Vyšetrenie sluchu pre deti počas Dňa sluchu

15:00 - 18:00
Adresa Nákupné centrum Eurovea, 81109 Bratislava Email info@nepocujucedieta.sk Web www.nepocujucedieta.sk

Poruchu sluchu môžu mať aj deti, ktoré naoko počujú dobre. Trápi ich únava, či problémy v škole. Príďte na vyšetrenie a konzultáciu s lekárom počas Dňa sluchu.

Ľahkou a strednou poruchou sluchu môžu trpieť aj deti, ktoré rozprávajú a naoko počujú dobre. Stáva sa tak, že na poruchu sluchu upozornia až problémy v škole. V zahraničí preto každé dieťa absolvuje predškolský skríning sluchu. Ten sa na Slovensku nerealizuje. Vďaka OZ Nepočujúce dieťa a nadačnému fondu Dar sluchu zavíta počas Dňa sluchu (3. marec 2018) do bratislavského obchodného centra Eurovea mobilný Sluchobus s lekárom. V ňom môže dieťa absolvovať orientačné vyšetrenie sluchu a poradiť sa s lekárom o ďalšom postupe. Sluchobus pre Vás bude pripravený od 15:00 do 18:00 . Vyšetriť je možné dobre spolupracujúce deti od cca 5 rokov.

V prípade voľných kapacít môžu vyšetrenie absolvovať aj dospelí. Okrem samotného vyšetrenia a lekára sme pripravili aj aktivity pre deti, vďaka ktorým môžu spoznať svet detí s poruchou sluchu a ich tajnú posunkovú reč.

3. marec je medzinárodným dňom sluchu pod záštitou WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie). Tento deň je každoročne venovaný ľudom, ktorí trpia poruchami sluchu, stratili dar počutia a tiež téme zdravého sluchu. Tešíme sa na Vás!

Zdroj: www.nepocujucedieta.sk