🌞PROGRAM EKOCENTRA STUPAVA NA JÚN 🐝🌺

Adresa Ekocentrum Stupava, Hlavná 9C, 90031 Stupava Email ekocentrum@stupava.sk Telefón 0917760559 Web www.facebook.com

Jún odštartujeme 1. a 2. júna 16. ročníkom celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, Stupava. Témou je Päť zmyslov, takže budeme ochutnávať, ovoniavať, počúvať, obzerať a skúmať.
Chýbať nebudú obľúbené výpravy do terénu. Na bicykloch vyrazíme s prírodovedcom na Pozorovanie zvierat na Devínskom jazere 🦎🦅, čaká nás aj Stretnutie so včelárom pri úľoch🐝, navštívime Jaskyne a potoky Borinského krasu, exkurzia 💦a vyberieme sa S permoníkmi po marianskych kameňolomoch⚒.

Priamo v ekocentre si povieme, aký vplyv majú 🐋oceány🐙 na nás suchozemcov, s permakultúrnou lektorkou sa pozrieme na to, ako udržať vodu v krajine a ako sa pripraviť na extrémne sucho či prívalové dažde⛈. No a do letnej nálady sa dostaneme s deťmi pri Výroba prázdninových lodičiek ⛵️z dreva či šperkov a talizmanov z drôtiku🔨.
Na leto sme pripravili pre jednorodičov v náročnej finančnej situácii špeciálny termín termín tábora 8.-17.7. 2024 rb.gy/53txnn
Pre žiakov základných škôl či predškolákov máme v ponuke zážitkový program Deň v ekocentre , počas ktorého môžu skúmať vodný svet, ríšu lesov🐗 či život vo vzduchu. Môžu ale nakuknúť aj do života včiel alebo veľkých šeliem či sa oboznámiť s prácou zvieracích záchranárov.
Do pozornosti dávame ešte aj záver mája, ktorý bude v Stupave patriť susedskému festivalu Láskavá Stupava 🥳. Ten v sobotu 25. mája prepojí susedov, šikovných umelcov, remeselníkov, občianske združenia, jednotlivcov, aktivistov aj prevádzky do jedného skvelého celodenného programu. Deň uzavrie Koncert Marek a Martin Geišbergovci, Lucia Korená a Ondrej Kovaľ v synagóge o 19.00.
Tešíme sa na stretnutia🤩
Môže ísť o grafiku, na ktorej je text, v ktorom sa píše „PODUJATI Sobota júna 2024, 11.00 hod. Oceány suchozemci VIKEND CIELOM PARKOV OTVORENYCH AŠİRIİ PODUJATIA ZÁHRAD OCHRANY AKVALITNEJ PARKOVA ZÁHRAD. KRÁSU NASICH klimatickej zachoyanie napriklad ఐతలు, 2024, 14.00 hod. Νά včelnice ξίνδταή PROGRAM JÚN 2024 ihlascvanie Sobota, 22. Sobota, jún 2024 Vikend otvorenych parkov záhrad-5 zmyslov záhrade domáctım chlebikom potoky Borinskeho krasu borinské podzemie, povieme 2024 parku júna 2024, 11.00 hod. Ako vodu dizajnérkou 10.00 Pozorovanie živočichov Devínske jazero júna 2024, 15.00 hod. drevenu Sobota, juna 14.00 hod. júna 2024, Hravá prirodoveda usctko prirode kamenolomoch kamedolomov, viete: naucite Sobota, အဇဝိဝ júna 2024, 14.00 hod. privesku drotom ozdoby stupauskou Josuba, ίbl-“

Zdroj: www.facebook.com

Videogaléria