Penzion Marko

Adresa Vaňovská 26, 03853 Turany Email info@penzionmarko.sk Telefón +421 948 984 888 Web penzionmarko.sk

Oddych s prekrásnym výhľadom

Na úpätí Národného parku, kde rieka Váh pretína malebné pohoria Veľkú a Malú Fatru, sa nachádza rekreačný areál Penziónu Marko, ktorý ponúka skvelé gastronomické potešenie, komfortné ubytovanie a najväčšie wellness centrum v Turci. Nájdete tu multifunkčnú športovú halu s detským svetom rozprestierajúcim sa na 500 metroch štvorcových a altánok s jedinečným grilom s možnosťou organizovania spoločenských podujatí. Penzión sa rozprestiera v južnej časti pohoria Krivánska Malá Fatra, ktorá ponúka vyžitie ako v letnej, tak aj v zimnej turistickej sezóne. Za bránami nášho areálu Vám ponúkame okrem vynikajúcej gastronómie postavenej na čerstvosti a lokálnosti surovín, športové a kultúrne vyžitie. Oddych s prekrásnym výhľadom na slnkom zaliatu oblohu si môžete vychutnať na veľkej terase s ležadlami, v priestrannom wellness centre so siedmimi saunami, vírivkou a bazénmi. Zabavia sa tu aj Vaše deti na vonkajšom skákacom hrade. Radi Vás privítame v našom novootvorenom rodinnom Penzióne Marko v Trusalovej a tešíme sa na Vašu návštevu.

Ubytovanie

Penzión Marko ponúka svojim hosťom 10 komfortných, moderne zariadených izieb s prekrásnymi výhľadmi na pohorie Veľkej a Malej Fatry v kategórii Štandard, Family Štandar, Family Plus, VIP Štandard a VIP Plus. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, fénom a s WC, županom a papučami, klimatizáciu s rekuperáciou vzduchu, trezor, minibar, televízor s káblovou televíziou a WiFi, konferenčný stolík s kreslami.

Reštaurácia

Čerstvosť, kvalita, domáca produkcia a láska k vareniu – tieto slová vyjadrujú štýl našej kuchyne. Pod vedením šéfkuchára implementuje do jedálneho lístka prvky tradičnej a modernej gastronómie, aby ste mali pri stolovaní v našej reštaurácii nezabudnuteľný zážitok plný chutí a vôní. Dodávateľov surovín si starostlivo vyberal a odskúšal samotný šéfkuchár, aby mohol pre Vás pripraviť jedlá najvyššej kvality, ktoré okrem chuťovej vyváženosti sú aj oku lahodiace. K pripraveným jedlám si nechajte poradiť od obsluhujúceho personálu pri výbere vína pre komplexný zážitok zo snúbenia sa príjemných chutí jedla a vína.

Detský svet

Najväčší detský svet v Turci ponúka vonkajší a vnútorný detský svet, v ktorom sa vaše dieťa zaručene nebude nudiť. Viacúčelová športová hala umožňuje celodenný pobyt detí v detskom svete rozprestierajúcom sa na 950 m2.

Nájdete u nás:
trampolíny,
autíčka,
šmykľavky,
lezecké steny,
5-poschodovú preliezku,
a veľa ďalších zábavných atrakcií.

Halu je možné využiť aj na bedminton, detské loptové hry, cvičenie jogy, pilatesu, zumby, flowinu a aerobicu s možnosťou použitia žinenky na povrchu dvorca s EPDM gumou.

Súčasťou haly je vyvýšená terasa slúžiaca na občerstvenie i príjemné posedenie v rámci areálu pri zurčiacom potôčiku a nádherným výhľadom na zapadajúce slnko nad najvyššími vrcholmi Malej Fatry. Terasa umožňuje rodičom mať svoje deti pod dohľadom, počas ich veselého šantenia.

Wellness

Wellness centrum Penziónu Marko sa nachádza na rozlohe 1130 m2. Oddych s prekrásnym výhľadom na hory a slnkom zaliatu oblohu si môžete vychutnať vo vonkajšom relaxačnom bazéne a rozplývať sa nad vôňou stromov budete na priestrannej terase s ležadlami. Zaplávať si môžete v 20 metrovom krytom plaveckom bazéne, ktorý je vhodný aj na vodné cvičenia.

K dispozícii sú aj dva detské bazény s fontánkami, detskou šmýkačkou a vírivka pre 8 ľudí.

Ponúkame Vám pobyt v 7 saunách:
3 fínske sauny každá s inou špecifickou vôňou prírodného dreva,
2 parné sauny obohatené príjemnými arómami,
veľkú soľnú saunu s inhaláciou slanej pary počas príjemnej relaxácie na ležadlách z exotického teakového dreva,
infra saunu s blahodárnymi účinkami tepla na organizmus.

Ochladenie po saunovaní je možné v sprchách alebo ľadovou drťou z ľadopádu. Pobyt vo wellness centre si môžete spríjemniť masážou pod rukami kvalifikovaných odborníkov. Príjemnú regeneráciu tela a duše zavŕšite v oddychovej miestnosti s relaxačnou hudbou.

Zdroj: penzionmarko.sk

Fotogaléria

Videogaléria