Zámocký hotel Galicia Nueva

Adresa Galicia Nueva zámocký hotel**** Zámocká 7, 985 11 Halič Email recepcia@hotelgalicianueva.sk Telefón +421 472 852 200, +421 472 852 211 Web zamockyhotelgalicianueva.sk

Príďte si oddýchnuť a vychutnať kráľovské služby zámockého hotela. Predstavte si romantickú prechádzku našim lesoparkom spojenú s piknikom, rybolovom, člnkovaním alebo kulinársky zážitok pripravený v našej zámockej kuchyni, ktorý vám pohladí všetky vaše zmysly.

Haličský zámok a park sú zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok celoslovenského významu, dlhé roky chátrali a na ich neradostnom stave sa podpísal nielen zub času, ale žiaľ, aj ľudský faktor. Po rokoch chátrania a zanedbania celého priestoru parku sa ku klenotu Novohradu, ako sa Haličský zámok právom nazýva, priradila ďalšia jeho súčasť z minulosti – priľahlý lesopark s rybníkom.

Hostia sa môžu poprechádzať po pekne upravených a obnovených chodníkoch a posedieť si na lavičkách umiestnených na novovybudovaných miestach pre odpočinok. Všetky sú citlivo zasadené do tieňa korún stromov.

Na svoje si prídu tí, ktorí radi len načúvajú zvukom prírody, ale aj tí aktívnejší – cyklisti, majitelia psích miláčikov, či rekreační rybári. Plavba na člnku popod romantický mostík na pôvodný ostrov v strede rybníka nadchne určite nielen zaľúbené páry.

 

Lokalita

Zámocký hotel Galicia Nueva nájdete na juhu stredného Slovenska, 8 kilometrov severne od mesta Lučenec, kúsok od štátnej hranice s Maďarskou republikou. Najvhodnejším cestným spojením z Bratislavy (približne 270 kilometrov) je diaľnica v smere na Zvolen a následne cesta na Lučenec. Z Košíc sa k nám dostanete cestou cez Rimavskú Sobotu (približne 160 kilometrov). Letecké spojenie je možné buď na letisko Sliač, asi 65 kilometrov, alebo na vnútroštátne letisko Boľkovce, vzdialené 15 kilometrov od zámockého hotela.

Dnešný zámocký hotel Galicia Nueva vyrástol na kopci nad rovnomennou obcou Halič. Neďaleko zámku stoja ďalšie hrady a kaštiele, ktoré tvorili dejiny Slovenska a historického Uhorska: Fiľakovo, Novohrad alebo Modrý Kameň. Oblasť sa môže pochváliť aj gotickými kostolmi v Ľuboreči alebo Starej Haliči, či citlivo zrekonštruovanou synagógou v Lučenci.

V blízkom okolí sa tiež nachádza rekreačné stredisko Ružiná s možnosťou vodných športov a kúpania, pamiatkovo zaujímavá obec Divín so zrúcaninami gotického hradu, vínna cesta Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej, či kráľovský kaštieľ Gödöllő – barokový komplex z 18. storočia v neďalekom Maďarsku.

 

Leto v zámockom parku

Každý víkend počas letných mesiacov, od piatka do nedele, v čase od 11,00 do 18,00 sa na Vás tešíme s ponukou alko, nealko nápojov a menšieho občerstvenia v altánku Filagória

Aktivity, ktoré ponúka zámocky park:

  • Tenisové kurty
  • Člnkovanie na rybníku
  • Zámocký altánok Filagória
  • Detské ihrisko
  • Piknik v parku
  • Zámocká mini farma
  • Športový rybolov
  • Upravené chodníky s lavičkami
  • Zámocká pláž

 

Ubytovanie

Zámocký hotel Galicia Nueva ponúka svojim klientom niekoľko typov nadštandardných ubytovacích možností. Samotná kapacita hotela predstavuje 50 izieb vrátane apartmánov, čo predstavuje 108 pevných lôžok. Kapacita hotela aj s prístelkami a postieľkami je do 140 lôžok. Ide o 22 štandardných dvojlôžkových izieb a 28 exkluzívnych izieb Deluxe a apartmánov rôzneho typu. Izby Štandard sú zariadené v historizujúcom štýle. Izby Deluxe a apartmány ponúkajú hosťom zariadenie v rôznych slohoch, od gotiky cez renesanciu, barok, rokoko, empír alebo štýl francúzskeho Provensálska.

Deti do troch rokov bez nároku na samostatné lôžko sú ubytované zdarma.

Všetky izby sú nefajčiarske. Pre fajčiarov je k dispozícii Piper klub na prízemí a fajčiarsky salónik vo vinárni Nicolaus.

Vaši psí miláčikovia sú v našom hoteli vítaní. Ubytovanie psíkov poskytujeme vo vyhradených izbách a ich ubytovanie bližšie upravuje bod 4.12 Všeobecných obchodných podmienok zámockého hotela. Ohľadom ďalších informácii, prosím, kontaktujte recepciu. Ubytovanie psíka je spoplatnené sumou 25,00 eur za 1 noc.

Pre imobilných hostí je čiastočne prispôsobený hradný apartmán VLASTA. Pre viac informácií, prosím, kontaktujte recepciu a prezrite si fotogalériu hradného apartmánu. Náš personál sa bude snažiť nájsť to najsprávnejšie a najvhodnejšie riešenie Vašich potrieb a požiadaviek.

Raňajky pre hotelových hostí sú pripravené v reštaurácii Rosalia od 7:00 do 10:00.

Hoteloví hostia majú neobmedzený vstup do Wellness denne od 8:00 do 22:00.(alebo v závislosti od momentálne platných opatrení)

CHECK IN/UBYTOVANIE: od 15:00

CHECK OUT/ODUBYTOVANIE: do 11:00

 

Wellness

Wellness zámockého hotela Galicia Nueva svojou architektúrou a zariadením navodzuje atmosféru skutočných antických kúpeľov. Príjemné zemité farby mozaiky, pôsobivé zdobené korintské stĺpy a obrazy antických bohov poskytujú hosťom nerušený pokoj a relax v jedinečnom prostredí.

V priestore wellness sa nachádza rekreačný bazén, hydromasážna vaňa, suchá sauna, parná sauna, oddychová miestnosť aj fitness. Pre hostí ponúkame široký výber masáží a možnosť občerstvenia z ponuky nápojov. Priestory wellness, fitness a ponuka služieb starostlivosti o telo sú určené pre ubytovaných hotelových hostí.

Wellness bar

Vo wellness bare si môžete vybrať z ponuky nápojov a v pohodlných kreslách si naplno vychutnať upokojujúce tóny ezoterickej hudby.

Otváracie hodiny

Wellness je pre hotelových hostí otvorené denne od 10:00 do 22:00.

(alebo v závislosti od aktuálne platných hygienických opatrení)

 

 

Zdroj: zamockyhotelgalicianueva.sk

Fotogaléria

Videogaléria