Ranč Čajka | Kežmarok

Email Telefón Web

Nie je nič krajšie a pohodovejšie ako jazda na koni a raňajky uprostred lesa, vychutnávať si pri tom čerstvý vzduch a ponoriť sa do čarovnej atmosféry, byť sám na tomto vystresovanom svete. Alebo sa pozrieť na svet z novej perspektívy – z konského chrbta – a byť konečne nad vecou. Ranč Čajka Kežmarok.

Ranč Čajka sa nachádza pri meste Kežmarok v dolinke obklopenej lesom. Areál pozostáva z dvoch častí: z gazdovstva a chaty.

 

Ranč ponúka aktívne voľného času. Kežmarok sa nachádza v historickom regióne Spiš. Samotné mesto Kežmarok je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Okrem vzácnych historických pamiatok je zaujímavé aj polohou pod Vysokými Tatrami. Jeho vzdialenosť od brány Vysokých Tatier – Tatranskej Lomnice je 14 km. Vysoké Tatry očaria nielen v zime – hlavne pre jedinečné lyžiarske strediská, ale aj v lete: túra do Tatier zocelí telo aj ducha.

UBYTOVANIE je vhodné pre všetkých, ktorí hľadajú ubytovanie na chate v lone prírody. Hospodárske budovy sú dostatočne a takže vás chod gazdovstva nebude rušiť. Ale ak hľadáte okrem ubytovania aj možnosť aktívneho odpočinku tak vám môžme ponúknuť jazdu na koni, rybolov, rafting, skijoring a viac….

AGROTURISTIKA je u nás možnosť zapojiť sa do chodu gazdovsta a chaty, starostlivosť o zvieratá, ich kŕmenie, čistenie koní, osedlanie koní, pomoc pri ustajnení koní, napájaní, vyhnojovaní, kosiť čerstvú trávu, jazda na traktore. Túto možnosť oceňujú rodičia s deťmi, ktoré tak majú možnosť naučiť sa veľa o zvieratách a prírode, ale aj dospelí milovníci prírody, alebo pod neustálym tlakom pracujúci manažéri. Majiteľ ranča pracuje už 35 rokov v poľnohospodárstve a veľmi rád sa s vami podelí o svoje skúsenosti. Dokáže si nájsť aj cestu do detských sŕdc, ktoré tu často dobrovoľne trávia celé svoje prázdniny.

JAZDA NA KONI je pre niektorých jedinečným zážitkom, atrakciou ale aj koníčkom, ktorému venujú celý svoj život. Naša ponuka je prispôsobená pre všetkých.

  • Jazda na koni pre začiatočníkov a pokročilýc pre všetkých, ktorí sa chcú naučit jazdiť na koni alebo trénovať.
  • Relaxačné túry na koňoch ak sa chcete povoziť, pozrieť si okolitú prírodu, aktívne si oddýchnuť alebo vyskúšať niečo nové.
  • Nočné jazdy, jazda v noci za mesačného splnu je jedinečným zážitkom.
  • Vozenie detí a dospelých ako atrakcia pri usporiadaní verejných podujatí, ak práve pripravujete mestké slávnosti, firemnú oslavu alebo inú akciu a hľadáte nejakú atrakciu, ktorá pritiahne záujemcov a zatraktívni vaše podujatie.

Cena :10 Eur/hod.