Zámok Schloss Hof v Rakúsku

Adresa Schlosshof 1, 2294 Schlosshof, Dolné Rakúsko Email office@schlosshof.at Telefón +43 2285 20000 Web www.schlosshof.at

Rozprávkový výlet pre celú rodinu len 30 minút jazdy autom od Bratislavy. Malebný zámok, zážitkové okruhy, statok s 200 zvieratkami, nádherný park s labyrintom.

Letné vidiecke sídlo sa nachádza pri brehu rieky Morava, len pár kilometrov od Devínskej Novej Vsi. Cyklomost slobody, spájajúci Slovensko s Rakúskom, umožňuje príjemnú pešiu prechádzku priamo k východnej bráne zámku.

Vo veľkolepom komplexe, ktorý sa rozprestiera na ploche 70 hektárov, možno obdivovať cisárske apartmány rovnako aj každý rok novú špeciálnu výstavu. Priľahlý barokový park sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov a predstavuje nádherné terasové záhrady s úžasnou kvetinovou výsadbou.  V lete vás tu očarí 35 tis. kvetín. Novinkou revitalizovaná 7. terasa s tajomnám labyrintom a vyhliadkovou plošinou. Lavičky i fontány poskytujú príjemné miesto na oddych. Skvostom zámockej záhrady je Veľká kaskáda, ktorá sa umeleckou hodnotou približuje fontánam vo Versailles.

Najmenší návštevníci sa najviac potešia na zámockom statku, kde sa úspešne darí vzácnym druhom staro-rakúskych domácich zvierat, ako sú biele oslíky, štvorrohé kozy, ale aj exotické ťavy, lamy či alpaky. Zverník s menšími zvieratkami umožňuje priamy kontakt so zámockými tvormi, ktoré netrpezlivo vyčkávajú na jemné detské pohladenie. Zámocký areál ponúka deťom množstvo bezkonkurenčných aktivít: interaktívne Zážitkové okruhy na statku, detská zoo, skvelé ihrisko, detské divadlo a Detský a rodinný svet v Bäckenhofe. Najmenší návštevníci určite ocenia prehliadky pre deti v slovenskom jazyku.  O zábavu pre deti sa postará skvelý slovenský lektor a vy si môžete dopriať chvíľku len pre seba, či už romantickú prechádzku v zámockom areáli alebo príjemné posedenie pri voňavej káve.

Pestrá ponuka rôznych tematicky ladených podujatí láka na zámok počas celého roka. K najobľúbenejším patria veľkonočné a vianočné trhy, veľká prázdninová zábava či šarkaniáda. V zámockom areáli nájdete lavičky, ležadlá a hojdacie siete, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu. Veľmi praktické sú drevené vozíky, ktoré skvele poslúžia na prepravu vecí i unavených detí. V zámockom areáli je možný aj pohyb s detským kočíkom.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny 15. mája 2020 – 20. november 2020, denne od 10.00 do 18.00 hod.

Informácie o vstupnom nájdete TU.

Prehliadky v slovenskom jazyku každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov počas letnej sezóny o 11:30 a 13:30 hod. (príplatok ku vstupnému: 3,- €).

Zážitková detská prehliadka v slovenskom jazyku  s prezliekaním do barokových kostýmov každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov počas letnej sezóny o 15:00 hod. (príplatok ku vstupnému: 3,- €).

Parkovanie grátis. K dispozícii bezplatná kyvadlová doprava zo stanice Marchegg.

Bližšie informácie v slovenskom jazyku: www.schlosshof.at/sk

Foto: © SKB/S. Wuring

Zdroj: www.schlosshof.at