(NE)zamrzni na Kojši!

10:00 - 15:00
Adresa Kojšovská hol'a, 055 52 Kojšov Web www.facebook.com

Bežkovačka a sánkovačka so zázemím na chate Erika.

OZ Vitalcity a LK Metropol pozýva všetkých na sánkovačku a preteky v behu na lyžiach „Košická lyža“ v sobotu, 3.ferbuára na Kojšovskú Hoľu. Športovci ale aj rodiny s deťmi si vďaka podpore Nadácie ČSOB užijú nezabudnuteľný deň na „Kojšovke“. Pridajte sa tiež!

Na „Kojši“ je iný svet

Keď je v Košiciach hmla a mrholí, na „Kojšovke“ možno svieti slnko a je tam akoby „iný svet“. Vďaka nadmorskej výške 1246 m n.m je „Kojša“ najbližší kopec, kde si Košičania môžu užiť poriadnu turistiku, zašliapať si na skialpinistických lyžiach, zabežkovať na upravenom okruhu alebo sa vyblázniť na sánkach.

Bežkovačka a sánkovačka so zázemím na chate Erika

V sobotu, 3.2.2018, otvorí „Kojšovka“ svoje brány každej generácii. Pod organizátorskou taktovkou LK Metropol a OZ Vitalcity sa o 10.30 začnú preteky v behu na lyžiach „Košická lyža“, ktoré sú určené pre bežkárskych juniorov od 11 rokov až po veteránov vekovo neobmedzených. Propozície pretekov tu. Vítaní sú amatéri aj profíci. Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie najrýchlejších bude o 13:00.*

Zároveň s bežkárskymi pretekmi rozprúdime krv aj deťom, ich rodičom a všetkým, čo sa na to cítia. OZ Vitalcity si pre nich pripravil skvelú sánkovačku pri chate Erika. Pripravená bude sánkarská dráha pre rýchle šípy, kopec pre klzáky, boby, taniere či sáčky aj kopček pre najmenších. Fantázii sa medze nekladú a spúšťať sa môžete na hocičom. Na záver bude ocenená najoriginálnejšia sánkarská výprava. Všetko náčinie na sánkovanie si prosím prineste so sebou. Po dobrej sánkovačke bude možnosť zohriať sa v novootvorenej reštaurácii na chate Erika, kde si môžete zakúpiť obed, deti poteší priestranný detský kútik a pre milovníkov vysokohorského prostredia je tu aj možnosť ubytovania sa na chate.

Zdroj: www.facebook.com