Schloss Hof – Večer pod hviezdami

Adresa Schloss Hof, Schloßhof 1, 2294 Rakúsko Email office@schlosshof.at Telefón 0228520000 Web www.schlosshof.at

Oddych po cisársky na letnom sídle Márie Terézie, zámku Schloss Hof
Ak hľadáte nezabudnuteľný letný program, vyberte sa na výlet mimo mesta! Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. Len približne 30 minút jazdy autom od Bratislavy na vás čaká miesto, ktoré zaujme bohatou históriou, majestátnou architektúrou a prírodnými prvkami.

Po veľmi úspešných jarných podujatí zámocký komplex Schloss Hof pokračuje ďalej s letnou programovou ponukou. Pravidelné lektorované prehliadky v zámockých komnatách a mimoriadnej výstave „Cisárske svadby“ v slovenskom jazyku sa konajú nedele a počas slovenských sviatkov o 11:30 a 13:30 pre dospelých a o 15:00 pre deti.

 

ŠPECIÁLNA LEKTOROVANÁ DETSKÁ PREHLIADKA V SLOVENSKOM JAZYKU

Vedeli ste, že na zámku Schloss Hof je každú nedeľu a vo sviatok pre slovenské deti pripravená špeciálna prehliadka? Je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Detičky sa vydajú na unikátnu „cestu do minulosti“. Tešiť sa môžu na pútavé priblíženie života v 18. storočí. Ako sa na dvore obliekali, aký bol predpísaný úklon a ako sa tancovalo – to všetko je obsahom tejto jedinečnej prehliadky. O zábavu i učenie hravou formou je postarané.

 • Termíny: každú nedeľu a vo sviatok o 15:00 hod. | odporúčaný vek (4 – 10 r.)
 • Príplatok (ku vstupnému): 2,- € dieťa(1 sprievodná osoba pri prehliadke grátis) 4,-€ dospelý

Samozrejme v každom ročnom období prekvapí zámok Schloss Hof svojich hosti s niečím výnimočným. 3. augusta 2024. sa koná jedinečné podujatie  Večer pod hviezdami. Exkluzívna večerná návšteva so skvelým sprievodným programom sa postará o nezabudnuteľný zážitok. Piknikový kôš by rozhodne mal byť súčasťou výbavy večernej návštevy.

Stolovanie pod holým nebom v blízkosti osvetlených rozprávkových fontán určite spríjemní letnú zábavu.

@ SchlossHof

 

Barokový večer pod hviezdami

Na letnom sídle Schloss Hof už pred niekoľkými stáročiami zámocké panstvo využívalo znamenité interiéry a rozprávkové záhrady na oslavy a spoločenské stretnutia, kde sa zhromažďovala miestna smotánka. Práve tieto pôvabné večierky sa stali inšpiráciou pre jedinečné podujatie Večer pod hviezdami, ktoré sa koná 3. augusta na zámku Schloss Hof Exkluzívna večerná návšteva so skvelým sprievodným programom sa postará o nezabudnuteľný zážitok. Piknikový kôš by rozhodne mal byť súčasťou výbavy vašej večernej návštevy.  Stolovanie pod holým nebom v blízkosti osvetlených rozprávkových fontán určite spríjemní vašu  letnú zábavu.

Počas špeciálnej večernej prehliadky po pôvodným nábytkom zariadených zámockých komnatách aj v slovenskom jazyku sa môžete vydať na zvodnú cestu do života princa Eugena a Márie Terézie. Mimoriadna výstava „Cisárske svadby – Láska? Zásnuby! Sobáš. odkrýva aspekty cisárskych svadieb. Za bohato inscenovanými slávnosťami sa často skrývajú dojímavé osudy a jedinečné príbehy Habsburgovcov.

Vychutnajte si večer 3. augusta pod očarujúcou hviezdnou oblohou zámku Schloss Hof a vydajte sa na zvodnú cestu do obdobia nočného baroka.

Oblečte si kostým a zažiarte!

Dátum: 3.augusta 2024

Čas: 18:00 – 23:00

Sprievodný program:

 • KULINÁRSKY ZÁŽITOK so ŽIVOU JAZZOVOU HUDBOU na arkádovom dvore
 • GIN-BAR na zámockej terase
 • ASTRONOMICKÁ PREDNÁŠKA s Christianon Herzogom | podujatie v nemeckom jazyku
 • Magická show kúzelníka Flo Mayera
 • DISCO POD HVIEZDNYM NEBOM s DJ Mel Meriom
 • BAROKOVÉ INSCENÁCIE, JAZDCI, ARTISTI, UMELCI a mnoho ďalšieho
 • NOČNÁ PREHLIADKA V ZÁMKU
  Zámocké apartmány v noci po slovensky | 18:00 | 19:00 | 20:00 hod.

Vstupné: 30,- € na osobu. V cene podujatia je denný vstup, na úvod prípitok so šampanským, exkluzívna prehliadka a sprievodný program.

TIPP: Špeciálna cena len pre držiteľov ročnej vstupenky a dostupná len na mieste: 7,- € Dospelí / deti 3,50 €

Záhradný raj na zámku Schloss Hof

V prírodnej scenérii na Moravskom poli sa rozprestiera impozantný zámok Schloss Hof s nádhernou barokovou záhradou. „Najkrajšia vyhliadka na svete“ – takto sa vyjadril knieža Johann Khevenhüller-Metsch, veľký cestovateľ z čias Márie Terézie, ohromený výhľadom z okien cisárskych apartmánov na terasovitú záhradu. Bohatstvo prírody a ľudská vôľa sa tu spojili, aby vytvorili jednu z najveľkolepejších barokových záhrad doby a skutočne len málo v Európe sa mohlo rovnať jej nádhere, noblese a elegancii. Terasy boli vybudované tak, aby záhrada odhaľovala svoje čaro len postupne krok za krokom a návštevníci si až na poslednom stupni mohli vychutnať nádherný výhľad na celý komplex. Najväčším symbolom prepychu záhradnej architektúry v 18. storočí boli bez pochyby grandiózne fontány. Nielenže poskytovali príjemné osvieženie, ale ich technická náročnosť stála nemalé prostriedky, a tak sa stali nepriamym ukazovateľom bohatstva ich majiteľa a hodnota záhrady sa merala aj počtom vodných prvkov a fontán.

@ SchlossHof

 

 

Zdroj: www.schlosshof.at