Hanička a Murko – koncert pre deti

11:00 - 12:00
Adresa Partizánska 2, 81103 Bratislava Vhodné od 2 do 6 rokov Email klub.podlampou@tyzden.sk Web www.facebook.com

Poznáte ich z YouTube a teraz prichádzajú NAŽIVO! Koncert Haničky a Murka je dynamické pesničkovo-divadelné vystúpenie určené pre malé deti.

Spevácku dvojicu Hanička a Murko tvoria farebné, mäkučké a priateľské bábky – dievčatko Hanička a jej kocúrik Murko. Hanička prežíva veci, s ktorými sa malé deti ľahko stotožnia: behá, jaší sa, učí sa počítať a stará sa o svojho nezbedného kocúrika Murka. Ale hlavne rada spieva a tancuje. Murko je jej verný spoločník, rád si s ňou zatancuje a všetko komentuje mňaukaním.

V októbri 2017 vyšlo Haničke a Murkovi CD Pesničky pre škôlkarov so 16 skladbami (autorské i tradičné detské pesničky). Časť z nich odzneje na koncerte. Jednotlivé pesničky sú oddelené vtipnými scénkami Haničky a Murka a ich kamarátky Betky. Celé vystúpenie je ideálne na tancovanie a jašenie :). Napomáha tomu aj animátorka, ktorá pomáha deťom aktívne sa zapájať do tancovania. Komu sa nechce tancovať, môže ho sledovať aj ako divadielko.

Hudba: Martin Zimanyi
Texty piesní, scenár a réžia: Lucia Zimanyiová
Hrajú: Natália Kajzerová, Michal Zeman, Alžbeta Kamenská

Dĺžka vystúpenia: 40 minút
Vhodné pre malé deti, najmä v škôlkarskom veku (2-6 rokov)

Videá k pesničkám Haničky a Murka je možné vidieť na ich YouTube kanáli.
Vo videoklipoch Haničky a Murka hosťujú známi umelci, napr. spevák Lasky, herečka Danica Jurčová, spaváčka Adriana “Paci” Pešinová z Paci Pac.

Viac informácií o Haničke a Murkovi TU.

Zdroj: www.facebook.com