5. marec 2021 / Meniny má Fridrich

Divadlo Nová Scéna

Divadlo Nová Scéna prešlo bohatou históriou a ponúka bohatý repertoár aj pre detského diváka.
Divadlo Nová Scéna

Divadlo Nová scéna bolo založené 30. novembra 1946, až do roku 1951 patrilo do zväzku Slovenského národného divadla. Jej členmi boli a sú mnohé významné herecké, režisérske, spevácke, hudobnícke a tanečné osobnosti. V súčasnosti je Nová scéna vyprofilovaná ako muzikálové divadlo a sezóna 2010/2011 je už 66. sezónou od založenia divadla.

Divadlo Nová Scéna prešlo bohatou históriou a ponúka bohatý repertoár aj pre detského diváka:

Bajaja

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/56447314/1141.jpg

Rozprávka o čarovnom slovíčku bajaja, o smelom princovi a krásnej princeznej, o drakoch a ich obyčajoch a o kľukatej ceste za šťastím. Pestrofarebná hudobná rozprávka pre všetky deti a ich rodičov. Spoznajme tajomstvo čarovného slovíčka bajaja…. Hľadajme so smelým princom a krásnou princeznou ich kľukatú cestu za šťastím. Porazme spolu hrôzostrašného deväťhlavého draka.

Pestrofarebná rozprávka na motívy Boženy Němcovej, s výpravou maľovanou ako obrázok, s hrôzostrašným deväťhlavým drakom, s dôvtipným textom a veselými pesničkami.

Toto všetko je zárukou dobrej nálady, nezabudnuteľného zážitku úsmevu na vašej tvári a rozprávkového pôžitku.

Dĺžka predstavenia 60 minút

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokovČarodejník z krajiny Oz

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/56447314/aaa.jpg

Svetoznámy rozprávkový muzikál o malej Dorotke hľadajúcej cestu domov. Inscenácia plná očarujúcej hudby unesie divákov do krajiny snov a rozprávok. V hlavnej úlohe Miroslava Partlová!

Dorotka je obyčajné malé dievča, také, ako stovky iných v dnešnom modernom svete. Nechce sa jej učiť, upratovať v izbe, poslúchať. Zo všetkého najradšej má počítač. Lezú jej na nervy všetky zákazy a príkazy dospelých a želá si len jedno – žiť v krajine, kde sa nič nemusí. Pomôcť jej môže iba čarodejník z krajiny Oz. Ale kde ho nájsť? Podarí sa jej to? A vôbec, je na svete taká krajina, kde sa nič nemusí? Prežije množstvo zaujímavých príbehov, stretne veľa smiešnych postavičiek, až napokon… ale to by sme už prezradili priveľa. To sa dozviete v našom rozprávkovom muzikáli.

Námetom a voľnou inšpiráciou pôvodného rozprávkového muzikálu sa stala stodesať rokov stará knižka Lymana Franka Bauma pod názvom Čarodejník z krajiny Oz. Príbeh dvanásťročnej Dorotky, ktorú tornádo odnieslo ďaleko od domova a ktorá hľadá čarodejníka z krajiny Oz, ktorý jediný jej môže pomôcť vrátiť sa domov, sa stal námetom nespočetného množstva divadelných a rozhlasových adaptácií a námetom niekoľkých veľmi úspešných filmov. Ten najslávnejší, Oscarmi ovenčený filmový muzikál je z roku 1939 a hlavnú úlohu Dorotky v ňom stvárnila Judy Garlandová. Úspech dosiahol aj filmový prepis Čarodejníka z roku 1977 pod názvom The Wizz s Michaelom Jacksonom a Dianou Rossovou v hlavných úlohách.

Skutočnosť, že takmer vo všetkých úspešných divadelných a filmových stvárneniach hrá dominantnú úlohu hudba, inšpirovala i tvorcov našej verzie Čarodejníka z krajiny Oz, autora adaptácie a režiséra Michala Náhlíka a autora hudby Juraja Haška.

dĺžka predstavenia: 100 min s prestávkouPokladnica Divadla NOVÁ SCÉNA (vchod z Kollárovho námestia):

Pondelok -Piatok: 9:00 – 19:00
Sobota, Nedeľa: 1 hod. pred predstavením

Tel.číslo: +421 2 204 88 500

 Oddelenie predaja:

Pondelok -Piatok: 8:00 – 16:30
Sobota, Nedeľa: Zatvorené

Tel.číslo: +421 2 204 88 555   / 530

Email: rezervacie@nova-scena.sk

Zmena predstavenia vyhradená. V prípade zrušenia predstavenia vrátime vstupná do 10 prac.dní od zrušenia predstavenia. Zakúpením vstupenky jej držiteľ súhlasí so všeobecnými podmienkami Divadla Nová scéna, ktoré sú k dispozícii v Divadle. Nová scéna, alebo na webovej stránke divadla.

Komentáre