Zo sveta dnešných tínedžerov

Thumbnail
Kategórie:

Zlo nemá na kúzlo ponúka 20 historiek z každodenného života Mati – napríklad o ročníkovej práci, o mobile a exotickom ovocí, historku o nevydarenej stávke, či o nečakanej žiarlivosti.

Tínedžeri milujú knihy Romana Brata a teraz sa dočkali ďalšieho príbehu zo sveta puberťákov a dokonca sociálnych médií, ako je Facebook.

Zlo nemá na kúzlo ponúka 20 historiek z každodenného života Mati – napríklad o ročníkovej práci, o mobile a exotickom ovocí, historku o nevydarenej stávke, či o nečakanej žiarlivosti.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96922758/zlo-nema-na-kuzlo.jpg

 

Trinásťročná Maťa to nemá práve jednoduché.
Prežíva svoju prvú lásku, čelí zložitým situáciám v triede aj na sociálnych sieťach, usiluje sa vyrovnať ostatným a byť in, hoci jej rodina má hlboko do vrecka.
Zvládne to všetko?

Maťa zisťuje, že svet nie je taký čiernobiely, ako si doteraz myslela, a občas si s ním nevie rady. Život sa s ňou nemazná, ale šikovná Maťa dokáže bojovať o svoje miesto pod slnkom a často si pri tom pomáha trikmi a kúzlami, ktoré sa naučila od svojho otca, kedysi známeho kúzelníka.

Podarí sa Martine odhaliť, kto proti nej vedie zákerný boj na internete?
Nájde so Stanleym kľúč od tajnej izby?
A presvedčí nakoniec svojho otca, aby sa vrátil ku kúzleniu?

Zlo nemá na kúzlo sú krátke príbehy zo sveta súčasných tínedžerov o problémoch a starostiach, ktoré sú im blízke. Zabavia, potešia a možno povzbudia. Veď ako tato Maťke vravieval:

„Ak ti bude najhoršie, Maťka, pomôž si nejakým kúzlom. Zabavíš sa… Možno aj iných… A uľaví sa ti. Zlo nemá na kúzlo, ver mi,“ pohladkal ma po hlave, vstal a potichu vyšiel z izby.

Podobné články