Advertisement Advertisement

Kaktusy, žirafy aj beh – ZOO Bratislava ponúka zážitkový víkend pre celú rodinu

Adresa ZOO Bratislava, Mlynská dolina 1A, 842 27 Bratislava Email zoo@zoobratislava.sk Telefón 0260102111 Web www.zoobratislava.sk

Na najbližší víkend pripravila ZOO Bratislava niekoľko podujatí. V areáli prebieha od piatku do nedele výstava kaktusov, v sobotu si v zoo pripomíname Medzinárodný deň žiráf a v nedeľu sa koná podujatie roka, benefičný beh oRUNgutan, s aktivitami a oddychovými zónami pre deti i dospelých.

PIATOK – NEDEĽA, 20. – 22. júna

Klub kaktusárov Nobilis v Bratislave prinesie do zoo jedinečnú výstavu rôznorodých kaktusov a sukulentov. Výstava je spojená aj s odborným poradenstvom.

SOBOTA, 21. júna – Medzinárodný deň žiráf

11.00 h stretnutie s chovateľom žiráf, ktorý porozpráva o každodennej starostlivosti o žirafy, aj o zaujímavostiach zo zákulisia.

14.00 h rozprávanie o rysoch ostrovidoch pri ich novom výbehu

15.30 h komentované kŕmenie dikobrazov bielochvostých

 

NEDEĽA, 22. júna – Oddychová a zážitková nedeľa pre celú rodinu

10.00 – 12.00 h benefičný beh oRUNgutan, s disciplínami pre deti a dospelých, sa koná v okolí výbehu žiráf, horného jazera a lesnej časti zoo. Ostatných návštevníkov pri pohybe po zoo výrazne neobmedzí. Súčasťou podujatia je pestrá ponuka aktivít partnerov pre všetkých návštevníkov. V zóne Samsung sa budú dať vyskúšať Galaxy novinky, vytvoriť si originálne video 360° kamerou, odfotiť sa pred fotostenou, airbush tetovanie a deti si budú môcť vytvoriť vlastné náramky a prívesky. Všeobecná zdravotná poisťovňa pripraví vo svojej zóne aktivity Pre zdravie. Návštevníci si budú môcť zmerať telesné hodnoty prístrojom inBody, odmerať krvný tlak, zrakovú ostrosť a v rámci prevencie bude zóna zameraná na rakovinu kože a správnu techniku čistenia zubov a predchádzaniu zubných kazov.

Benefičný beh sa uskutoční vďaka pomoci a podpore partnerov Nadácia Allianz, Samsung,
dm drogerie markt, Všeobecná zdravotná poisťovňa, a produktových partnerov Nestlé Slovensko a Coca-Cola Česko a Slovensko. Prihlasovanie na beh je možné online do 19. júna do 23:59, alebo, v prípade nenaplnenia účastníckeho limitu, osobne v deň pretekov do 9.00 h. Osobná registrácia a vyzdvihnutie štartovných balíčkov bude prebiehať od 8.00 h do 9.30 h pred hlavným vstupom do zoo.

Nedeľné komentované kŕmenia:

10.00 h stretnutie s plazmi

13.00 h komentované kŕmenie lám krotkých a alpák

16.00 h komentované kŕmenie hrošíkov libérijských pri ich novom výbehu

Zdroj: www.zoobratislava.sk