Advertisement Advertisement

Zo sveta do sveta aj bez lietajúceho koberca

Thumbnail
Kategórie:

Nespočetne mnoho hier, či zážitkov vo virtuálnej realite priamo v centre Galaxia!

„Úú, kamoškó, prepáčte, jeho syna uniesli do Sydney a je naozaj dôležité, aby sme sa tam čo najrýchlejšie dostali. Mohli by ste nám pomôcť? No tak, maličký!“
„Dory? Ja som maličký. Nemyslím, že je to nejaká malá ryba…“
„Óóó, veľká ryba, veľká ryba! Veľryba!

Kto by si nepamätal scénku z filmu „Hľadá sa Nemo“, keď rybky zbadajú v diaľke malú siluetu a jedna z nich žoviálne požiada k nim plávajúceho tvora o pomoc. Ako sa však ryba približuje, s nemým úžasom a otvorenými ústami sledujú siluetu narastajúcu do ohromných rozmerov. Nebola to žiadna rybka, plávala k nim obrovská veľryba.

Nemusíte byť rybka a dokonca ani potápač, aby ste so zatajeným dychom mohli na vlastnej koži prežiť majestátnosť chvíle, keď priamo k Vám smeruje obor oceánov. Tento zážitok ako aj desiatky ďalších dobrodružstiev na vás čakajú v centre zábavy a virtuálnej reality Galaxia v Bratislave. Zabavia sa mladšie aj staršie deti a nudiť sa určite nebudú ani rodičia.

V centre Galaxia si vyberiete až z 30 hier, či zážitkov vo virtuálnej realite. Ak by ste mali chuť na chvíľu vymeniť virtuálnu hru za skutočnú, môžete tak urobiť priamo v Galaxii a zahrať si biliard. V centre totiž nájdete na Slovensku jedinú najmodernejšie vybavenú biliardovú herňu s 10 stolmi, kde sa konajú dokonca aj medzinárodné profesionálne turnaje. Dať si len tak partiu biliardu, či rovno sa prihlásiť do biliardovej akadémie, môžu dospelí, ale aj deti už od 8 rokov. Občerstvenie pri hre vám v Galaxii ponúkne štýlový bar s nápojmi, chutnými zákuskami či bagetkami panini.

Interier_4_resize

Radosť z hry vo virtuálnej realite si dokážu vychutnať deti už od 6 rokov. Spodná veková hranica je limitovaná veľkosťou okuliarov, ktoré musia dobre držať na hlavičke dieťaťa, ako aj výberom vhodnej hry, s čím radi pomôžu animátori.

Deti, ale aj ich rodičia, sa napríklad radi nechajú vtiahnuť do pozorovania podmorského života, kde sa k nim veľryba dostane doslova na dosah ruky, ocitnú sa v blízkosti medúz, migrujúcich korytnačiek, či hlbokomorského strašidelného čerta amerického, ktorý láka svoju budúcu potravu na „lampášik“ pred papuľou s ostrými zubiskami. Z oceánu sa môžu v minúte preniesť na pevninu do parku a tam sa pohrať so psíkom, hádzať mu paličku, pohladkať ho.

Ak sa deťom zažiada viac vzrušenia, treba im zveriť obranu hradu, keď ako lukostrelci odrážajú z hradnej veže útoky nepriateľov. A zo stredoveku ich potom poslať vyjašiť sa do zábavného parku, kde schopnosť detí udržať rovnováhu poriadne otestuje jazda na horskej dráhe. Môžu sa tiež plaviť v ponorke, letieť v balóne, či vyšplhať sa na maják. Animátori odporúčajú vyskúšať si aj simulácie rôznych povolaní ako kuchár, predavač, alebo prácu v kancelárii. Činnosti, ktoré v detskom svete ovládajú zatiaľ ešte len dospelí, sú pre nich nečakané dobrodružstvo. A tak deti napríklad varia polievku, dávajú papiere do kopírky, predávajú zákazníkom v obchode tovar, alebo len tak rozhádžu veci v kancelárii.

Deti staršie ako 10-12 rokov si už môžu dovoliť zažiť viac adrenalínu. A ako hovorí skúsenosť animátorov, teenageri sa pri hre boja radi. Vo výbere hry a aj v herných zručnostiach sa v mnohých prípadoch stávajú rovnocennými partnermi pre dospelých. V jednej z najpopulárnejších hier „Beat Saber“ sa hráči snažia šabľou v rytme hudby rozraziť čo najviac kociek letiacich smerom na nich. V obľúbených „strieľačkových“ hrách odvážne vstupujú do bojov s mimozemšťanmi, kostlivcami, robotmi a príšerami v rôznych fantazijných prostrediach.

Pri extrémnom lyžovaní sa zase hráč celým telom snaží vyhnúť prekážkam na dráhe, či naozaj skáče. Občas sa krkolomné lyžiarske manévre skončia pádom na zem. Zábavu a vzrušenie z hry tak spolu s ním prežívajú aj ostatní v hernom tíme, ktorí hráča sledujú. Skok z mrakodrapu nepochybne preverí ako veľmi sú hráči odolní voči strachu z výšok. Odvaha hráča sa ukáže už pri samotnom výstupe na mostík a len málokto skočí do pod ním sa rozprestierajúceho veľkomesta hneď na prvý pokus.

Zahrať si v rôznych virtuálnych svetoch môžete sami s rodinou či priateľmi, avšak skúsený tím animátorov si vďaka špičkovému vybaveniu centra poradí aj s organizáciou programu pre skupiny detí na oslavách, pre priateľov na party a kolegov na teambuildingoch, školeniach alebo workshopoch.

Celkovo je možné v centre vytvoriť až 100 metrov štvorcových multimediálneho priestoru s premietačkou a ozvučením. Galaxia disponuje štyrmi hernými miestami virtuálnej reality. V dvoch majú hráči na hlavách okuliare, resp. helmu virtuálnej reality, a môžu sa voľne pohybovať. V ďalších sú hráči s helmami na hlavách umiestnení do simulátorov pohybu, tzv. virtualizérov. Tu sa môžu otáčať, chodiť a behať na špeciálnej plošine. Virtualizéry sú vhodné skôr pre dospelých a staršie deti.

Podobné centrum s najmodernejším vybavením pre virtuálnu realitu, kvalitným multimediálnym priestorom a prvotriednymi možnosťami pre biliard by ste na Slovensku hľadali len ťažko. Galaxia je miesto, kde radi trávia čas malí i veľkí. Odchádzajú domov s autentickými zážitkami, ktoré by inak zostávali len v ich predstavách a snoch.

Galaxia centrum zábavy

Obchodné centrum STYLA, Studená 4B, 821 04 Bratislava

Podobné články