Nový koncept Muzikálovej akadémie

Adresa Laurinská 14, 811 01 Bratislava Email muzikal@rdsartgroup.sk Telefón +421 (0)910 373 373 Web www.rdsartgroup.sk

Muzikálová akadémia spúšťa od septembra štúdijný program pre všetky deti a mladých od 6-16 rokov.  Ak v sebe cítiš spevácky, herecký či tanečný potenciál, a nevieš kde by si ho mohol ďalej rozvíjať a pracovať na sebe, presne pre teba je určený koncept Muzikálovej akadémie v Bratislave.

TVOJI LEKTORI BUDÚ HERCI A UMELCI Z DIVADLA A TELEVÍZIE

Unikátna trojkombinácia spevu, herectva a tanca v jednom štúdijnom odbore. Viesť ťa budú špičkoví umelci a etablovaní lektori známi najmä z televíznych obrazoviek a slovenských divadelných scén ako:
Janka Hubinská, herečka a držiteľka prestížneho ocenenia Český lev. Vždy pozitívne naladená bude odovzdávať svoje cenné skúsenosti mladým hercom.
Peter Oravec, režiser a pedagóg, nominovaný na prestížnu cenu DOSKY. Žiak Jozefa Bednárika, po ktorom má aj rukopis.

Skupinové hodiny budú tiež viesť skvelí herci a speváci ako Táňa Onderíková, Jakub Vajda či Nikoleta Kupčíková. Medzi absolventov Muzikálovej akadémie patria napríklad aj také zvučné mená ako Nela Pocisková, Dávid Hartl, speváčka Kristína či Patrik Vyskočil.

Neodmysliteľnou súčasťou je muzikálová speváčka Mirka Marčeková, ktorá bude viesť spoločne s ďalšími lektormi ako Martin Hudec, David Árva a ďalší, individuálne hodiny spevu a prejdu si s tebou aj pokročilé techniky v tvojej speváckej kariére či zabezpečia komplexný hlasový koučing. 

ROČNÍK HERECTVA, SPEVU A TANCA V JEDNOM CELKU

Poď s nami spoločne pracovať na tvojom talente. Naším cieľom je prostredníctvom ročníkov systematicky pracovať na tvojom hereckom, speváckom a tanečnom prejave a pripraviť ťa na profesionálne pôsobenie na umeleckej scéne. Zároveň ti pomôžeme otvoriť brány na divadelné dosky, televízne obrazovky ako aj do showbiznisu. Zdokonalíme tvoju techniku práce s hlasom, intonáciu a dýchanie. Na hodinách sa budeme zameriavať na svetový muzikálový repertoár a popovú tvorbu. Spoločne si prejdeme základy herectva ako sú javiskový prejav či pohyb, správne uchopenia scenára, vžitie sa do role a popracujeme aj na práci s textom. S prejavom pred kamerami alebo divákmi súvisí aj tréma. Preto sa na našich hodinách venujeme aj technikám ako s ňou efektívne pracovať na pľaci. Viac o Muzikálovej akadémii sa dočítaš aj TU.  Študent získava počas štúdia prax vďaka účinkovaniu v našich predstaveniach, kde spolupracujeme so známymi menami, ako napríklad režisér Ján Ďurovčík. Okrem toho má RDS Art Group spolupráce s castingovými agentúrami či televíznymi produkciami, vďaka čomu otvárame študentom dvere do showbiznisu. Absolvent ročníkov Muzikálovej akadémie má teda po skončení štúdia prax, ktorú častokrát režiséri či producenti vyžadujú. Po každom absolvovaní ročníka, dostanú študenti absolventský diplom podpísaný garantmi Mirkou Marčekovou a Janou Hubinskou.

PRIHLÁS SA NA KONKURZ A PREČÍTAJ SI VÝHODY ŠTÚDIA

Štúdium v ročníku Muzikálovej akadémie ti prinesie množstvo benefitov. Okrem všeobecného prehľadu a výučby od tých najpovolanejších, získaš cenné kontakty, ako aj zhodnotenie tvojich silných stránok a správne nasmerovanie v umeleckom prostredí. Prihlás sa na konkurz ešte dnes. Pripravili sme dva termíny, na ktoré sa vieš prihlásiť už teraz. 

KONKURZ – STAŇ SA ČLENOM MUZIKÁLOVEJ AKADÉMIE

Najbližší konkurz sa uskutoční: 10. septembra od 16:00-18:00, priamo v RDS Art Group na Laurinskej 14 v Bratislave. Prihláste sa ešte dnes a pošleme vám komplet informácie ohľadom konkurzu a platieb za štúdijný rok.

Predregistrácia a info:
muzikal@rdsartgroup.sk

Podmienky konkurzu:
Uchádzači, ktorí sa dostavia na konkurz musia byť vo veku 6-16 rokov a mať záujem študovať troj kombináciu spev, herectvo a tanec.

Záujemcovia po pred registrácii dostanú z recepcie mail s inštrukciami ohľadom konkurzu, ako aj s podkladmi, textami, ktoré je potrebné si pripraviť a naučiť sa ich.

Konkurz sa skladá z:
• prednesu básne a prózy, ktorú budeme zasielať mailom po pred registrácii
• zaspievania ľudovej piesne podľa vlastného výberu bez hudobného podkladu a modernej skladby podľa vlastného výberu s hudobným podkladom (mladšie deti 6-11 rokov spievajú len jednu skladbu)
• pohybovej improvizácie podľa zadania lektora. Vyskúša sa tanečná pamäť, cítenie rytmu a prirodzená muzikalita = schopnosť vyjadriť sa na hudbu tanečnou improvizáciou.

 

Na termín konkurzu je potrebné prihlásiť sa mailom do 07.09.2023.

Zdroj: www.rdsartgroup.sk

Fotogaléria