Zvieratká Gumíci v Avione

Thumbnail
Kategórie:

Získaj všetkých 10 Gumíkov!

Zvieratká Gumíci predstavujú 10 ohrozených druhov zvierat z celého sveta. Od exotických žiráf a nosorožcov až po sovičky, ktoré stretneš aj u nás. Figúrky Gumíkov slúžia aj ako gumy, ktoré symbolizujú vymiznutie/vyhynutie ohrozených zvierat na našej planéte. Pomôž ohrozeným druhom spoločne s Avionom.

Pozri sa, ako na to:

    1) Nakúp minimálne za 7 eur v ľubovoľnom obchode v našom centre vrátane IKEA.

    2) Doklad o nákupe ukáž v stánku Zvieratká Gumíci. Stánok nájdeš pred predajňou ALLTOYS.

    3) Za každých minutých 7 eur získaš 1 nálepku.

    4) Maximálny možný počet nálepiek za jeden pokladničný doklad je 10 nálepiek, aj keď  bude pokladničný doklad vyšší ako 70 eur. Pokladničné doklady musia byť z rôznych predajní a nemožno ich sčítať.

    5) Nazbieraj 5 nálepiek a získaj vybraného Gumíka. Za ďalšie nákupy môžeš do zbierky získať nových Gumíkov. Nazbieraj všetkých 10 a získaj knižku Zvieratká Gumíci.

Akcia trvá od 6. 2. do 26. 3. 2023.

 

Začnime tým, kto sú to vlastne zvierací Gumíci.

Takto sme nazvali druhy zvierat, ktorým hrozí vyhynutie. A čo je to vyhynutie? Je to úhyn všetkých jedincov daného druhu ovplyvnený predovšetkým klimatickými zmenami a nezodpovednou činnosťou človeka, ktorá ohrozuje existenciu mnohých druhov a narúša biodiverzitu.

Biodiverzita je ďalší mimoriadne zaujímavý a dôležitý jav v prírode. Čo to vlastne je?

Biodiverzita zahrňuje všetky zvieratá a rastliny na našej planéte spolu s ekosystémami, čiže ich prostrediami – miestami, na ktorých zvieratá žijú. Biodiverzita dokazuje, že všetci sme súčasťou jednej veľkej skladačky. A ak bude chýbať čo len jeden kúsok, nepodarí sa nám zložiť celý obraz.

Prečo je biodiverzita taká dôležitá?

Od nej sa odvíja život na našej planéte. Je zodpovedná za to, že sme zdraví, cítime sa dobre, máme čo jesť a sme v bezpečí. Pomáha všetkým a všetkému bez výnimiek: rastlinám rásť, zvieratám sa vyvíjať, chráni pred povodňami, zaisťuje čistú vodu a čerstvý vzduch. V priebehu uplynulých 100 rokov prispeli ľudia k úhynu 83 % všetkých cicavcov, ktoré žijú v divočine, a polovice druhov rastlín. Spôsoby produkcie potravín, výroby energie, likvidácie odpadu, vzťah k vode a elektrickému prúdu, to všetko prispieva k ničeniu prirodzenej rovnováhy.

Ako to môžeme zmeniť?

Začnime poznávaním okolitého sveta, prírody a divokých zvierat ohrozených vyhynutím, ktoré sú hrdinami našej knižky, ako aj hmyzu, ktorý sa nachádza v našom okolí. Všetky zvieratá potrebujú našu pomoc a pozornosť, aby prežili. Spoločne môžeme na zlepšenie biodiverzity urobiť naozaj veľa: kupovať si potraviny lokálnych poľnohospodárov, sadiť kvety, ovocné stromy a zeleninu, kratšie sa sprchovať, recyklovať odpady a vyberať si produkty šetrné k životnému prostrediu.

Tak čo, môžeme sa na teba s Gumíkmi spoľahnúť?

 

Hravé vzdelávanie

V rámci kampane Zvieratká Gumíci sme vytvorili ilustrovanú vzdelávaciu knižku pre deti a rodičov. Je to krátke rozprávanie o tom, ako pomôcť ohrozeným druhom spoločne s Avionom. Knižku môžete získať nazbieraním celej kolekcie 10 Gumíkov.

Do digitálnej verzie knižky môžeš nakuknúť tu.

 

Zdroj: www.avion.sk

Podobné články