Zoologická záhrada | Bojnice

Email Telefón Web

Bojnická ZOO je priateľská deťom, okrem toho, že tu deti majú možnosť vidieť krásne zvieratká, môžu sa dosýta pohrať na detskom ihrisku, vychutnať si spolu s vami pohľad z vyhliadky na Bojnický zámok.

ZOO Bojnice existuje od roku 1955. V samotnej ZOO sa nachádza 355 druhov zvierat, spolu 1826 jedincov. Hneď za vstupnou bránou si môžete prezrieť vtáky, napríklad sovy, v ďalších častiach ZOO je aj orol, sup a sokol. Prostredie bojnickej ZOO spríjemňujú jazierka, na ktorých majú svoj domov labute a kačice. Pre medvede je vyčlenený veľký priestor, návštevníci  ZOO sú od medveďov oddelení vysokými stenami, spoza ktorých sa môžu na ne pozerať. Po schodoch, ktoré sa nachádzajú medzi obydliami medveďov, sa dostanete do horného priestoru ZOO, kde sú šelmy, napríklad leopard perzský, jaguár alebo rys. Vpravo za areálom medveďov je vivárium, kde sú umiestnené plazy a ryby. V bojnickej ZOO je rekonštruovaný presklený areál pre rôzne druhy opíc, napríklad orangutany alebo mačiaky. V ďalšej časti ZOO sa nachádza vtáctvo, pávy, plameniaky a papagáje, nájdete tu aj aru modrožltú alebo zelenokrídlu. V prechádzke po ZOO Bojnice môžete ďalej pokračovať veľkým alebo malým okruhom, kde sa nachádzajú zebry, ťavy a iné zvieratá.

 

Deti aj dospelých určite zaujme aj predstavenie cvičenia slonov v pavilóne slonov bojnickej ZOO. Na konci okruhov, ktoré sa spájajú, môžu návštevníci vstúpiť do bloku detskej ZOO a ísť priamo medzi poníky, somáriky alebo kozy a ovce. V tejto časti ZOO je pekný výhľad na Bojnický zámok, je tu vyčlenený priestor, kde môžete získať impozantnú fotografiu s Bojnickým zámkom v pozadí. V samotnom areáli ZOO Bojnice sú tiež bufety s občerstvením, obchodíky so suvenírmi, ale aj detské ihrisko.

Pred vstupom do areálu zoologickej záhrady nájdete tiež veľa obchodíkov so suvenírmi a hračkami, reštauráciu, občerstvenie a detské ihrisko. Bojnická zoologická záhrada susedí s Bojnickým zámkom. Váš výlet do ZOO Bojnice môžete preto obohatiť o prehliadku zámku alebo návštevu kúpaliska.

 

 

Otvorené denne, aj počas sviatkov. Pavilóny sa zatvárajú hodinu pred zatvorením ZOO. Psom vstup zakázaný!

 

 

Obdobie Otváracie hodiny
marec 8:00 – 17:00
apríl – máj 8:00 – 18:00
jún – august 8:00 – 19:00, predaj vstup.: 8:00 – 18:00
september 8:00 – 18:00
október 8:00 – 17:00
november – január 8:00 – 15:00
február 8:00 – 16:00

 

 

 

Vstupné

 

Dospelí 3,50 €
Deti od 4 do 15 rokov, dôchodcovia ZŤP (s platným preukazom) 1,50 €
Dôchodcovia, študenti (denné štúdium, po predložení dokladu o štúdiu) 2,00 €

 

Zdroj: www.zoobojnice.sk