LABORATÓRIUM FARIEB

Adresa BIBIANA, Panská 41, 811 02 Bratislava- Staré Mesto Email bibiana@bibiana.sk Telefón +421220467111 Web www.bibiana.sk

Výstava je vhodná pre deti od 5 rokov. Cez víkendy je vstup na výstavu každú polhodinu s lektorom.

Obklopujú nás, sú všade okolo, tvoria náš svet. Farby. BIBIANA otvára vo štvrtok 25. januára interaktívnu výstavu venovanú tomuto fenoménu. Na druhom poschodí Medzinárodného domu umenia pre deti vznikne Laboratórium farieb.

Jednotlivé miestnosti BIBIANY zmenia základné farby – žltá, červená, modrá. Nadchnú aj poučia zároveň. Priblížia symboliku, delenie farieb, pravidlá, hry kontrastov, fyzikálne zákony, objavy.

Žltá ako farba slnka a šťastia nám dodá energiu, teplo, červená zrýchli tep, vystresuje aj rozhýbe zároveň, modrá upokojí, ochladí, prenesie k vode, k moru.

Scenáristkou výstavy je Katarína Kosánová a autorom výtvarno-priestorového riešenia Laboratória farieb scénický a kostýmový výtvarník Tomáš Ciller.

K výstave Laboratórium farieb pripravil medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA aj sprievodné programy s lektorom a workshopy pre verejnosť, školy a organizované skupiny.

Návštevníci sa môžu tešiť na tvorivé workshopy Čiernobiely svet, Čiernobiely svet – kresba naslepo, Mimikry, Alchýmia farieb, Svet farebných fólií, workshop tieňového divadla Farebná krajina alebo špeciálne workshopy ako Kryštálikový polarizačný kaleidoskop. Pre najmenších je určený program Ako vonia a chutí dúha alebo pravidelný cyklus v knižnici s novými knihami, vo februári na motívy knihy Petra Horáčka a Hervé Tullet.

 

Všetky workshopy pre školy a organizované skupiny je nutné rezervovať mailom na realizacia@bibiana.sk alebo telefonicky počas pracovných dní v čase od 9:00 do 14:00 na číslo 02/20 467 223.

Výstava na druhom poschodí BIBIANY, ktorá „hrá“ všetkými farbami, sa bude dať navštíviť a zažiť do 8. septembra 2024.

 

Autori výstavy:

scenár: Katarína Kosánová

výtvarno-priestorové riešenie: Tomáš Ciller

dramaturgia: Martin Dubravay

odborná spolupráca: Martina Pavlikánová

grafika plagátu: Jakub Hauskrecht

realizácia: Destin

 

Zdroj: www.bibiana.sk