Rodinný muzikál OLIVER!

Adresa Živnostenská 2950/1, 812 14 Bratislava - Staré Mesto Email rezervacie@novascena.sk Telefón +421 915 950 937 Web www.novascena.sk

Rodinný muzikál OLIVER! na motívy slávneho románu Ch. Dickensa Oliver Twist.

 

Divadlo Nová scéna pripravuje svetoznámy rodinný muzikál Oliver!

Slávny román Charlesa Dickensa –  Oliver Twist – získal svoju muzikálovú podobu v roku 1960 vďaka hudbe a libretu textára a skladateľa Lionela Barta. Hneď po londýnskej premiére sa dočkal obrovského úspechu (2618 repríz) a zaradil sa k výnimočným svetovým muzikálovým dielam, ktoré boli inscenované na Broadway a dostali aj svoju filmovú podobu (v roku 1968). Za hudbu získal autor dokonca prestížnu Tony Award.

Príbeh chlapca zo sirotinca, ktorý túži po láske a prijatí, a ktorý zažije dobrodružnú cestu zo sirotinca, cez pohrebníctvo až po pouličný gang malých zlodejov, aby napokon našiel domov u svojho nepoznaného starého otca, poznáme už zo školských čias. V divadelnej podobne dáva šancu zahviezdiť tej najmladšej generácii hercov i herečiek, ktorí dostávajú veľký priestor prejaviť svoj talent. Aj vďaka tomu, bohatým spevavým melódiám a geniálne vykresleným charakterom londýnskeho podsvetia, sa stále teší veľkej diváckej obľube.

Na slovenské javisko sa tento klasický muzikál dostáva už druhýkrát. V roku 1997 ho v Štátnom divadle Košice inscenoval legendárny Jozef Bednárik a v postave malého Lišiaka vtedy zažiaril Peter Makranský, ktorý je dnes členom Divadla Nová scéna.

Silný príbeh detí i dospelých, ktorým nebolo dopriate narodiť sa do šťastných a hostinných podmienok, v sebe nesie mnoho dojemného, humorného, ale i drsného. Pretože všetci túžime po láske a prijatí, nech sme sa narodili kdekoľvek. A ak aj v krutom svete vieme nájsť kúsok lásky a ľudskosti, je to to najkrajšie, čo sa nám môže stať a prečo sa oplatí žiť.

Aj preto si muzikálový príbeh Olivera získal a stále získava milióny diváckych sŕdc naprieč generáciami na celom svete.

V Divadle Nová scéna sa ho režijne ujme Stano Slovák, umelecký šéf činohry v Mestskom divadle Brno.

Muzikál uvádzame v licencii Music Theatre International (Europe) Ltd.

 

Premiéra: 8. a 9. marec 2024

  • Na predstavenie platí zľava 50% na vstupenky pre deti do 15 rokov. Minimálne jedna vstupenka v objednávke musí byť v plnej cene. Pri kúpe vstupeniek pre deti si v košíku z ponuky zliav vyberiete DETSKÁ VSTUPENKA,  následne sa cena vstupenky prepočíta na 50%.
  • DETSKÁ VSTUPENKA neplatí na organizované predstavenia

» každé dieťa musí mať vstupenku, t. j. nie je možné vziať dieťa na svoje miesto na kolená bez vstupenky

Doba trvania predstavenia je 160 minút s prestávkou.

 

Zdroj: www.novascena.sk