Nedeľné rozprávkové dopoludnie v Ružinove

10:30 - 11:10
10:30 - 11:10
Adresa Ružinovská 28, 821 03 Bratislava Ružinov Cena 3€ Web www.cultusruzinov.sk

Dom kultúry a oddychu v Ružinove pre Vás a pre vašich najmenších pripravil Nedeľné rozprávkové dopoludnia. Každú nedeľu sa môžete tešiť na rozprávky, ktoré zahrejú dušu nielen malých, ale aj veľkých divákov.

6.11.2022
Putovanie rozprávkovom
Divadlo Babena

Cestovateľky Lucia a Ria vám vyrozprávajú príbeh ako stretli zajka, ktorý sa vydal do sveta, o kapitánoch kráľovnej Regíny, či o rozprávkových varechách. Stretneme sa s hrdinami zvieracej ríše – pomarančovými domorodcami, zavítame na ”Snehuliacke ostrovy” a ukážeme si na čo všetko sa dá použiť obyčajná varecha. Neváhajte a prežite s nami dobrodružnú cestu rozprávkovom. Hra bola voľne spracovaná na motívy rozprávok Jozefa Cígera Hronského, Jána Uličianskeho a Tomáša Janovica.

13.11.2022
Aladínova zázračná lampa
Stražanovo bábkové divadlo

Aladín žije so svojou mamičkou na predmestí Bagdadu. Navštívi ho čarodej Džafara, ale ten ho nechá v jaskyni. Aladín sa za pomoci ducha v čarovnej lampe dostane z jaskyne von. Džafara naňho sliedi na každom kroku a chce mu lampu ukradnúť… V hre vystupuje aj vezír, ktorému hlas prepožičal Marián Zednikovič. Je to hra z orientálneho prostredia.

20.11.2022
Psíček Havko a mačička Mňauka
Divadlo pod balkónom

Predstavenie výchovne rieši problém pomoci slabšiemu a ako sa správne zachovať a čo treba urobiť‘, keď‘ nájdeme opustené zvieratko alebo bábiku.

27.11.2022
Príbeh Snehuliačky Mily a Lily
Divadlo Kasia

Kúzelná zimná rozprávka o tom, že byť iným a odlišným vôbec nie je čudné ani zvláštne. A keď chceme byť ako ostatní, môže to vypáliť tak, že sme len smiešni. Vtipný príbeh dvoch snehových sestier Mily a Lily sprevádzaný krásnymi pesničkami. plný humoru, lásky a nehy.

Vstupenky sú dostupné 30 minút pred podujatím priamo na mieste.