Ranč Bôra

Email Telefón Web

Ranč v Štiavnických vrchoch, 6km severne od Banskej Štiavnice, neďaleko termálnych kúpeľov Sklenné Teplice a aquaparku Vyhní.

Sme v Štiavnických vrchoch, 6km severne od Banskej Štiavnice, neďaleko termálnych kúpeľov Sklenné Teplice a aquaparku Vyhní. Pod zrúcanicou Žakýlskeho hradu, pri Morskom oku… Zvlnená krajina, šikmé lúky, doliny s potokmi, strmé skalnaté kopce so zmiešanými lesmi, či ihličnatá rozprávka. Náš domček je na kopci nad dedinou Podhorie, okolo les, dolu potok.

 

Ponúkame jazdenie pre začiatočníkov aj pokročilých. Vychádzky do prírody podľa Vašej nálady a schopnosti samostatne zvládnuť koňa v teréne. Začiatočníkom vodíme kone, pokročilejší môžu ísť do ťažšieho terénu, vyskúšať, čo dokáže húževnatý hucul, či robustný haflingonorik. K nahliadnutiu je na mieste katalóg trás s fotkami, údajmi o trasách a zaujímavosti, ktoré je tam možné vidieť. Stačí si vybrať… Program si môžete skombinovať s kúpaním v tajchoch, kúpaliskách, kúpeľoch, návštevami Banskej Štiavnice a Podhoria. Ak máte záujem, môžete si vyskúšať život a prácu na statku, okolo koní, dobytka, kôz, pasenie, dojenie, výrobu syra, bryndze, špeciality na grile a v pahrebe, posedieť pri ohni…a veľa iného. Vaše deti určite poteší, keď si budú môcť popozerať rôzne zvieratká, ktoré tu chováme.

 

Vozenie detičiek:

Rozhodli sme sa venovať chovu oslíkov určených prevažne na vozenie detičiek. Somáriky sme si zvolili preto, že sú omnoho pokojnejšie ako koníky, skoro vôbec sa neplašia a práve preto sú na vozenie detičiek vhodnejšie ako kone. Hovorí sa, že somáriky sú tvrdohlavé zvieratá, ale všetko závisí od prístupu človeka.
Naše dve somáričky, Zuzka a Berta sú veľmi priateľskej a vyrovnanej povahy, venujeme sa im každý deň a užívame si každú chvíľu strávenú v ich ušatej spoločnosti. Aby im bolo veselšie, pomáha im aj veľmi ochotná a snaživá poníčka Melinda.