Oáza ázijského tigra | Kostolná pri Dunaji

Email Telefón Web

V oáze, ktorá sa nachádza v ochrannom pásme slovenskej prírody neďaleko mesta Senec, necelé tri kilometre od obce Kostolná pri Dunaji, sa nachádza 25 tigrov a 3 levy.

OÁZA SIBÍRSKEHO TIGRA

Unikátny Slovenský projekt vytvorený pre záchranu tigra ussurijskeho

 

V oáze, ktorá sa nachádza v ochrannom pásme slovenskej prírody neďaleko mesta Senec, necelé tri kilometre od obce Kostolná pri Dunaji, sa nachádza 25 tigrov a 3 levy. Najnovšími obyvateľmi sú Balu a Becky a posledným pásikavým prírastkom je tigrica Nina narodená v máji 2008. Malé chlpaté guľôčky, ktoré potrebujú ochranu, ak za nich prevezme človek zodpovednosť. Pravidelné jedlo a čerstvú vodu, pelech ako útočisko pred neznámym svetom plným nástrah. Jednou a azda aj najnebezpečnejšou z nich je človek. Lovec a zabijak, obchodník s mláďatami vzácnych žiadaných druhov, dodávateľ kožušín, parožia, klov. Ľudská náruč však poskytuje aj stratenú materinskú opateru a záchranu mnohým ohrozeným druhom zvierat pred úplným vymretím. Tiger sibírsky – ussurijský je žiaľ na prvom mieste a vo voľnej prírode sa nachádza už len pár kusov.

Hlavným cieľom projektu je zachrániť aspoň jednu populáciu tigra ussurijskeho pred vyhubením, aby ich potomkovia prispeli k udržaniu genetickej rovnováhy celosvetového chovu týchto vzácnych a chránených zvierat.

 

Návštevné hodiny

Sobota 12:00 – 17:00
Nedeľa 12:00 – 17:00

 

Školské prázdniny a sviatky

Denne 12:00 – 17:00

 

V lete počas školských prázdnin otvorené od 12.00 do 18.00 každý deň.

Návšteva počas pracovného dňa je možná, ale treba ju vopred telefonicky ohlásiť a dohodnúť!

 

Ako sa dá tigríkom a levom pomôcť?


Každodenná starostlivosť o tigríky a zabezpečenie prevádzky Oázy je finančne aj časovo veľmi náročná. Finančné prostriedky na prevádzku OÁZY  sú takmer výhradne získavané nasledujúcimi spôsobmi, ktoré Vám, pokiaľ sa rozhodnete pomôcť, ponúkame na uváženie:

  • priamy finančný príspevok v priebehu Vašej návštevy
    všetko závisí len na Vašom rozhodnutí, príspevok je dobrovoľný (všetko, čo hodíte na dvore Oázy do kasičky, je použité výlučne na prevádzku našej OÁZY )
  • finančný príspevok prostredníctvom  Občianskeho združenia 
    SIBÍRSKE TIGRE o.z., Číslo účtu:  2698652156/0200 (Všeobecná úverová banka, a.s.), cieľom združenia je pomôcť financovať našu Oázu. ( v prípade zaharničnej platby použite IBAN code SK55 0200 0000 0026 98665 2156 )

Existujú aj iné možnosti ako tigríky podporiť:


♦ Pri neustálom udržiavaní a vylepšovaní Oázy je veľká spotreba dreva, železa i ďalších stavebných materiálov. Aj  to je pre nás cenná pomoc.
♦ Budeme si vážiť aj to, že nám venujete svoj čas a rozšírite rady „pásik pozitívnych“ ľudí  – pomáhajú nám dobrovoľne vo svojom voľnom čase, taktiež  študenti počas školských prázdnin prácou priamo v Oáze.

♦ Je tu ešte aj ďalšia netradičná možnosť:
Adoptujte si tigríka. Niektoré naše tigríky si získali srdcia ľudí natoľko, že sa stali  ich adoptívnymi rodičmi a snažia sa tak prispievať  k ich spokojnému životu v Oáze  rôznymi spôsobmi. Odmena pre Vás nie je v tomto prípade veľká, priateľské  UFF-kanie a veľmi dobrá pamäť tigríkov, ktorí Vás spoznajú aj po dlhšej dobe. Snáď  Vám bude odmenou aj to, že uverejníme Vašu fotografiu a Váš vlastný komentár u konkrétneho adoptovaného tigríka na našej webovej prezentácii.