Hotel Kultúra

Adresa A. Bernoláka 1, 034 01 Ružomberok Email recepcia@hotelkultura.sk Telefón +421 918 913 016 Web hotelkultura.sk

Jedinečnou polohou priamo v strede Slovenska je Hotel Kultúra pre vás ideálnym miestom na ubytovanie počas slovenskej dovolenky.

Príbeh Hotela KULTÚRA sa začal písať už v roku 1927, keď základný kameň posvätil ružomberský farár Andrej Hlinka, ktorý bol aj hlavným iniciátorom stavby. Budova bola dokončená už v roku 1928 a slúžila ako kultúrne centrum. Elegantnejší vzhľad získala dostavbou kaviarne v roku 1941 a dlhé roky bola pýchou Ružomberka. Následne budova chátrala a rozsiahlejšia rekonštrukcia začala až v roku 1997, ktorá bola dokončená v roku 2004. Kultúrne centrum sa rozdelilo na 2 časti – Kultúrny dom Andreja Hlinku a Hotel KULTÚRA. V roku 2018 prebehla rekonštrukcia reštaurácie, kaviarne a hotelovej haly.

Stará dáma Ružomberka v novom šate
Nové priestory reštaurácie, kaviarne a spoločných priestorov odzrkadľujú eleganciu a históriu budovy, ktorá je už takmer 100 rokov neprehliadnuteľnou súčasťou historického centra Ružomberka. Má byť miestom stretnutí Ružomberčanov, ale aj priestorom pre kongresy a komfortné ubytovanie v centre Ružomberka.

Gastronómia v moderných a elegantných priestoroch

Ochutnajte gastronómiu v modernom šate, pod vedením nášho skúseného kuchárskeho tímu. Výnimočnú atmosféru dotvárajú elegantné priestory Reštaurácie s výhľadom na historické centrum a pešiu zónu.

Kapacita Reštaurácie je 70 miest s bezbariérovým prístupom. Okrem gastronomického zážitku je vhodná pre svadby, rodinné oslavy a firemné posedenia.

Populárne DENNÉ MENU napĺňa našu Reštauráciu počas pracovných dní v čase od 11:00 do 14:00 hod. Každý deň máme na výber päť jedál. Minimálne jedno z jedál je vždy bezmäsité a taktiež sa snažíme ponúknuť aj jedlo pre osoby s potravinovou intoleranciou na lepok a laktózu.

Otváracie hodiny Reštaurácie

Pondelok – Piatok                      06:30 hod. – 09:00 hod. a 11:00 hod. – 14:00 hod.

Sobota, Nedeľa, Sviatok           07:30 hod. – 09:30 hod.

Vzhľadom k aktuálnej situácii sme dočasne upravili otváracie hodiny našej Reštaurácie. Pre ubytovaných hostí momentálne poskytujeme možnosť stravovania vo večerných hodinách formou polpenzie.

Kaviareň – miesto stretnutí

Vo vedľajšom priestore Kaviarne si môžete pochutnať na výbornej káve, domácich koláčoch, slovenských vínach a skvelých drinkoch, ktoré si môžete vybrať z nášho nápojového lístka, vínnej karty či aktuálnej zimnej ponuky nápojov. Kaviareň je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku časť.

Otváracie hodiny Kaviarne

Pondelok – Piatok     08:00 – 18:00 hod.

Sobota                          09:00 – 18:00 hod.

Nedeľa                          10:00 – 16:00 hod.

WELLNESS stvorený pre oddych

Najväčšie wellness centrum v Ružomberku

Nechajte sa zlákať predstavou dokonalého odpočinku pre vaše telo a myseľ. Vstúpte do oázy pokoja a vychutnávajte si relax plnými dúškami. Príďte a nájdite znova svoju vnútornú rovnováhu. Vo wellness centre sa nachádzajú 2 vírivky, 4 sauny, ľadopád, ochladzovací bazén, zážitkové sprchy a oddychová miestnosť.

Saunovanie

Saunovanie spočíva v ohriatí organizmu a následnom schladení v studenej vode, čo prispieva k otužovaniu a dobrej kondícii. Už dávno pred naším letopočtom ľudia zistili, že rozohriate kamene dokážu udržiavať a vyžarovať teplo. V stredoveku dorazilo saunovanie do Fínska pravdepodobne z Ázie a odvtedy sa stalo saunovanie vo Fínsku národnou tradíciou. Sauny sú miestom stretnutia rodiny i priateľov a mnohí Fíni si saunu dožičia každý deň.

