Leví park chovateľa Petra Ardana | Hrnčiarovce nad Parnou

Email Telefón Web

Ak vám práve dochádzajú nápady na výlety s vašimi ratolesťami, pozývame vás pozrieť si levy do Hrnčiaroviec nad Parnou.

Ak vám práve dochádzajú nápady na výlety s vašimi ratolesťami, pozývame vás pozrieť si levy…

 

Levy v Hrnčiarovciach nad Parnou chová Trnavčan Peter Ardan už niekoľko rokov. Z nevinnej a viac-menej aj náhodnej zábavky sa stala vášeň. O vtedy polročného Lea sa mal pôvodne starať len zopár dní. Zostal u neho dodnes a teraz má viac ako štyri roky. “Leo pochádza z Oázy sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji. Pôvodne som sa o neho mal strať len niekoľko týždňov, no už som ho od seba nepustil,” spomína na začiatky Peter. K Leovi postupne pribudli ďalšie levy a dnes ich chová päť. Troch samcov a dve samičky.

 

Minulosť väčšiny levov z Hrnčiaroviec je rovnaká: narodili sa v cirkuse, chvíľu tam pobudli ako atrakcia pre deti a potom ich odkúpil Peter do svojho chovu. Po dlhoročnom úsilí a investovaní nemalých finančných prostriedkov dostal farmu v Hrnčiarovciach do takého stavu, že sem môže pozvať aj verejnosť. Vstup do parku je pre verejnosť povolený počas víkendov od 13.00 do 18.00 hodiny. Leopark je prístupný verejnosti od apríla do októbra počas víkendov a štátnych sviatkov.

 

Leví park nájdete na konci Hrnčiaroviec v smere na Cífer, asi sto metrov za poslednými domami. Spoznáte ho podľa veľkej žltej klietky, ktorú uvidíte od cesty.

 

Aktuality zo života hrnčiarovských levov môžete získavať aj prostredníctvom facebookovskej stránky Arkove levy.

 

http://www.trnava-live.sk