ELEKTROLOĎ NA OVLÁDANIE – WORKSHOP

10:00-14:30
Adresa Lab.cafe, Námestie SNP 25, 811 01 Bratislava Cena 38,- EUR Email veronika@lab.cafe Telefón 0945449453 Web lab.cafe

Každé dieťa chce mať auto, lietadlo alebo loď na diaľkové ovládanie. Niet divu, keďže s nimi zažije kopec zábavy! No a čo tak si jednu takú super hračku vyrobiť vlastnoručne?

Na tomto workshope si vyrobíš originálnu lodičku. Budeš ju ovládať na diaľku, a to cez naozajstnú, kutilskú vysielačku! Uvidíš detailne každú jednu súčiastku, ktorá prenáša tvoje príkazy až k loďke.

Toto originálne plavidlo bude mať dva elektromotory s vrtuľkami. Zistíš, že jeden poháňa loď dopredu a dozadu a druhý loď zase otáča. Trup lode je len na tvojej fantázii. Môže to byť katamarán, luxusná jachta alebo dokonca nákladný trajekt.

Budeme teda spájkovať, lepiť a majstrovať ako sa patrí.

Ak chceš, môžeme si spolu prejsť Archimedov zákon a vypočítať si, ako veľká musí byť loď, aby uniesla všetky batérie, elektroniku a motory. Veru, je sa načo tešiť.

AKO TO FUNGUJE?

Aktivita je ideálna pre rodiča s dieťaťom. Nebudeme si klamať, rovnako poteší malých aj veľkýchMôžete teda prísť VO DVOJICI, pričom vám stačí JEDEN LÍSTOK. 

1 lístok = 1 výrobok a dvaja tvorcovia, ktorí spoločne pracujú na jednej elektrolodičke.

ČO EŠTE MUSÍŠ VEDIEŤ?

Ak nemáš ešte skúsenosti, ale fascinuje ťa elektronika, pokojne poď do toho! 

Domov si okrem super zážitku nových zručností odnesieš samozrejme aj svoj výrobok. 

NIEČO O LEKTOROVI

Workshopom ťa povedie Rasťo, skúsený a poriadne ukecaný lektor, ktorý sa živí už 30 rokov programovaním, 20 rokov vytvára maľované krížovky na https://www.griddlers.net a neustále vymýšľa nejaké nové elektro projekty.

Zaručene dohliadne, aby bolo toto tvorenie zábavou s parádnym výsledkom. Prezradí ti jeho tipy, nadobudnuté z hodín skúšania a zodpovie aj tie otázky, ktoré sa nespýtaš.

OSTATNÉ INFORMÁCIE

Workshop bude prebiehať v priestoroch našej inšpiratívnej dielne, ktorú nájdeš podľa veľkých zelených dverí, rovno vedľa Lab.cafe. Zídeš dolu schodmi, odbočíš doľava a si tam. Netreba si so sebou nič nosiť. Stačí dobrá nálada a chuť tvoriť.

Zdroj: lab.cafe