Rodinná usadlosť KONÍKOVO | Moravské Lieskové

Email Telefón Web

Oddych v prírode medzi zvieratkami.

Pozývame  Vás na malú rodinnú usadlosť, ktorá sa nachádza na kopaniciach, v malebnej Podjavorinskej doline.

 

Ukážem Vám ako žijú koníky, môžete sa povoziť, či už ste malý alebo veľký, alebo si len jednoducho vychutnať oddych v spoločnosti našich zvieratiek. Nájdete u nás 7 koníkov, dve kozičky, mačičky a morčatá. Pre detičky máme prichystané aj hojdačky a preliezačky.

Kto nenájde odvahu vysadnúť do sedla, môže obdivovať okolitú prírodu aj zo zeme na vlastných nohách. Rodičia si môžu spestriť čakanie na detičky počas jazdenia zbieraním liečivých rastlín, černíc a iných chutných darov prírody. Blízko nás sa nachádza aj westernový Saloon Cetuna, kde výborne varia. Detičky, ktorím sa zapáčia koníky, sa môžu prihlásiť na jazdecké kurzy alebo denné tábory.

 

Občianske združenie KONÍKOVO vzniklo na pomoc koníkom a hlavne ich majiteľom lepšie porozumieť nielen fyzickým potrebám koní, ale aj citovým a duševným. Kone sú tak isto živými tvormi a tiež cítia bolesť, smútok, radosť či strach. Ľudia si kone skrotili a priviedli do svojich životov. Preto je každý človek zodpovedný svojmu koníkovi dopriať starostlivosť, pozornosť a ochranu.