„To chce klid a nohy v teple.“ Švejk 🍺
Škôlky, školy, stredné školy, vysoké školy, knižnice, hasiči, policajti, politici, jednotlivci, firmy, obce, mestá, Vás všetkých pozývame zapojiť sa do našej 🧦ponožkovej🧦 kampane.








Je to akcia, ktorú sme prebrali z anglicky hovoriacej krajiny, kde sa nazýva SOCKTOBER (sock – ponožka, october – október).
Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať
ponožky
pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici.


Zistilo sa, že najžiadanejšou časťou oblečenia v charitách a organizáciách starajúcich sa o takých ľudí sú
ponožky
.




Nie nadarmo aj
Švejk
hovorieval „To chce klid a nohy v teple.“













jednotlivcov, skupiny, kohokoľvek v núdzi, komu svoju zbierku venujete. Aby vám nakoniec kopa ponožiek neostala visieť na krku
Osloviť môžete charity, azylové domy, bezpečné domy pre matky s deťmi, organizácie, ktoré sa starajú o bezdomovcov. Zadajte do vyhľadávača „materiálna pomoc“ a neprestanete sa diviť. Možností je, „bohužiaľ“, veľa.
Alebo ich niektorej organizácii pošlite poštou. Nie je nutné, aby ste ponožky posielali k nám, do Prešova.


v priestore, kde má prístup čo najviac ľudí. Môže to byť škatuľa, kôš, vrece, hocičo čo priláka najviac zvedavcov.












Stačí SKOPÍROVAŤ A PRIPOJIŤ do príspevku, ktorý zdieľate na vašom FB profile, alebo Instagrame.


šerujte na svojom fejsbuku, instgrame, na tiktoku a označte nás. Zdieľajte svoje fotky s hashtagmi. My ich budeme zdieľať tiež a Vaše zberné miesto „pripichneme“ na našu PONOŽKOVÚ MAPU.














A potom nám môžete posielať aj ďalšie fotky o tom, ako ľudia vkladajú ponožky do škatule, koľko ponožiek je v škatuli, aj nejakého toho dobrého darcu, ktorý by súhlasil so zverejnením atď.









Tí ich môžu nosiť priamo k nám na Ľubochniansku 7, alebo do nášho Charity Shopu na Florianovu ulicu. 




ĽUDIA, KTORÍ ICH POTREBUJÚ, SÚ NA CELOM SLOVENSKU.












PONOŽKÁM ZDAR A PONOŽKOVÉMU OKTÓBRU ZVLÁŠŤ
Zdroj: www.facebook.com