Workshop: Ako zvládať emócie svojich detí s láskou

18:00 - 20:00
Adresa Rusovská cesta 50-56, 85101 Bratislava Cena 10,00 € Email jana.mlada@koucmed.sk Telefón +421 944 581 222 Web www.facebook.com

O tom, ako zvládať DETSKÝ VZDOR, HNEV a NEPOSLUŠNOSŤ, či ako PRESTAŤ MANIPULOVAŤ A OVLÁDAŤ svoje deti a VYCHOVAŤ z nich SEBAVEDOMÝCH DOSPELÝCH.

Etikoterapeutický workshop o tom, ako:

  • zvládať DETSKÝ VZDOR, HNEV a NEPOSLUŠNOSŤ,
  • PRESTAŤ MANIPULOVAŤ A OVLÁDAŤ svoje deti a
  • z nich VYCHOVAŤ SEBAVEDOMÝCH A EMOČNE VYROVNANÝCH DOSPELÝCH.

Pre všetkých:

  • ktorí cítia, že emócie svojich ratolestí im prerastajú cez hlavu
  • ktorým sa často stáva, že v komunikácii s deťmi hovoria a robia niečo, čo ich neskôr mrzí a ľutujú to, pretože hlboko v sebe cítia, že to nie je správne
  • ktorých táto téma zaujíma a chcú svojim deťom (a aj partnerom, pretože to platí aj v partnerskom vzťahu) dať bezpodmienečnú lásku a pozornosť
  • ktorí cítia, že im niečo bráni prejaviť sa voči dieťaťu ako milujúci rodič, najmä v kritických situáciách
  • ktorí cítia, že majú potenciál zlepšiť sa v komunikácii s ľuďmi, najmä ak je v nej viac emócií, než sa im páči.

Emócie sú jadrom našich vzťahov. Pomocou nich sa vieme k druhým približovať, ale i vzdialiť sa od nich. Pre malé deti sú emócie a pocity jediný spôsob, ako vnímať svet a ako prejaviť svoje potreby.

To, ako my dospelí zaobchádzame s pocitmi a emóciami detí, má veľký vplyv na to, ako budú oni, keď vyrastú, zvládať svoje emócie a aj emócie svojich partnerov a detí.

Neurobte preto svojim deťom to isté, čo nevedome urobili vaši rodičia vám. Naučte ich s emóciami pracovať ináč skôr ako ich ODMIETNETE, ZĽAHČÍTE alebo z nich urobíte nejakú všemocnú silu, proti ktorej sme BEZMOCNÍ.

Z vašich detí môžu vyrásť sebavedomí dospelí, ktorí na svojej ceste nemusia vzdávať svojho ja. Do dospelosti a do svojich budúcich vzťahov si môžu doniesť zbližujúce komunikačné návyky a emócie pre nich nemusia byť strašiak, pred ktorým treba utekať. Ale to všetko sa môžu naučiť iba od vás. V škole to zatiaľ neučia.

Buďte preto na ich ceste sprievodcovia a vzory a nesnažte sa ich násilím pretvárať na svoj obraz. Sú dokonalé také, aké sú, sú jedinečné a sú to vaše zrkadlá. Pozerajte na ne s odvahou zahodiť staré zvyky a rásť spolu s nimi.

Viac o lektorke Jane Mladej:
Pracujem ako emočný kouč, etikoterapeut a vzťahový mediátor. S klientami riešim ich vzťahy k sebe, k druhým, pracujeme spolu na ich sebavedomí a sebadôvere. Emócie pokladám za veľmi dôležité vo vzťahoch a mojím zámerom je aby ľudia s nimi vedeli pracovať – s tými svojimi ako aj s emóciami svojich blízkych. Ak to nevieme a svoje emócie odmietame, potláčame, zľahčujeme alebo sa ich bojíme, prejavia sa na tele ako fyzická bolesť a neskôr ako choroba. A to všetko sa začína v detstve, do ktorého sa často potom v terapiách s klientmi vraciam, aby pochopili svoj príbeh a mohli zmeniť cestu a smer.

Workshop sa uskutoční dňa 18. 1. 2018 o 18.00 h
Cena: 10 eur.
Trvanie: 2 hodiny
Čo si so sebou priniesť: pero, papier a dobrú náladu.

Prihláste sa mailom na jana.mlada@koucmed.sk alebo telefonicky na M: 0944/ 581 222.
Ak zakliknete ZÚČASTNÍM SA na tejto udalosti, overte si potvrdenie účasti cez mail alebo telefón.

Kapacita miest je obmedzená počtom 18 osôb. 

Zdroj: www.facebook.com