Baby či kids friendly hotel

Email Telefón Web

Holiday4kids je cestovná agentúra, ktorá sa zameriava na hotely, ktoré sa môžu pyšiť titulom BABY FRIENDLY, či KIDS FRIENDLY hotel.

Ponúkame overené a kvalitné hotely, kde sú rodiny s deťmi vítané a kde ponúkajú široké spektrum služieb práve pre detičky.

V ponuke máme rôzne pobytové balíčky, zamerané na deti a bábätká. Často sú aj tématicky orientované a okrem hotelových služieb ponúkaju aj iné služby, ako napríklad návšteva aquaparku, zoologickej záhrady, alebo mnoho iného. Stačí sa u nás pozrieť.

V posledných rokoch sme zaregistrovali zvýšený záujem hotelov, orientovať sa vo svojej ponuke na pobyty pre rodiny s deťmi. Vzhľadom k tomu, že náš kolektív sa zariadeniami, orientovanými pre rodiny s deťmi zaoberá už niekoľko rokov, môžeme jednoznačne potvrdiť nasledovné:

 

Značná časť týchto hotelov sa milne domnieva, že zriadením malého detského kútika niekde pri vchode, alebo umiestnenie niekoľkých detských stoličiek v hotelovej reštaurácii, radí ich hotel do kategórie HOTEL PRE RODINY S DEŤMI (BABY FRIENDLY HOTEL).

Je to ale naozaj tak ?

V čom sa odlišujú hotely, ktoré sú naozaj baby či kids friendly od tých, ktoré takými iba chcú byť, alebo sa na nich iba hrajú?

Baby či kids friedly doslova znamená byť priateľský k deťom, umožniť deťom hrať a zabávať sa, športovať, relaxovať a cítiť sa príjemne aj na miestach, kde sú s rodičmi.

Baby friendly hotel by mal mať minimálne základné vybavenie – spomínanú detskú sedačku v reštaurácii (radšej viac), k dispozícii postieľku, detský kútik s bezpečnými hračkami, možnosť objednať si detské porcie – prípadne priamo jedlá pre malé bábätká, vonkajšie detské ihrisko s preliezkami a hojdačkami, možnosť animácie – či už celoročne, alebo počas prázdnin, vnútorný či vonkajší detský bazén. To všetko radí hotel do kategórie zariadení, určených a vhodných aj pre deti. Nie je to však len o materiálovom vybavení hotela, ale aj o samotnom prístupe personálu ku svojim najmenším hosťom. V takomto prípade je naozaj možnosť vidieť a rozlíšiť – či zariadenie má záujem aj o rodiny s malými deťmi.

Tu sa to však nekončí.- ani zďaleka. Možností, ktorými dokáže hotel prilákať detského klienta a rodinu, je neúrekom. Ideálne je, ak sa v hoteli nachádza miestnosť, kde je možné kedykoľvek cez deň zohriať dieťatku mliečko, či jedielko, prípadne miestnosť na kojenie pre dojčiace mamy. Možnosť nákupu napr. vlhkých obrúskov, plienok, detských fliaš či cumlíkov priamo v hoteli, prípadne možnosť požičania si detského kočíka, bicykla, lyží alebo nosičov pre deti, isto ocení určite každý rodič.

Zo služieb je dôležitá napríklad 24 hodinová zdravotná starostlivosť, nemenej však aj možnosť stráženia detí – aspoň na pár hodín. Kurzy plávania, modelárske alebo iné krúžky, vrátane kreatívnych animácii určite ocenia všetky deti.

Hotelov, ktoré vedia ponúknuť ak nie všetko, tak aspoň časť týchto služieb je u nás ešte málo.

 

Našou snahou (holiday4kids.sk) je pomôcť Vám zorientovať sa v širokej ponuke hotelov a ponúknuť Vám len také hotely, ktoré toto všetko – ba aj viac ponúkajú a podľa nášho hodnotenia (viď „naše hodnotenie“) ich môžeme zaradiť medzi BABY FRIENDLY HOTELY. Myslíme si, že veta „šťastné a spokojné dieťa = oddýchnutý a zrelaxovaný rodič“ hovorí sama za seba. V našich hoteloch budú služby určite zážitkom