Tropicarium Budapešť | Maďarsko

Email Telefón Web

Najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, ktoré bolo len pred pár rokmi otvorené v Budapešti, ponúka svojim návštevníkom neopakovateľné predstavenie.

Chcete bezprostredne zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického pásma, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet? V tom prípade navštívte Tropicarium v Budapešti a odneste si so sebou nezabudnuteľný zážitok! Nápad založiť Tropicarium sa viaže k menu Károlya Farkasdiho žijúceho v rokoch 1963 až 1998 vo Švédsku. On a jeho rodina dali vznik prvej takejto inštitúcii v roku 1990 v Kolmardene a v roku 2000 v Budapešti, oni vyvinuli a uskutočnili ten jedinečný obsah, ktorý Tropicarium predstavuje.

 

Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,4 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm. hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrovaných či hnedých žralokov pochádzajúcich z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov. Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom návštevníci zažijú skutočnú tropickú klímu. Medzi obrovskými porastami sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí, až na chrbty aligátorov začne počas 2 minút padať tropický vlažný dážď, počas ktorého všetc i obyvatelia pralesa akoby ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok.

 

V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 – 20cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.

 

Nádrž, kde návštevníci môžu hladkať raje patrí právom medzi najobľúbenejšie. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov môžu  ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou. Záujemcovia môžu každý štvrtok o 15.00 hodine sledovať pozoruhodné kŕmenie žralokov. Potápači ich kŕmia z ruky, plávajúc medzi nimi.

 

Tropicarium sa nachádza v budove veľkého nákupno-zábavného centra Campona s rôznymi reštauráciami, bufetmi, obchodmi a turistickými atrakciami. Ani zďaleka sme Vám nepredstavili všetky živočíchy a atrakcie, no po návšteve Tropicaria pochopíte, aké fantastické hodnoty existujú na našej Zemi a aké dôležité je ich zachovať.

 

Otváracie hodiny:

Denne od 10.00 do 20.00 h (pokladňa sa uzatvára o 19.00 h)

 

Vstupné:

 • dospelí (18-62 rokov) 2300 Ft
 • deti (4 – 18 rokov) 1600 Ft
 • deti do 4 rokov gratis
 • študenti (- 26 rokov) 1900 Ft
 • dôchodci (nad 62 rokov) 1600 Ft

Dostupnosť

 1. Autom – priamo z diaľnice M0, M1, M7, cez hlavnú cestu číslo 6, respektíve z cesty Nagytétényi út.
  (1800 miestne bezplatné parkovisko pre autá aj autobusy).
 2. Autobusom – z kruhového námestia Móricz Zs.-číslom 3, z nám.Kosztolányi D.-číslom 14 a 114. Z centra (Astoria, Ferencziek tere)-číslom 233. Výstup pri všetkých troch je na zastávke ,, Lépcsős utca“ (ulica).
 3. Vlakom – výstup na železničnej stanici Budatétény, v blízkosti Campony.

Pokyny

 • Po opustení pokladne-reklamácie neprijímame.
 • Na území výstaviska môžete zaznamenať video film alebo fotografiu pre vlastnú potrebu, je však zakázané používať blesk.
 • Na územie výstaviska je zakázané prinášať balóny, nákupný vozík, detské taxi.
 • Výstavu je môžné si prezrieť s invalidným i detským vozíkom.
 • Zvieratá hladkať, kŕmiť, dotýkať sa ich, je možné len na vyznačených miestach, a s výhradne pre tento účel určeným krmivom (napr. pri rajách).
 • Vtáky lietajú aj vo viacerých sálach, každý nech vstupuje len na vlastnú zodpovednosť.
 • Prosíme návštevníkov, v záujme vyhnutia sa nehodám, aby každý návštevník dbal na vlastnú bezpečnosť i bezpečnosť svojich spoločníkov.
 • Dbajte o čistotu, smeti hádžte do vyznačených, na to určených nádob.
 • Keď opustíte areál výstaviska, už nie je možnosť vrátiť sa naspäť.
 • Na území výstaviska je k dispozícii automat na kávu a na občerstvujúce nápoje.