Divadlo Nová Scéna

Adresa Živnostenská 1, 81214 Bratislava Email sekretariat(at)nova-scena.sk Telefón +421 2 / 204 88 200 Web www.nova-scena.sk

Divadlo Nová Scéna prešlo bohatou históriou a ponúka bohatý repertoár aj pre detského diváka.

Divadlo Nová scéna bolo založené 30. novembra 1946, až do roku 1951 patrilo do zväzku Slovenského národného divadla. Jej členmi boli a sú mnohé významné herecké, režisérske, spevácke, hudobnícke a tanečné osobnosti. V súčasnosti je Nová scéna vyprofilovaná ako muzikálové divadlo a sezóna 2010/2011 je už 66. sezónou od založenia divadla.

Divadlo Nová Scéna prešlo bohatou históriou a ponúka bohatý repertoár aj pre detského diváka:

Bajaja

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/56447314/1141.jpg

Rozprávka o čarovnom slovíčku bajaja, o smelom princovi a krásnej princeznej, o drakoch a ich obyčajoch a o kľukatej ceste za šťastím. Pestrofarebná hudobná rozprávka pre všetky deti a ich rodičov. Spoznajme tajomstvo čarovného slovíčka bajaja…. Hľadajme so smelým princom a krásnou princeznou ich kľukatú cestu za šťastím. Porazme spolu hrôzostrašného deväťhlavého draka.

Pestrofarebná rozprávka na motívy Boženy Němcovej, s výpravou maľovanou ako obrázok, s hrôzostrašným deväťhlavým drakom, s dôvtipným textom a veselými pesničkami.

Toto všetko je zárukou dobrej nálady, nezabudnuteľného zážitku úsmevu na vašej tvári a rozprávkového pôžitku.

Dĺžka predstavenia 60 minút

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov

 

Čarodejník z krajiny Oz

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/56447314/aaa.jpg

Svetoznámy rozprávkový muzikál o malej Dorotke hľadajúcej cestu domov. Inscenácia plná očarujúcej hudby unesie divákov do krajiny snov a rozprávok. V hlavnej úlohe Miroslava Partlová!

Dorotka je obyčajné malé dievča, také, ako stovky iných v dnešnom modernom svete. Nechce sa jej učiť, upratovať v izbe, poslúchať. Zo všetkého najradšej má počítač. Lezú jej na nervy všetky zákazy a príkazy dospelých a želá si len jedno – žiť v krajine, kde sa nič nemusí. Pomôcť jej môže iba čarodejník z krajiny Oz. Ale kde ho nájsť? Podarí sa jej to? A vôbec, je na svete taká krajina, kde sa nič nemusí? Prežije množstvo zaujímavých príbehov, stretne veľa smiešnych postavičiek, až napokon… ale to by sme už prezradili priveľa. To sa dozviete v našom rozprávkovom muzikáli.

Námetom a voľnou inšpiráciou pôvodného rozprávkového muzikálu sa stala stodesať rokov stará knižka Lymana Franka Bauma pod názvom Čarodejník z krajiny Oz. Príbeh dvanásťročnej Dorotky, ktorú tornádo odnieslo ďaleko od domova a ktorá hľadá čarodejníka z krajiny Oz, ktorý jediný jej môže pomôcť vrátiť sa domov, sa stal námetom nespočetného množstva divadelných a rozhlasových adaptácií a námetom niekoľkých veľmi úspešných filmov. Ten najslávnejší, Oscarmi ovenčený filmový muzikál je z roku 1939 a hlavnú úlohu Dorotky v ňom stvárnila Judy Garlandová. Úspech dosiahol aj filmový prepis Čarodejníka z roku 1977 pod názvom The Wizz s Michaelom Jacksonom a Dianou Rossovou v hlavných úlohách.

Skutočnosť, že takmer vo všetkých úspešných divadelných a filmových stvárneniach hrá dominantnú úlohu hudba, inšpirovala i tvorcov našej verzie Čarodejníka z krajiny Oz, autora adaptácie a režiséra Michala Náhlíka a autora hudby Juraja Haška.

dĺžka predstavenia: 100 min s prestávkou

 

Pokladnica Divadla NOVÁ SCÉNA (vchod z Kollárovho námestia):

Pondelok -Piatok: 9:00 – 19:00
Sobota, Nedeľa: 1 hod. pred predstavením

Tel.číslo: +421 2 204 88 500

 Oddelenie predaja:

Pondelok -Piatok: 8:00 – 16:30
Sobota, Nedeľa: Zatvorené

Tel.číslo: +421 2 204 88 555   / 530

Email: rezervacie@nova-scena.sk

Zmena predstavenia vyhradená. V prípade zrušenia predstavenia vrátime vstupná do 10 prac.dní od zrušenia predstavenia. Zakúpením vstupenky jej držiteľ súhlasí so všeobecnými podmienkami Divadla Nová scéna, ktoré sú k dispozícii v Divadle. Nová scéna, alebo na webovej stránke divadla.

Zdroj: www.nova-scena.sk