ZOZNAM stredísk: Kam ísť LYŽOVAŤ s deťmi?

Thumbnail
Kategórie:

Pripravili sme pre Vás ZOZNAM najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku pre rodiny s deťmi.

Nájsť lyžiarske stredisko, ktoré uspokojí dospelých aj menšie deti či začiatočníkov, nie je vôbec jednoduché. Vo veľa prípadoch je to veľmi individuálne, no aj tak sme pre Vás pripravili ZOZNAM NAJOBĽUBENEJŠÍCH LYŽIARSKYCH STREDÍSK na Slovensku pre rodiny s deťmi!

O každom stredisku nájdete stručné info o jednotlivých zjadzoch a vlekoch, rovnako ako aj o prístupnosti pre deti a vstupné. 🙂

 

SALAMANDRA resort

Snímka obrazovky 2019-01-01 o 13.32.37

Najjužnejšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku si získava čoraz viac fanúšikov – a to nielen medzi južnými regiónmi. Veď plnohodnotnú lyžovačku si môžete užiť už 1,5 hodiny od Bratislavy.

Rodiny s deťmi tam okrem detského vleku nájdu lyžiarsku školu aj pre najmenších, takže aj rodičia majú čas dosýta si zalyžovať.

Stredisko je vybavené zasnežovacím systémom a ponúka ideálne podmienky na lyžovanie pre celú rodinu.

Stredne náročná zjazdovka je vhodná aj pre začiatočníkov a pre menej skúsených lyžiarov. Na vrchol 1 450 metrov dlhého svahu vás vyvezie štvorsedačková lanovka s bublinami, takže ste chránení aj pred vrtochmi počasia. Lanovka je vybavená bezkontaktným turniketom.

Všetci začiatočníci majú k dispozícií aj nenáročný svah, na ktorý ich vyvezie vlek s kotvou. Príležitosť naučiť sa lyžovať a neskôr zažiť skutočnú lyžovačku tak majú aj tí najmenší.

Parkovisko s kapacitou 150 miest v blízkosti lanovky je k dispozícii zdarma.

S ohľadom na bezpečnosť všetkých návštevníkov strediska, ktorí využívajú služby lanovky, je skialpinizmus v Salamandra Resorte povolený len v čase mimo prevádzkových hodín lanovky.

CENNÍK a VIAC INFO nájdete TU.

 

PARK SNOW DONOVALY

fun

Nachádza sa tu NAJVÄČŠÍ DETSKÝ FUN PARK V STREDNEJ EURÓPE!

Ak sa chystáte na zimnú dovolenku alebo tráviť víkend so svojimi ratolesťami na horách, určite navštívte náš najväčší FUN PARK na Slovensku. Je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré už lyžovať vedia a chcú sa len zabaviť.

Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.

Vstup do detského funparku nie je zahrnutý v 1-7 hodinových alebo viacdňových skipasoch! Na vstup do funparku je potrebné zakúpiť samostatné lístky na 1 hodinu, 2 hodiny alebo celý deň. Takisto je na vstup možné použiť 8-hodinový lístok alebo celosezónny skipas.

Vstupné do funparku je potrebné zakúpiť pre všetky deti aj v prípade, že ešte nedovŕšili vek 6 rokov!!!

CENNÍK a VIAC INFO nájdete TU.

 

BACHLEDKA SKI & SUN

????????????????????????

Bachledova dolina od 22.12.2018 otvára zimnú lyžiarsku sezónu a teší sa na svojich návštevníkov!

Počas zimnej lyžiarskej sezóny je stredisko v prevádzke denne od 9:00 do 16:00 hod., večerné lyžovanie je v prevádzke od 16:00 do 21:00 hod. Snowrafting a trate pre bežecké lyžovanie sú v prevádzke pri dostatočnej výške prírodného snehu.

Celkovo je tu 9 zjazdoviek, 3 modré, 3 červené a 3 čierne, zoznam a aktuálny stav vlekov a zjazdoviek nájdete TU. 

Nachádza sa tu aj detský areál.

CENNÍK nájdete TU.

NEVIETE LYŽOVAŤ? V ponuke je aj LYŽIARSKA ŠKOLA:

Nechajte výučbu na profesionálov, deti budú mať z lyžovania radosť, lyžovať sa naučia rýchlejšie a Vy budete zatiaľ brázdiť svahy.

NEMÁTE LYŽE? POŽIČAJTE SI ICH.

Priamo v budove Infocentra strediska nájdete novú požičovňu lyží a test centrum. Milý a ochotný personál vám poradí s výberom a poskytne servis i Vašich vlastných lyží. V požičovni nájdete aj rôzne lyžiarske doplnky, športové oblečenie a suveníry.

 

JASNÁ – TMR 

jasna

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke viac ako 36 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku.

Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 23 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 28 439 osôb za hodinu.

CENNÍK NÁJDETE TU.

LYŽIARSKA ŠKOLA:

Lyžiarska škola Tatry Motion Nízke Tatry zabezpečuje v stredisku Jasná kvalitnú výučbu lyžiarov a snowboardistov od začiatočníkov až po expertov, pre všetky vekové kategórie – deti od troch rokov až po dôchodcov, pretože vek je u nás len relatívnou veličinou.

