Tvorivá dielňa kreatívneho tanca

09:30 - 11:30
Adresa Krásne Sady, 059 91 Mlynica Vhodné od 6 do 9 rokov Cena 19,00 € Email zlp@krasnesady.sk Telefón +421 911 089 062 Web www.krasnesady.sk

Dielňa kreatívneho tanca pre deti od 6 do 9 rokov s tanečným pedagógom a choreografom Milanom Kozánkom.

Deti povedieme:

  • k spoznávaniu vzťahu k vlastnému telu a vnímaniu priestoru,
  • k objavovaniu vlastných pohybových možností cez improvizáciu, hry a rytmické či relaxačné cvičenia,
  • k zdravému a prirodzenému pohybu a k vnímaniu osobitého tanečného prejavu,
  • Ukážeme si tiež, ako sa môžu rôzne umelecké médiá – tanec, hudba a výtvarné umenie navzájom prirodzene prepájať.

Lektor Milan Kozánek je absolventom Katedry tanečnej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Od ukončenia štúdia pôsobí ako tanečný pedagóg, choreograf a odborný poradca. Pedagogicky pravidelne pôsobil v inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance, Tanz Quartier Wien, Konservatorium Wien University, Northern School of Contemporary Dance v Leeds, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu, University of Calgary Canada. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Pre ňu vytvorili 12 tanečných diel, ktoré prezentovali na Slovensku aj v zahraničí, napr. v Nemecku, Rakúsku, Poľsku, v Českej republike, Maďarsku, Kanade, Thajsku, Číne atď. Posledné obdobie rozvíja spoluprácu aj s divadelnými tvorcami a interpretmi: Studio Matejka, Teatr Piesn Kozla (Wroclaw), Res Ratio Network (Atény), Andrej Kalinka (Slovensko). Okrem práce s profesionálnymi tanečníkmi a hercami už dlhé roky učí tancovať aj ľudí bez predchádzajúcej pohybovej skúsenosti, najmä v Českej republike a v Poľsku.

Bližšie informácie o pripravovanej dielni kreatívneho tanca získate na tel. č. 0911 089 062 alebo nám napíšte email na: zlp@krasnesady.sk.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu priestorov je potrebné si miesta rezervovať vopred.

Termín: sobota a nedeľa 10. – 11. februára, 9.30 – 11.30 h.
Cena: 19 €.

Zdroj: www.krasnesady.sk