich najmä kočíkujúce mamičky.
 10. Tento mlyn kúsok od Bratislavy poznáte? Vodný kolový mlyn Jelka – v blízkosti mlyna je skanzen zameraný na poľnohospodársku minulosť obce. Je tu nádherné okolie, možnosti na opekačku, splavovanie.
 11. Horáreň v Horskom parku je tiež veľmi obľúbenou lokalitou pre rodiny s deťmi.
 12. Poznáte aj ihrisko pod Horárňou nad Krasňanmi?

Plánujete si výlet do Bratislavy a premýšľate, kde nájdete všetky možnostia ubytovania? Stačí kliknúť na Ubytovanie Bratislava a nájdete všetky možnosti na jednom mieste!

Podobné články