16. jún 2019 / Meniny má Blanka, Bianka

10 tipov na rodinné aktivity, keď je vonku zima a sychravo

Prinášame Vám ZOZNAM našich TIPOV, čo by ste mohli robiť s deťmi počas studenej zimy. :)
10 tipov na rodinné aktivity, keď je vonku zima a sychravo

Počasie k nám nechce pustiť ani najmenší náznak jari, no my sa predsa zimou nenecháme odradiť a budeme si užívať každý deň naplno. Začiatok roka býva zakaždým nepredvídateľný, a preto je ťažké vymyslieť program kreatívnejší ako napríklad sledovanie televízie.

Tu je ZOZNAM našich tipov na spríjemnenie zimy s deťmi:

1. Návšteva aquaparku

Leto je doposiaľ v nedohľadne, a preto by mohlo byť kúpanie pod strechou dobrým nápadom na víkendový výlet. Deti sa vyšantia vo vode a vy si môžete dovoliť relax, ktorý si zaslúžite. Jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších je aj AQUAPARK Senec, v ktorom nájdete vyhriaty bazén, vírivky, detské bazény, animačný program aj vnútorný tobogán. ZOZNAM VŠETKÝCH SLOVENSKÝCH AQUAPARKOV nájdete TU.

aquapark

2. Upratanie a vytriedenie zimných vecí a hračiek / darovanie na charitu

Ani v novom roku by sme nemali zabúdať na solidárnosť a pomoc druhým ľuďom, a touto cestou zlepšiť život okolo nás. Skoro každý má doma kopy zimného oblečenia aj hračiek, z ktorých naše deti vyrástli. Nikdy neviete komu v núdzi týmto skutkom pomôžete a taktiež ukážete svojim deťom, aké podstatné je zaujímať sa aj o ostatných. Darovať oblečenie či iné veci môžete napríklad SEM.

3. Lyžovanie či sánkovanie

Každý rodič vie, že cez zimu sa môže ísť s deťmi korčuľovať či lyžovať, nič nové pod slnkom. :) Ale KDE môžete vykonávať tieto aktivity? Pripravili sme pre Vás súhrnný zoznam klzísk a lyžiarskych stredísk vhodných pre rodiny s deťmi!

4. Výlet za kultúrou

Upršaný deň je najlepší čas na návštevu múzea či galérie. História môže byť u detí obľúbenou témou, ak im o nej viete zaujímavo porozprávať. V gálerií máte väčšinou na výber z viacerých výstav, a okrem toho ponúkajú aj pravidelné programy pre deti, či celé rodiny.

obraz1

5. Nechať deti naplánovať deň

Je logické, že rodičia plánujú program pre svoje malé deti, ako počas školských dní, tak aj počas víkendov. Čo sa ale stane, keď si tieto úlohy vymeníte? Možno budete príjemne prekvapení.

6. Postaviť bunker v obývačke

Koľko z nás si chcelo spraviť bunker priamo v strede detskej izby? Vždy sme dostali veľmi rýchlu a nepriaznivú odpoveď, no teraz ste rodičmi vy a máte to vo svojich rukách. Vráťte sa do detstva a pomôžte svojim deťom postaviť najväčší bunker v ich živote!

7. Zahrať si spoločenskú hru

Spoločenské hry majú svoje miesto aj v dobe elektroniky, azda nič nedokáže nahradiť ten príjemný pocit, keď sa stretnú blízkí priatelia alebo rodina, a môžu si spoločne užiť trocha súťaženia. NAJŠIRŠÍ VÝBER spoločenských hier určite nájdete TU. :) 

hry

8. Ísť do knižnice či kníhkupectva

Výlet za literatúrou a fantáziou nikdy nie je zlým nápadom. Na tomto mieste si každý nájde svoj program, ktorý mu vyhovuje a to aj vrátane detí. Pokiaľ Vás už unavuje, že stále iba pozerajú do obrazovky počítača, alebo telefónu je táto aktivita správnym návodom, ako to zmeniť.

9. Spraviť kŕmidlo pre vtáčiky

Búdka pre vtáčiky jednoznačne patrí medzi pekné skutky a je pre deti výnimočnou. Zostrojenie tejto búdky zažijeme možno pár krát za život, a preto sa uchová v pamäti. Precvičíte si spoločne so svojimi deťmi staviteľské zručnosti a taktiež si vyrobíte jedinečnú dekoráciu do záhrady, prípadne na svoj balkón. TU nájdete 4 rôzne návody, ako si kŕmidlo môžete spraviť doma.

10. Zimné radovánky

Ak je vonku sneh a deti majú o šport záujem, je o zábavu postarané. Určite vyskúšajte sánkovanie, bobovanie, jazda na igelite alebo lopate. A kto je na sánkovačky či lyžovačky ešte maličký, môže si postaviť snehuliaka. :)

snehuliak

Komentáre