Divadielko: Ostrov pokladov

10:00
Adresa Trojičné námestie 2, 917 01 Trnava Cena 8,00 € Email pokladna@djp.sk Telefón +421 33 551 11 25 Web www.djp.sk

Kto by nepoznal jeden z najslávnejších dobrodružných románov, aké boli kedy napísané?

Kto sa nikdy netúžil stať Jimom Hawkinsom a plaviť sa s ním na plachetnici Hispaniola k bájnemu pokladu kapitána Flinta?  Miesto s pokladom je zaznačené na mape, ktorú nebojácny Jim náhodou vezme z truhlice po morskom vlkovi Billovi a …najlepší pirátsky príbeh všetkých čias sa môže začať.

Príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov opäť ožije na doskách Divadla Jána Palárika v novej dramatizácii  českého autora Pavla Cmírala. Inscenáciu pripravuje rovnaký tím tvorcov ako veľmi úspešný titul  800 míľ po Amazonke. Dramaturgicky by mal  Ostrov pokladov  voľne nadviazať a nahradiť túto divákmi obľúbenú inscenáciu.  Dobrodružná, hudobná komédia Ostrov pokladov  bude určená malým aj veľkým, rodičom, deťom i dospievajúcim študentom.  Skrátka všetkým dobrodruhom a romantikom sveta.

Robert Louis Stevenson:

(1850 – 1894) bol škótsky spisovateľ, básnik a autor cestopisných kníh. Bol významným reprezentantom neoromantizmu v anglickej literatúre. Medzi jeho obdivovateľov patrili takí renomovaní spisovatelia ako Jose Luis Borges, Ernest Hemingway, Rudyard Kipling, či Vladimír Nabokov.  Zo Stevensonovej bohatej tvorby je najznámejši román, ktorý sa už navždy zaradil k nesmrteľným. Román, ktorý odchoval a inšpiroval celé generácie čitateľov, túžiacich po úniku zo všednej reality, dychtiacich po snoch a dobrodružstvách. Román, ktorý sa dočkal mnohých filmových a divadelných spracovaní – Ostrov pokladov. V sezóne 2014/15 by sme jeho nové, moderné divadelné spracovanie chceli ponúknuť aj našim divákom.

  • Réžia: Viktor Kollár
  • Dramaturgia: Martin Timko
  • Scéna: Jaroslav a Miroslav Daubravovci
  • Kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci
  • Hudba: Bystrík Červený
  • Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin

Zdroj: www.djp.sk