Výstava „Športové triumfy Slovenska“

Adresa Vajanského nábrežie 2 , 810 06 Bratislava Vhodné Pre deti aj dospelých ;) Cena Základné vstupné 6€, deti do 6 rokov zdarma Web www.snm.sk

Výstava fotografií z archívu Tlačovej agentúry SR pod názvom Športové triumfy Slovenska predstavuje výber historických okamihov a úspechov slovenských športovcov. Divákovi prináša jedinečnú emóciu zo zápolenia našich reprezentantov na svetových i domácich fórach.

Aby zachytili snaženie našich športovcov a sprostredkovali udalosti médiám i verejnosti, cestujú reportéri TASR po celom svete. Po prvýkrát v ére samostatného Slovenska fotografovala agentúra našich hokejistov na Majstrovstvách sveta v roku 2001 v Kolíne nad Rýnom. Od Olympijských hier v Salt Lake City v roku 2002 pravidelne mapuje účasť slovenských športovcov na letných aj zimných hrách.

Výstava Športové triumfy Slovenska prezentuje 30 fotografií, na ktorých nechýbajú ani športovci pôsobiaci v Banskej Bystrici.  Boje o cenné kovy na olympiáde a na ďalších vrcholových športových podujatiach zachytili agentúrni fotoreportéri:  Martin Baumann, Milan Kapusta, Ivan Majerský, Pavel Neubauer, Radovan Stoklasa a Michal Svítok.

Zdroj: www.snm.sk

Fotogaléria