Tvorivé dielne s Gabikou – Mlyn Klepáč

Adresa Cesta mládeže 5, 83101 Bratislava Email gabika@originalnapredaj.sk Telefón 0905 209 100 Web www.dielnesgabikou.sk

VŠETKO PRE DETI ! OD ZÁŽITKOVÝCH DENNÝCH TÁBOROV, CEZ TVORIVÉ DIELNE A NARODENINOVÉ OSLAVY, AŽ PO NEZABUDNUTEĽNÉ SOBOTNÉ POTULKY … A TO VŠETKO V KRÁSNOM PROSTREDÍ ŽELEZNEJ STUDIENKY A MLYNA KLEPÁČ.

 

Tvorivé dielne sú určené pre deti vo veku od 2,5 rokov a viac. Väčšie deti od 4-5 rokov pracujú samostatne, menšie od 2,5 roka s rodičom.

V dielňach sa venujeme rôznym tradičným aj novým technikám ,pri ktorých používame  materiály  ako papier, textil, vlna, drevo ,drôt, kameň, hlina , šúpolie..Chránime našu prírodu a preto recyklujeme a  tvoríme aj z použitých materiálov a vyrábame ” reci-veci ” napr. vtáčie búdky  z Tetra Pak obalov , ručný  papier zo starých novín , šijeme peňaženky či kabelky z obnosených riflí , pletieme  košíky  zo starých časopisov  a iné. Z tradičných techník je obľúbené drôtovanie a šperkárstvo, technika pieskovania ,plstenie suché, plstenie mokré  batika, maľovanie plátených tašiek ,tričiek či textilu ,výroba pečiatkovaných papierov atd´. Snažíme sa rozvíjať  fantáziu , predstavivosť,zručnosť a kreativitu detí  a zároveň dopriať  rodičom relax v príjemnom prostredí mlyna.

 

Program pre žiakov Materských škôl, Základných škôl /aj mimobratislavských/, Śkoly v prírode, detské kluby a skupiny

Pre Mš a Zš organizujeme Tvorivé dielne aj počas pracovných dní ,dopoludia aj poobede a poskytujeme množstevné  zľavy.Pripravíme im  zaujímavé tvorivé dielne , program  spojený  s históriou mlyna, vodníkom Klepáčom a jeho ženou Mahulienou , Dračími skalami , Pokladovku, Cestu okolo sveta či iné športové aktivity. Program ušijeme na mieru ,podľa želania a danej témy .Deti môžu využiť 6- miestnu trampolínu za zvýhodnené ceny. V podkroví mlyna je možné ubytovať cca 25 detí .Spať na mlyne je pre deti krásny zážitok..šum potoka, voňavý les a nad hlavou hviezdna obloha…detská fantázia vtedy pracuje na plné obrátky. V prípade celodenných výletov Vám zabezpečíme aj stravu a teplé obedy, ktoré si môžete vychutnať v  príjemnom prostredí.

 

Maľovanie na tvár (face painting)

Pre deti aj dospelých ponúkame maľovanie na tvár, atrakciu, ktorá spestrí každú detskú oslavu či podujatie . Deti si z katalógu môžu vybrať rôzne motívy a ako šibnutím čarovného prútika sa za pár minút zmenia na rôzne zvieratká, víly, upírov, motýľov, princezné… alebo Vám namaľujeme akýkoľvek motív podľa želania.Používame profesionálne maskérske a divadelné líčidlá, zdravotne neškodné, vhodné aj pre alergikov ktoré sa veľmi ľahko odstránia.

 

Organizujeme Narodeninové oslavy v prírode  outdoor aj v spojení s tvorivými dielničkami

Chcete pre svoje dieťa originálnu outdoor narodeninovú oslavu ? Ste na správnej adrese.  Ponúkame Vám narodeninovú oslavu spojenú  s aktivitami v krásnej okolitej prírode a v lese. Za pekného počasia( v zime aj v lete) začíname napr. “Pokladovkou”  s originálnou, ručne nakreslenou mapou mlyna a sladkým pokladom .Ďalšou alternatívou je zlaňovanie detí do dvoch bunkrov  z I.svetovej vojny , obľúbená “Cesta okolo sveta” alebo ” Dračie skaly” .Máme pripravené aj ďalšie zaujímavé aktivity v prírode  a podľa Vašich požiadaviek Vám “ušijeme” program priamo pre Vás.   Po návrate nasledujú gratulácie ,občerstvenie ,darčeky  a narodeninová torta v priestoroch Tvorivých dielní . Oslávenec a hostia si môžu počas ďalšej hodinky v dielňach vyrobiť vlastnoručný výrobok , ktorý si odnesú domov .Techniku volíme po dohode s rodičmi, prispôsobenú  veku . Veľmi obľúbené je drôtovanie,  šperk, kašírovanie,tkanie,výroba hračiek, magnetiek, pieskovanie… Každému  namaľujeme na tvár masku ,podľa vlastného výberu z katalógu (facepainting). Pre deti je  pri mlyne vybudovaná aj 6-miestna trampolínu / za mierny oplatok/ a rôzne preliezky. Pre tých, ktorí  by ešte nemali dosť a radi tancujú môžeme urobiť mini-diskotéku .Po ukončení oslávencovi vyrobíme ozdobný  tanier s jeho fotkou  a ten  zavesíme na strop miestnosti ,kde tvorí súčasť výzdoby dielní .Občerstvenie a torta nie je v cene, ale v  prípade záujmu vieme zabezpečiť .Spoločnosť môžu robiť  deťom psíci Caramel a Cato alebo fenka Nima. Min.počet detí na usporiadanie oslavy je 7.

 

Krúžok “POTULKY ŹELEZNOU STUDIENKOU”

žijeme v dobe plnej stresu, náhlenia a starostí. Na relax nám zostáva veľmi málo času. Všetci rodičia si zaslúžime chvíľku pre seba a bez našich milovaných ratolestí. Ak chceme byť skvelými rodičmi a rozdávať našim deťom len lásku a radosť, aspoň raz do týždňa si vytvorme priestor na oddych a načerpajme nové sily.

 

Preto prichádzame s projektom, ktorý Vám tento priestor zabezpečí pod názvom „Potulky Železnou studienkou“.

 

Ďalšia aktivita pre Vaše ratolesti, o ktoré sa s radosťou postaráme na Mlyne Klepáč – Železná studienka a okolie .
Chodíme na túry, spoznávame históriu studienky, rastlinky, bylinky ale hlavne  sme na čerstvom vzduchu a hráme sa vonku v prírode. Žiadne počítače , tablety, mobily, žiadna elektronika, len aktivity, ktoré sú spojené s prírodou a so zvieratkami.

 

 

 

 

Zdroj: www.dielnesgabikou.sk