LIEČIVÉ ÚČINKY SAUNOVANIA

 • Výborná prevencia pred rôznymi chorobami.
 • Pri pravidelnom saunovaní sa vytvára odolnosť voči viróznym infekciám dýchacích ciest.
 • Potenie v saune vylučuje škodlivé látky, otvára póry pokožky a zlepšuje jej vzhľad.
 • Má preukázateľné výsledky pri astme a alergiách.
 • Pôsobí upokojujúco, uvoľňuje telo i dušu.
 • Znižuje stuhnutosti svalov a kĺbov.
 • Posilňuje sa kardiovaskulárny systém.
 • Dochádza k regenerácii organizmu.
 • A mnohé ďalšie priaznivé účinky.

Aké sauny u nás nájdete?

FÍNSKA SAUNA

Uvoľňuje svalstvo a intenzívnym potením dochádza k celkovej očiste organizmu, k posilneniu imunitného systému i k strate kalórií. Má liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách.

PARNÁ SAUNA

Detoxikuje telo, prečistí dýchacie cesty a príjemne uvoľní celý organizmus. Priaznivo pôsobí na pokožku, podporuje jej elasticitu. Pomáha odstraňovať odpadové látky z tela. Je vhodná pri alergiách, nádche, reumatických bolestiach.

SOĽNÁ SAUNA

Minerálne soľné kamene blahodarne pôsobia na dýchacie cesty a podporujú cirkuláciu krvi. Soľ taktiež obsahuje minerálne látky, ktoré pozitívne vplývajú na rad zdravotných ťažkostí, najmä na choroby dýchacích ciest. Soľná sauna taktiež stimuluje krvný obeh a posilňuje imunitný systém.

INFRASAUNA

Žiarenie preniká do hĺbky 3-4 cm, tým napomáha k odstráneniu celulitídy. Znižuje stuhnutosť svalov a kĺbov, zmierňuje bolesti a napätie. Vyvoláva v organizme mnohé liečebné a zdraviu prospešné procesy. Používanie je možné aj pre ľudí, ktorí nemôžu využívať klasické saunovanie.

VNÚTORNÝ VÍRIVÝ BAZÉN

Uvoľňuje telo aj dušu, prináša celkovú relaxáciu a odstraňuje psychické napätie. Kombinácia teplej vody, nadnášanie a hydromasáž súčasne zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti, uvoľní svaly a celé telo.

OCHLADZOVACÍ BAZÉN

Schladí vaše telo po saunovaní, prispieva k prekrveniu každej časti vášho tela, posilňuje imunitný systém a otužuje. Ak nemáte odvahu potopiť sa do ľadovej vody vyskúšajte vedro odvahy.

Zásady správneho saunovania

 • Saunu je vhodné zopakovať 3x po 5-10 minút s následným ochladením v studenej vode alebo na vzduchu.
 • Ideálny interval návštev sáun je 1x za 1-2 týždne.
 • Zdravý človek sa nemusí obávať vedľajších účinkov, v ostatných prípadoch je nutné poradiť sa s lekárom.
 • So saunovaním môžu začať už deti od 3 rokov.
 • Pred návštevou sauny by ste nemali piť alkoholické nápoje.

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok  zatvorené
Utorok  16:00-21:00 hod.
Streda  16:00-21:00 hod.
Štvrtok  zatvorené
Piatok  16:00-21:00 hod.
Sobota  16:00-21:00 hod.
Nedeľa  16:00-21:00 hod.

CENNÍK

UBYTOVANÍ HOSTIA:
17,00€ / dospelá osoba

EXTERNÍ HOSTIA:
22,00€ / dospelá osoba

PERMANENTKA EXTERNÍ HOSTIA:
170,00€ / 10 vstupov

V cene 2,5 hodinového vstupu do hotelového wellness je zahrnuté zapožičanie plachty a uteráka.
ADULT FRIENDLY WELLNESS. Vstup do wellnes je od 18 rokov.

INFO & REZERVÁCIE

Hotel si vyhradzuje právo na zmenu otváracích hodín. Pre aktuálne informácie o otváracích hodinách alebo obsadenosti hotelového wellness kontaktujte prosím recepciu hotela:
telefón: +421 44 431 31 16
e-mail: recepcia@hotelkultura.sk

Masáže

Doprajte svojmu telu zaslúžený oddych po každodennej námahe. Vyberte si z našej ponuky masáží a zažite dokonalé uvoľnenie a regeneráciu. Telové masáže taktiež prispievajú k zlepšeniu zdravotného stavu a imunity.

Rezervujte si masáž online https://www.rezervujsi.sk/wellnesskultura alebo telefonicky na recepcii hotela +421 918 913 016.

Zdroj: hotelkultura.sk

Fotogaléria