 

VYSOKÉ TATRY – TMR

tatry

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách. Tri špičkové strediská Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec ponúkajú najlepšie služby, ktoré si zamilovali všetky generácie. 24 kilometrov vždy upravených zjazdoviek, 5,5 kilometrová prvotriedna carvingová   trať so šírkou až do 60 msneh minimálne 5 mesiacov v roku, prekrásne prostredie alpského charakteru a netradičné atrakcie sú zárukou dovolenky, na ktorú len tak ľahko nezabudnete. 20 lanoviek a vlekov vás z troch stredísk v priebehu niekoľkých minút dostane k tým najkrajším vysokohorským výhľadom a panorámam. Naše lyžiarske strediská patria v kategorizácii a dôveryhodnosti zimných stredísk medzi TOP strediská na Slovensku.

CENNÍK NÁJDETE TU.

LYŽIARSKA ŠKOLA:

Lyžiarska škola Tatry Motion Vysoké Tatry zabezpečuje v stredisku Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso kvalitnú výučbu lyžiarov a snowboardistov od začiatočníkov až po expertov, pre všetky vekové kategórie – deti od troch rokov až po dôchodcov, pretože vek je u nás len relatívnou veličinou.

 

SKI KRÁLIKY

kraliky

Králiky sa nachádzajú v pohorí Kremnických vrchov, 10 KM od Banskej Bystrice. Stredisko ponúka 4 zjazdovky ľahkej obtiažnosti s celkovou dĺžkou 2330 M. Celková prepravná kapacita strediska tvorí 3650 OS./HOD.

V ponuke je lanová dráha a 2 vleky, medzi nimi aj DETSKÝ VLEK „S“ – s dĺžkou 130 M a kapacitou 300 osôb za hodinu, prepravíme ním aj dospelých, aj začiatočníkov, aj deti. NAJPOPULÁRNEJŠÍ VLEK NA STREDISKU.

LYŽIARSKA ŠKOLA: 

Ešte neviete lyžovať, alebo by ste sa chceli zdokonaliť? Ponúkame Vám možnosť individuálnych alebo skupinových lekcií šitýcz na mieru.

CENNÍK NÁJDETE TU.

OTVÁRACIE HODINY:

PARKOVANIE: Ponúkame až 350 parkovacích miest. Poskytujeme ich našim zákazníkom ZADARMO.

 

ORAVA SNOW

Snímka obrazovky 2019-01-01 o 13.56.45

Zimné stredisko ORAVA SNOW leží v najstudenšej slovenskej doline v Oravskej Lesnej. Je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúc slovenských lyžiarskych stredísk. Ponúka bohatý výber rôznorodých, širokých a kvalitne upravených tratí. Konfigurácia našich svahov a rozsah služieb je ako stvorená pre rodinnú lyžovačku.

ZOZNAM LANOVIEK a ZJAZDOVIEK nájdete TU.

CENNÍK NÁJDETE TU.

 

VRÁTNA MALÁ FATRA

fatra

Lyžiarske stredisko Vrátna Malá Fatra je výnimočné svojou polohou v Malej Fatre. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú lyžiarske stredisko sú to – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Tieto tri lokality poskytujú komfort a zážitok počas zimných mesiacov pre každého. Vrátna Malá Fatra prevádzkuje 14 km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje začiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

Na Pasekách rodiny s deťmi ocenia detský areál Kids zone, v ktorom sa deti naučia základom lyžovania a skvelo sa zabavia. Taktiež v stredisku je možnosť sánkovania priamo na kopci. O pestrý program pre detí sa starajú lyžiarske školy v stredisku Vrátna Malá Fatra.

Bezplatné parkovisko v stredisko je jednou hlavných výhod lyžiarskeho strediska Vrátna Malá Fatra ako aj skibus premávajúci medzi hlavnými nástupišťami na lanovky (Paseky, Chleb).

CENNÍK NÁJDETE TU.

 

SKI KRAHULE

krahu

Všetky zjazdovky sú orientované južne s možnosťou opaľovania sa na lehátkach pri Hornej kolibe, v nadmorskej výške 1060 m n.m. s nádherným výhľadom na Žiarsku kotlinu, Štiavnické vrchy a Vtáčnik. Šírka zjazdovky je 200 m. Nástupná stanica vlekov je v n.v. 900 a výstupná 1060 m n.m. Prevádzkujeme 5 vlekov a 4-sedačkovú lanovku POMA GALSKI s rôznymi stupňami obtiažnosti zjazdoviek. Zjazdovky upravujeme 2x denne. Dve najpoužívanejšie zjazdovky zasnežujeme technickým snehom.

Počas večerného lyžovania je osvetlená hlavná zjazdovka od 17:30 do 20:30 a 4-sedačka v premávke každý deň.

Detský lanový vlek – ideálna lyžiarska škôlka je zadarmo.

CENNÍK NÁJDETE TU.

 

ROHÁČE SPÁLENÁ

rohace

Lyžiarske stredisko otvorené denne v čase od 09.00 do 16.00 hod

Počas zimnej lyžiarskej sezóny je možnosť využiť bezplatný SKIBUS, ktorý premáva z obcí Zuberec a Habovka priamo do lyžiarskeho strediska Roháče Spálená. SKIBUS premáva denne až do konca sezóny.

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov v doline pod Salatínmi.

CENNÍK NÁJDETE TU.

Podobné články