20. február 2019 / Meniny má Lívia

Žiarska dolina s deťmi

Jedna z najkrajších a najnavštevovanejších dolín Západných Tatier. Slúži aj ako východiskový bod na turistiku do Západných Tatier.
Žiarska dolina s deťmi

Na rázcestí sa môžete rozhodnúť, či pôjdete lesným chodníčkom alebo po asfaltovej ceste. Cestou späť je možné sa zastaviť na salaši Žiar, kde si deti môžu zajazdiť na somárikovi a rodičia ochutnať pravé slovenské halušky.

Vy aj vaše deti určite ocenia nedotknutosť prírody, detské preliezky a uvidia ovečky, prípadne koníky, na ktorých sa môžu aj povoziť. Naozaj ideálne miesto na strávenie kľudného popoludnia v lone prírody a ďaleko od všetkých starostí. Navyše si môžete posedieť na terase pri limonáde, dobrom jedle a na tom najlepšom vzduchu na Liptove. Ak by počasie neprialo môžete sa presunúť do reštaurácie. Pre vášnivých turistov sú tu prechádzky a túry po okolitých vrchoch odkiaľ je krásny výhľad na panorámu Liptova.

Dolina ponúka bohaté možnosti na turistiku, pri dobrých podmienkach sa tu dá dokonca raftovať. V zime je tu v prevádzke lyžiarske stredisko so stredne náročnými trasami, ideálne možnosti poskytuje dolina pre bežkárov a skialpinistov. Konajú sa tu významné preteky v skialpinizme.

 

Zdroj: Žiar

Komentáre