Malkia park

Adresa Slovakia Ring, 930 02 Orechová Potôň Email malkiapark@malkiapark.sk Telefón +421 918 610 645 Web www.malkiapark.sk

Brány záchrannej stanice MALKIA Park v Orechovej Potôni boli prvýkrát otvorené 3. júna 2016. Prvoradým cieľom je vytvorenie čo najoptimálnejších životných podmienok pre zvieratá, ktoré zachraňujeme z cirkusov a z nevhodných pomerov v domácich chovoch.

Žijú u nás zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy). Zvlášť sa tešíme zo vzácneho hosťa – samičky leoparda snežného menom Hima, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku.

Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Naším krmivom môžete nakŕmiť kopytníky a vodné vtáctvo.

V našich snahách nás môžete podporiť aj vy.

Plnohodnotný chod nášho parku je finančne veľmi náročný, preto budeme nesmierne vďační za akúkoľvek formu vašej pomoci. Získané finančné prostriedky do posledného centu použijeme na stravu a veterinárnu starostlivosť o našich zverencov, na mzdy ošetrovateľov, či zveľaďovanie výbehov. Ďakujeme!

Kompletný cenník si môžete pozrieť TU.

Otváranie hodiny si môžete pozrieť TU.

V areáli je možnosť ubytovania v Penzióne MALKIA **, ktorý je situovaný južne od závodného okruhu Slovakia Ringu.

Máte jedinečnú možnosť zažiť atmosféru blízkosti exotických zvierat počas celého dňa, vidieť ich prebúdzať sa, byť pri ich kŕmení a sledovať ich denné rituály, čo bude pre vaše deti určite nezabudnuteľný zážitok.

Na dvoch poschodiach Penziónu MALKIA** nájdete sedem moderne a priestranné zariadených dvojlôžkových izieb Štandard, tri apartmány Deluxe a jeden Royal apartmán. Celková ubytovacia kapacita penziónu je 22 pevných lôžok a 11 prísteliek. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie a televízor. K dispozícii je bezplatné WiFi a parkovisko hneď pri penzióne.

Môžete využiť stravovacie služby Hotela Ring a zúčastniť sa na podujatiach Slovakia Ringu alebo absolvovať kurzy a školenia v Centre bezpečnej jazdy, ktoré sú v susedstve areálu, prípadne navštíviť neďaleké vojenské múzeum, či zrelaxovať v termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede.

Zdroj: www.malkiapark.sk