Benefičné háčkovanie – chobotničky pre bábätká

14:00 - 19:00
Adresa Kukučínova 2, 04001 Košice Email hackovane.grafity@gmail.com Web www.facebook.com

Benefičné háčkovanie v rámci projektu HÁČKOVANÉ GRAFITY – chobotničky pre predčasne narodené a choré bábätká.

Zapojte sa do dobrej veci.

31. 1. 2018 budeme od 14:00 do 19:00 v priestoroch Kulturparku (koncertná sála v Hlavnej budove) háčkovať chobotničky pre predčasne narodené deti. Benefícia sa koná s podporou Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Čo si so sebou doniesť?
Prineste si iba háčik č. 2,5 – 3.
Priadza a náplň budú k dispozícii.

Svoju účasť nám, prosíme, potvrďte mejlom na hackovane.grafity@gmail.com. (Aby sme vedeli odhadnúť potrebný počet materiálu na háčkoavanie).

Ak by ste sa nemohli zúčastniť, ale chceli sa zapojiť, napíšte nám mejl na hackovane.grafity@gmail.com.
Obratom vám pošleme návod na chobotničku, ktorú môžete uháčkovať doma a poslať nám ju, aby sme ju odovzdali detičkám.

Prečo chobotničky?

Nápad pochádza z Dánska, kde vznikol v roku 2014. Začalo sa to, ako inak, s jednou chobotničkou a pokojnejším dieťaťom. Vyvolalo to veľký ohlas, nie len v Dánsku a tak sa chobotničky začali šíriť po celej Európe. Dnes chobotničky slúžia aj pre choré deti v nemocniciach, ale napríklad, aj pre seniorov v domoch dôchodcov.

Predčasne narodeným deťom pomáhajú háčkované chobotnice evokovať pupočnú šnúru – neťahajú potom hadičky, hrajú sa s chápadlami, hračky sú mäkké – neublížia si. V krajine pôvodu sú už dokonca publikované výsledky vplyvu na predčasne narodené deti – deti mali pravidelnejší srdečný tep, lepšie dýchali, mali väčšiu hladinu kyslíka v krvi.

Zdroj: www.facebook.com