Akvarelová sobota

8:30
Adresa Makovického dom, Horný Val 41/20 , 010 01 Žilina Web krkszilina.sk

Krajské kultúrne stredisko v Žiline vás pozýva na poslednú z tvorivých dielní z cyklu SPO(LU)MAĽUJME s lektorom Petrom Žuffom pod názvom Akvarelové soboty.

Akvarel je výtvarná technika, ktorá je svojimi čistými odtieňmi a jemnosťou veľmi efektívna a populárna. Svojou nevyspytateľnosťou patrí k jednej z najťažších. Práve neželané efekty môžu dať celému dielu iný rozmer alebo ho aj pokaziť. Ak ale naozaj chcete a akvarel vás už dávno volá, je dôležité nebáť sa. Časom zistíte, že pri akvareli je potrebné si osvojiť určité základné fyzikálne zákonitosti a živel vody a pigmentu čoskoro dostanete pod kontrolu. Ale nikdy nie na 100 %! A preto je táto technika taká vzrušujúca.

Aby čaro akvarelu mohlo prevážiť rýchlejšie ako frustrácia z nevydarených počinov, pozývame vás na tvorivé dielne do Makovického domu v Žiline. Prvá z cyklu akvarelových sobôt sa bude konať 10. júna o 8.30 hod. Príďte zažiť nadšenie z tvorby, získať skúsenosti s akvarelovou technikou a zdieľať výsledky svojej práce s ďalšími tvorivcami. Workshopom vás prevedie výtvarník a skúsený lektor Peter Žuffa.

Tvorba umelca Petra Žuffu na Instagrame: https://www.instagram.com/_pustovnik_/

Webová stránka umelca: www.peterzuffa.com

Viac info a prihlasovanie na www.krkszilina.sk

Pomôcky

– akvarelové štetce

– drevenú, plastovú alebo sklenenú podložku pre výkresy aspoň vo veľkosti A3 (nie je nutná)

– obľúbené akvarelové farby (nie sú nutné, budú aj spoločné)

– nepotrebný biely porcelánový tanier bez vzorov (nie je nutný, ale hodí sa)

– fén na vlasy (nemusí byť)

Farby, akvarelové papiere a ostatné prípravky a materiál na maľbu budú zabezpečené.


Účastnícky poplatok

Kurzovné za workshop (1 stretnutie) je 25€ / pre členov Výtvarného klubu pri KrKS v Žiline 20€. V cene je zahrnutý lektor, materiálové náklady a malé občerstvenie (káva/čaj).

Maximálny počet účastníkov je 8.

Zdroj: krkszilina.sk